Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szét vet az ideg, ti mit...

Szét vet az ideg, ti mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim kisvárosba költöztek, vettek egy házat egy elég jó környéken és kívülről teljesen felújíttatták, tetőt is cseréltek. Én odaköltöztem hozzájuk, mert onnan sokkal könnyebb bejárnom dolgozni, kb 10 perc alatt ott vagyok, egyébként a szülői házam 45km-re van a munkahelyemtől. Azt mondták, hogy nekem milyen jó lesz ez a ház, ha már ők nem lesznek. Én saját kezemmel felújítottam bentről a házat, kigletteltem, kifestettem, beleköltöztem az egyik szobába, ami csak ilyen lomos szoba volt korábban. Mindent újat vettem, franciaágyat, matracot, lámpát, okostévét, bútorokat, leparkettáztam, beköttettem az internetet, fizetem a tévét, így sok adó van, rábeszéltem őket, hogy vegyenek mindenhova új bútorokat, plusz saját pénzen vettem egy új páraelszívót és a hűtőt is kipótoltam, mert a régi rengeteget fogyasztott, de nem akartak drágát venni, de így közösbe megoldottuk. Szóval az a lényeg, hogy berendezkedtem a szobába.


Közben unokatesóm sajnos árva lett, nagybátyám meghalt, nagyanyám beköltöztette az én szobámba unokatesómat, először csak úgy volt, hogy pár napra, de ez megy 3 hónapja. Én visszaköltöztem anyámhoz és vagy a kanapén alszok, vagy a gyerekkori ágyamon. Amikor megelégeltem, montham, hogy elviszem a bútoraimat meg amiket én vettem és nagyanyám boci szemmel mondja, hogy ő azt hitte, hogy azt ide vettem. Lenne hová mennie unokatesómnak, van egy másik nagyanyja és van annyi öröksége, hogy egy jópár hónapig megéljen még albérletben is. Az iskolát abbahagyta, sosem dolgozott. 3 hónapja ott van és nem dolgozik. Engem meg úgy kiraktak, mint macskát szarni, mondván, hogy nekem van hova mennem. Apropó macskák, hozta a hülye büdös macskáit és az új matracomon feküdnek. Most ez egy hatalmas macera, szállítsam el a dolgokat, a franciaágyat is szögeltem, nem csavaroztam, így szétszedni sem tudom, de legszívesebben nem vinnék el onnan semmit, olyan jól berendeztem, tiszta ideg vagyok emiatt.



2022. szept. 18. 14:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
100%

Továbbra se értem, milyen megoldást vársz itt külső emberektől...


Üljetek le, és beszéljétek meg.

2022. szept. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 A kérdező kommentje:

Kiverem a balhét. Unokatesóm hazudott, azt mondta, hogy nem akar a másik nagyanyjához menni, mert rossz a kapcsolat meg nem is szívesen látná. Felkerestem az anyai nagyanyját telefonon és elmondtam mi a helyzet. Azt mondta, hogy amint meghalt nagybátyám, ő rögtön felkereste unokatesómat,

és felajánlotta, hogy mehet hozzá is ha gondolja.

2022. szept. 19. 13:14
 73/82 Kattoryory ***** válasza:
100%
Akkor takarodjon a másik nagyanyjához
2022. szept. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy nem akar amikor be rendezted neki a szobát,gondolom így már nincs kérdésed a felől hogy el kell mindent vinned,szerintem a nagy szüleid is tudták hogy nem akar elmenni csak féltek hogy mindent elviszel és így próbálták hatni rád hogy nem sokáig marad
2022. szept. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
100%
Adnék ennek a pereputtynak... leültetném őket, és vagy takarodik unokatesó, ha nem, szembesíteném a telefonhívással. Ha ez sem hatja meg őket, és ha van számlám az összes dologról amit vettem, és amivel feljavítottam a ház állagát, fizessék ki, ha nem, mehetünk bíróságra. Ott aztán lehet boci szemekkel nézni...
2022. szept. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 A kérdező kommentje:
Unokatesóm megy, én meg költözök vissza. Megbeszéltük, nagyanyám nagyon próbálkozott, de nem hatott meg. Mondtam, hogy beszéltem a nagyanyjával, nagyim kiakadt. Az a baj, hogy még így is unokatesómat marasztalta volna, modtam, hogy vagy az unokatesóm, vagy az új bútorok. Mondta, hogy akkor vigyem a bútorokat. Amikor meglátta, hogy komolyan gondolom és elkezdtem pakolni bőgve mondta, hogy akkor unokatesóm menjen a másik nagyanyjához. Most mindenki bőg rajtam kívül, még nagyapám is elpityeredett annyira sajnálgatják. Holnap viszem unokatesómat a nagyanyjához, én meg költözök vissza. Azért még nagyanyám képes volt nekiadni a saját tévéjét, mert sajnálja. Hatalmas kő esett le, belátták, hogy ez így nem volt fair. A házat a nevemre fogják íratni, mivel őket mindig is jobban segítették, a pénzt majd közösen örököljük. (most ezt mondták)
2022. szept. 19. 17:37
 77/82 anonim ***** válasza:
89%
Ezeket szépen lepapírozni ügyvéd előtt amit mondtak, és azt is amit te költöttél a házra. Szó elszáll írás megmarad. Ha akármilyen egyezség megszegül az ő hibájukból, automatikusan kerüljön a te nevedre. Nincs ilyen hogy "majd fogják írni'.... még melegében lepapírozni, nehogy hazudjon a két vén majom.
2022. szept. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
81%

A GYK csodálatos hatása...

Kiírod a problémát, és a hónapokig tartó viszály egy csapásra megoldódik.


Szabadalmaztatni kéne. :-))))

2022. szept. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 A kérdező kommentje:
Kinézem nagyanyámból, hogy meggondolja magát, nagyon siratja unokatesómat. Azt is kinézem belőle, hogy tudta, hogy mehet a másik nagyanyjához is, csak elhallgatták, addig akarja marasztalni, amíg nem szakad a kötél. Felhívott, hogy hagy maradjon még egy pár napot, modtam, hogy szó sem lehet róla és rátettem a telefont.
2022. szept. 19. 17:59
 80/82 A kérdező kommentje:
Nemtettem meg ezt a lépést, mert az az igazság, hogy sajnálom én is unokatesóm. Nehéz lesz neki, ott nem olyanok a körülmények, másik megye, nagyanyámékkal sem fog tudni sűrűn találkozni. Tudom, hogy nem vagyok normális, hogy kitúrt és még én sajnálom őt.
2022. szept. 19. 18:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!