Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szét vet az ideg, ti mit...

Szét vet az ideg, ti mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim kisvárosba költöztek, vettek egy házat egy elég jó környéken és kívülről teljesen felújíttatták, tetőt is cseréltek. Én odaköltöztem hozzájuk, mert onnan sokkal könnyebb bejárnom dolgozni, kb 10 perc alatt ott vagyok, egyébként a szülői házam 45km-re van a munkahelyemtől. Azt mondták, hogy nekem milyen jó lesz ez a ház, ha már ők nem lesznek. Én saját kezemmel felújítottam bentről a házat, kigletteltem, kifestettem, beleköltöztem az egyik szobába, ami csak ilyen lomos szoba volt korábban. Mindent újat vettem, franciaágyat, matracot, lámpát, okostévét, bútorokat, leparkettáztam, beköttettem az internetet, fizetem a tévét, így sok adó van, rábeszéltem őket, hogy vegyenek mindenhova új bútorokat, plusz saját pénzen vettem egy új páraelszívót és a hűtőt is kipótoltam, mert a régi rengeteget fogyasztott, de nem akartak drágát venni, de így közösbe megoldottuk. Szóval az a lényeg, hogy berendezkedtem a szobába.


Közben unokatesóm sajnos árva lett, nagybátyám meghalt, nagyanyám beköltöztette az én szobámba unokatesómat, először csak úgy volt, hogy pár napra, de ez megy 3 hónapja. Én visszaköltöztem anyámhoz és vagy a kanapén alszok, vagy a gyerekkori ágyamon. Amikor megelégeltem, montham, hogy elviszem a bútoraimat meg amiket én vettem és nagyanyám boci szemmel mondja, hogy ő azt hitte, hogy azt ide vettem. Lenne hová mennie unokatesómnak, van egy másik nagyanyja és van annyi öröksége, hogy egy jópár hónapig megéljen még albérletben is. Az iskolát abbahagyta, sosem dolgozott. 3 hónapja ott van és nem dolgozik. Engem meg úgy kiraktak, mint macskát szarni, mondván, hogy nekem van hova mennem. Apropó macskák, hozta a hülye büdös macskáit és az új matracomon feküdnek. Most ez egy hatalmas macera, szállítsam el a dolgokat, a franciaágyat is szögeltem, nem csavaroztam, így szétszedni sem tudom, de legszívesebben nem vinnék el onnan semmit, olyan jól berendeztem, tiszta ideg vagyok emiatt.



2022. szept. 18. 14:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
100%
Én is visszaköltöznék, de nem vennék neki ágyat. Kapna egy hálózsákot, aludjon a földön. Mindjárt jó lenne neki a másik nagyinál.
2022. szept. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:
90%

Azt nem ertem h a nagybatyad a unokatesoval hol lakott annak halala elott?

Miert nem lakik ott az unokateso?

2022. szept. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:
16%

62: hirtelen mindenki félárva ebben a történetben, még a szobák elosztása sem tisztázott... Egyszer nappali+ebédlő, másszor a nagyszülők laknak benne, stb. stb.

Több sebből vérzik a történet. nincs kidolgozva.

2022. szept. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 A kérdező kommentje:

Nagybátyám és élettársa és unokatesóm albérletbe laktak, nem építkeztek, így is nem is vásároltak házat, így is sok tartozásuk volt. Unokatesóm mostohaanyja érthető módon nem akar egy élősködőt miközben van unokatesómnak egy mostohaöccse, aki szintén nem önálló, monjuk ő sokkal fiatalabb. Nagybátyám halála után még tűrt egy darabig, hogy csak otthon ül, majd nagyanyám fogadta be, mert nem maradhatott ott.


63, te egyszerűen hülye vagy.. Senki nem állított olyat, hogy nagyiék az étkezőben laknak.

2022. szept. 19. 11:46
 65/82 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem, hogy te a két szoba alatt a két hálószobát érted és ezeken felül van még egy helyiség, ami a nappali+ebédlő funkciót látja el? Sokan azt is szobának számolják.
2022. szept. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
16%

64: Akkor írd már le normálisan... Egyfolytában arról írsz, hogy KÉT szoba van. Az egyikben te laksz. A másik meg az étkező-nappali...


Akkor hol laknak a nagyanyádék???

2022. szept. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 A kérdező kommentje:
Igen, jól érted. És persze van még egy fürdő és egy kamra. Nálunk a szoba az a hálószoba, azt nevezzük így. Ha megkérdezik hány szobás a ház, nem vesszük bele a konyhát, nappalit, fürdőt stb.
2022. szept. 19. 12:20
 68/82 A kérdező kommentje:
Le van írva pontosan és érthetően. Olvasd vissza a kommenteket, ha annyira érdekel, hogy hol lakik.
2022. szept. 19. 12:21
 69/82 anonim ***** válasza:
13%

67: hát ez elég furcsa....

Nézd meg a lakáshirdetéseket, vagy bármilyen újépítésű hirdetést.

Pontosan leírják, hogy nappali+x szoba, vagy pedig legtöbbször 2,5 szoba, másfél szoba, stb. stb. Amiből az egyik az nyilván egy nappali .

2022. szept. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 A kérdező kommentje:
Mimindig is így használtuk, max úgy mondjuk, hogy pl nappali konyha + 2 szoba. Szerintem érthetően írtam le, mert írtam, hogy egy szobában laknak nagyiék, egybe (most jelenleg) unokatesóm és ezen kívül még van egy nappali-konyha helyiség.
2022. szept. 19. 12:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!