Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szét vet az ideg, ti mit...

Szét vet az ideg, ti mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim kisvárosba költöztek, vettek egy házat egy elég jó környéken és kívülről teljesen felújíttatták, tetőt is cseréltek. Én odaköltöztem hozzájuk, mert onnan sokkal könnyebb bejárnom dolgozni, kb 10 perc alatt ott vagyok, egyébként a szülői házam 45km-re van a munkahelyemtől. Azt mondták, hogy nekem milyen jó lesz ez a ház, ha már ők nem lesznek. Én saját kezemmel felújítottam bentről a házat, kigletteltem, kifestettem, beleköltöztem az egyik szobába, ami csak ilyen lomos szoba volt korábban. Mindent újat vettem, franciaágyat, matracot, lámpát, okostévét, bútorokat, leparkettáztam, beköttettem az internetet, fizetem a tévét, így sok adó van, rábeszéltem őket, hogy vegyenek mindenhova új bútorokat, plusz saját pénzen vettem egy új páraelszívót és a hűtőt is kipótoltam, mert a régi rengeteget fogyasztott, de nem akartak drágát venni, de így közösbe megoldottuk. Szóval az a lényeg, hogy berendezkedtem a szobába.


Közben unokatesóm sajnos árva lett, nagybátyám meghalt, nagyanyám beköltöztette az én szobámba unokatesómat, először csak úgy volt, hogy pár napra, de ez megy 3 hónapja. Én visszaköltöztem anyámhoz és vagy a kanapén alszok, vagy a gyerekkori ágyamon. Amikor megelégeltem, montham, hogy elviszem a bútoraimat meg amiket én vettem és nagyanyám boci szemmel mondja, hogy ő azt hitte, hogy azt ide vettem. Lenne hová mennie unokatesómnak, van egy másik nagyanyja és van annyi öröksége, hogy egy jópár hónapig megéljen még albérletben is. Az iskolát abbahagyta, sosem dolgozott. 3 hónapja ott van és nem dolgozik. Engem meg úgy kiraktak, mint macskát szarni, mondván, hogy nekem van hova mennem. Apropó macskák, hozta a hülye büdös macskáit és az új matracomon feküdnek. Most ez egy hatalmas macera, szállítsam el a dolgokat, a franciaágyat is szögeltem, nem csavaroztam, így szétszedni sem tudom, de legszívesebben nem vinnék el onnan semmit, olyan jól berendeztem, tiszta ideg vagyok emiatt.



2022. szept. 18. 14:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 A kérdező kommentje:
Nekem nincs lelkiismeretfurdalásom azért, mert elhozom a dolgaimat, inkább fáj a szívem, hogy ezt kell tennem, pedig tényleg úgy újítottam fel, hogy az az én otthonom lesz. Azt mondja nagyanyám, hogy ez ideiglenes, de pár napból lett pár hét és hónap. Sohanapján kiskedden fogja magát unokatesóm összeszedni, ha ez így megy tovább. Azt írtam, hogy megárvult, de bőven nem gyerek már, 22 éves, én 27 vagyok. Érettségi után egy kétéves képzésre ment, az iskolát nem fejezte be és nem is dolgozik. Én is félárva vagyok, így nagyiéknak csak mi vagyunk unokák. Neki az anyukája is meghalt már rég, de az anyai rokonaival tartja a kapcsolatot. A másik nagyanyjához is mehetne, mindegy, hogy ott nem csinál semmit vagy nagyanyáméknál nem csinál semmit. Anya rendesen kiakadt, nekem ad igazat. Úgy érzem nagyon kivételeznek és őt jobban szeretik. Volt idő, hogy szinte nagyanyám nevelte unokatesómat, mert náluk laktak nagybátyámék.
2022. szept. 18. 16:26
 42/82 anonim ***** válasza:
98%
Nagyon meg tudlak érteni, de sajnos azon kívül hogy elhozod a mozdítható holmijaid és kitagadod nagyanyádat, mást nem nagyon tudsz csinálni.
2022. szept. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 anonim ***** válasza:
98%
Figyelj ezért ne váljon a szíved az uncsid meg úgy rendezze a szobáját ahogy akarja ha nem akar költeni rá akkor így járt de amiért te dolgoztál az a tied
2022. szept. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 A kérdező kommentje:
Köszi. De nagyon rosszul esik, nem tudok megnyugodni.
2022. szept. 18. 16:49
 45/82 anonim ***** válasza:
95%

Én azt nem értem, hogy ha nagyanyádék hoztak egy ilyen döntést hirtelen, ami egyértelműen rosszul esik neked, akkor előtte se lehetett felhőtlen a kapcsolat, és akkor hogy jutott eszedbe ennyi pénzt és munkát beletenni abba, hogy ott lakj? Nem lehet, hogy ők megijedtek attól, hogy milyen lendületesen berendezkedtél oda, holott nagyanyádék eredetileg csak átmenetinek gondolták az odaköltözésedet? Ez megmagyarázná, hogy kapóra jött unokatesód helyzete, és gyorsan beköltöztették, hogy megszabaduljanak tőled.


Tudom, hogy szívtelenül hangzik, de ilyet nem tettek volna veled, ha igazán közeli kapcsolatban álltok.

2022. szept. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/82 anonim ***** válasza:
94%
Csökkenteni kell a találkozást velük mi után elhozták mindent,hidd el ök fognak keresni
2022. szept. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 A kérdező kommentje:
Nem, amúgy kifejezetten jó a kapcsolatunk, mindig is támogattak engem. Ez most egy vagy-vagy helyzet, őt nem akarják kidobni, mert sajnálják. Korábban is beszéltük már, hogy odaköltözök, olyan kompromisszummal maradhattam volna, hogy akkor közösen használunk mindent, még az ágyat is, mert az ő ágya már nem fért volna be. Köszönöm szépen ebből nem kértem. Nem úgy történt szó szerint, hogy kidobtak, de nem lehetett máshogy, valakinek mennie kellett és ez csak én lehettem. Ha az lett volna céljuk, hogy eltakarodjak, nem így oldották volna meg. Unokatesómmal sokkal rosszabbul járnak, csak a telefonját nyomkodja.
2022. szept. 18. 17:08
 48/82 Kattoryory ***** válasza:
100%
Unokatesóddal nem tudod ezt megbeszélni?
2022. szept. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 A kérdező kommentje:
Tudja, hogy mit gondolok pontosan. Olyan ideg van bennem, hogy nem sülne ki belőle jó.
2022. szept. 18. 17:14
 50/82 anonim ***** válasza:
62%
De gondolom nem várja el unokatesód hogy mindent ott hadj??és mért nem megy a másik nagyszülőkhőz a másik meg hogy őt sajnálják téged nem érdekesek a nagy szüleid az uncsid is
2022. szept. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!