Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan vehetném rá Nagyanyámat...

Hogyan vehetném rá Nagyanyámat, hogy hagyjon fel az igénytelen szokásaival?

Figyelt kérdés

A 76 éves Nagymamám házába betörtek félévvel ezelőtt, ezért megengedték a szüleim, hogy hozzánk költözzön, mert az eset miatt nagyon félt egyedül lakni. Ezt én sem elleneztem, mivel úgyis volt egy szabad szobánk. Azt viszont legvadabb rémálmaimban sem sejtettem, hogy milyen igénytelenül fog viselkedni nálunk.

Rendszeresen PET palackokba pisil éjszakánként (néha nappal is), ami rettenetesen bebüdösödik reggelre, az egész folyosón elviselhetetlen húgyszag keletkezik. Nincs olyan fizikai problémája, ami indokolná, hogy ne járjon ki a wc-re. A fürdőt is rendkívül összekoszolja mindig, a kád rendszerint sáros, koszos lesz, konkrétan undorodok attól a fürdőtől, ha előtte használta.

A ruháit és a fürdést is nagyon elhanyagolja, emiatt sok esetben kibírhatatlan öregszaga van a házban. Mindenféle vackot begyűjtöget a szobájába, ami konkrétan szemét.

A közös családi étkezéseknél is rendkívül igénytelenül viselkedik, büfög, szellent, csámcsog, ami szerintem nagyon ízléstelen.

Többször is megemlítettem már neki szépen, hogy változtasson a viselkedésén, mert ez nagyon megnehezíti az együttélést. Ilyenkor mindig elkezdi a kamusírást, hogy én milyen tiszteletlen vagyok, és ilyen esetekben a szüleim is engem cs*sznek le, hogy mennyire bunkó vagyok egy idős emberrel.

A szüleim sem éppen a legigényesebb emberek, utánuk is gyakran én takarítok, ami szerintem 16 évesen nem az én dolgom lenne. De nagyanyám százszorosan túltesz rajtuk, néha már azt hiszem, hogy csak engem akar ezzel bosszantani.

Tudtommal nincsen semmiféle mentális problémája, ami megindokolná ezt a viselkedést. Szerintetek mit kezdjek ezzel a helyzettel?



2022. jún. 2. 16:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
91%
Ez most a nagymami mindenfele használt betétet hagy folytatása?
2022. jún. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:
89%
51, nekem is ez ugrott be. 👍
2022. jún. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 anonim ***** válasza:
85%

“ Nem gondolod, hogy ez magánügy?”


Nem, mivel akkor az adófizetők fizetik azt ami nem járna. Ha te dolgoznál meg érte, akkor magánügy lenne. Tudod, ez a pénz nem a pótlékfán terem, hanem valaki megdolgozik érte, aki nem te vagy.

Viszont szerinted a szüleidnek neked kéne hálásnak lenniük, hogy általad nyúlhatják le jogosulatlanul a más által megtermelt javakat.

2022. jún. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 A kérdező kommentje:

Hihetetlen, hogy elvileg érett, felnőtt emberek képesek így nekiesni egy gyereknek, aki a megoldást keresi ezen az oldalon.

Segítség helyett csak a családom pénzügyeiben vájkáltok, pedig nem erre irányult a kérdés. Egyszer sem kértem pénzügyi tanácsot. Nem várom el, hogy a szüleim eltartsanak a későbbiekben, amint elvégeztem a középsulit, egyetemre megyek, és mellette dolgozni fogok. Lelépek otthonról.

Itt pedig néhány ember alaposan magába nézhetne, amiért képesek így szétdszedni egy kiskorút, aki csak feltett egy ártatlan kérdést, mert szeretne megoldani egy családi konfliktust.

Úgy látszik, hogy regisztrációkor egy érzelmi intelligencia tesztet is ki kellene töltetni a felhasználókkal, talán akkor kevesebb lenne itt az érzéketlen, unempatikus ember....

2022. jún. 2. 23:16
 55/82 anonim ***** válasza:
100%

“ regisztrációkor egy érzelmi intelligencia tesztet is ki kellene töltetni a felhasználókkal, talán akkor kevesebb lenne itt az érzéketlen, unempatikus ember....”


Az oldal célja a kérdések megválaszolása, nem pedig együttérzés és lelki segélyszolgálat nyújtása.

2022. jún. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
100%
Én telefonszámhoz kötném akár a reget, a kitiltott trolloknak és a kamukérdés gyártóknak macerásabb lenne a visszaregelés.
2022. jún. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:
86%
Ja... Kamubol elváltak a szülők mert így több bőrt lehet lekapni az államtól... Nyugi nem leszel húsz éves és te fogod ápolni a nagyit mert anyád nem fogja. Sok ésszel megáldott szüleid vannak.
2022. jún. 3. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 anonim ***** válasza:
65%

Jó kis kamu.


Pisáltál te már PET palackba akár egyszer is? Na látod, nőként nem kivitelezhető.

2022. jún. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként ez a véres betétet széthagyó nagyi kamusorozat lesz.
2022. jún. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
91%
Kamuuuuu
2022. jún. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!