Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan vehetném rá Nagyanyámat...

Hogyan vehetném rá Nagyanyámat, hogy hagyjon fel az igénytelen szokásaival?

Figyelt kérdés

A 76 éves Nagymamám házába betörtek félévvel ezelőtt, ezért megengedték a szüleim, hogy hozzánk költözzön, mert az eset miatt nagyon félt egyedül lakni. Ezt én sem elleneztem, mivel úgyis volt egy szabad szobánk. Azt viszont legvadabb rémálmaimban sem sejtettem, hogy milyen igénytelenül fog viselkedni nálunk.

Rendszeresen PET palackokba pisil éjszakánként (néha nappal is), ami rettenetesen bebüdösödik reggelre, az egész folyosón elviselhetetlen húgyszag keletkezik. Nincs olyan fizikai problémája, ami indokolná, hogy ne járjon ki a wc-re. A fürdőt is rendkívül összekoszolja mindig, a kád rendszerint sáros, koszos lesz, konkrétan undorodok attól a fürdőtől, ha előtte használta.

A ruháit és a fürdést is nagyon elhanyagolja, emiatt sok esetben kibírhatatlan öregszaga van a házban. Mindenféle vackot begyűjtöget a szobájába, ami konkrétan szemét.

A közös családi étkezéseknél is rendkívül igénytelenül viselkedik, büfög, szellent, csámcsog, ami szerintem nagyon ízléstelen.

Többször is megemlítettem már neki szépen, hogy változtasson a viselkedésén, mert ez nagyon megnehezíti az együttélést. Ilyenkor mindig elkezdi a kamusírást, hogy én milyen tiszteletlen vagyok, és ilyen esetekben a szüleim is engem cs*sznek le, hogy mennyire bunkó vagyok egy idős emberrel.

A szüleim sem éppen a legigényesebb emberek, utánuk is gyakran én takarítok, ami szerintem 16 évesen nem az én dolgom lenne. De nagyanyám százszorosan túltesz rajtuk, néha már azt hiszem, hogy csak engem akar ezzel bosszantani.

Tudtommal nincsen semmiféle mentális problémája, ami megindokolná ezt a viselkedést. Szerintetek mit kezdjek ezzel a helyzettel?



2022. jún. 2. 16:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/82 anonim ***** válasza:
100%
Ki lett emelve de értelmetlenül mert úgyse válaszol.
2022. júl. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/82 anonim ***** válasza:
100%
Volt már azóta egy rakat másik iylen gusztustalankodós nagyszülús kérdése, volt ahol még a történet is totál ugyanaz volt csak átírta a korokat pl.
2022. júl. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!