Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szét vet az ideg, ti mit...

Szét vet az ideg, ti mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim kisvárosba költöztek, vettek egy házat egy elég jó környéken és kívülről teljesen felújíttatták, tetőt is cseréltek. Én odaköltöztem hozzájuk, mert onnan sokkal könnyebb bejárnom dolgozni, kb 10 perc alatt ott vagyok, egyébként a szülői házam 45km-re van a munkahelyemtől. Azt mondták, hogy nekem milyen jó lesz ez a ház, ha már ők nem lesznek. Én saját kezemmel felújítottam bentről a házat, kigletteltem, kifestettem, beleköltöztem az egyik szobába, ami csak ilyen lomos szoba volt korábban. Mindent újat vettem, franciaágyat, matracot, lámpát, okostévét, bútorokat, leparkettáztam, beköttettem az internetet, fizetem a tévét, így sok adó van, rábeszéltem őket, hogy vegyenek mindenhova új bútorokat, plusz saját pénzen vettem egy új páraelszívót és a hűtőt is kipótoltam, mert a régi rengeteget fogyasztott, de nem akartak drágát venni, de így közösbe megoldottuk. Szóval az a lényeg, hogy berendezkedtem a szobába.


Közben unokatesóm sajnos árva lett, nagybátyám meghalt, nagyanyám beköltöztette az én szobámba unokatesómat, először csak úgy volt, hogy pár napra, de ez megy 3 hónapja. Én visszaköltöztem anyámhoz és vagy a kanapén alszok, vagy a gyerekkori ágyamon. Amikor megelégeltem, montham, hogy elviszem a bútoraimat meg amiket én vettem és nagyanyám boci szemmel mondja, hogy ő azt hitte, hogy azt ide vettem. Lenne hová mennie unokatesómnak, van egy másik nagyanyja és van annyi öröksége, hogy egy jópár hónapig megéljen még albérletben is. Az iskolát abbahagyta, sosem dolgozott. 3 hónapja ott van és nem dolgozik. Engem meg úgy kiraktak, mint macskát szarni, mondván, hogy nekem van hova mennem. Apropó macskák, hozta a hülye büdös macskáit és az új matracomon feküdnek. Most ez egy hatalmas macera, szállítsam el a dolgokat, a franciaágyat is szögeltem, nem csavaroztam, így szétszedni sem tudom, de legszívesebben nem vinnék el onnan semmit, olyan jól berendeztem, tiszta ideg vagyok emiatt.



2022. szept. 18. 14:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
100%
A mama ahol laktál, ő anyukád anyja? Te fiú vagy? Beszélj a mamával higgadtan, és az unokatesóval is. Jobb, az ilyet tisztázni. Mond nekik, te számítasz a házra, hiszen költöttél rá, és azt mondták a tiéd lesz. Ne hagyd magad. Ez nagyon nem volt szép húzás a nagyszülők részéről. Az is fura, hogy elnézik, hogy munkanélküli felnőtt ember ott lébecol. Legalább képezné magát, vagy tanulna, de semmi.
2022. szept. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem várja el, még csak az kéne. Én nem szívesen hozom el, mert titkon remélem, hogy elmegy. Nagyanyám úgy sajnál, hogy bőg mindig, de van benne rájátszás is nyilván. Miután az anyja meghalt, nem jártak össze annyira meg nem is anyira jó a kapcsolata a másik nagyanyjával, nagybátyám neki is tartozott, összevesztek, sokáig nem is találkoztak, a temetésen találkoztak legutóbb. De úgy gondolom, hogy biztos, hogy befogadná a másik nagyanyja is, de unokatesómnak nyilván így könnyebb, hogy inkább azoknál megy, akiknél szinte felnőtt, de annyira önző, hogy nem érdekli, hogy engem kitúr. Én meg olyan vagyok, hogy nem szólok semmit, csak gyűlik a harag és tudják jól, hogy nagyon nem ártatlanok. Nagyapám és unokatesóm nem szól semmit, nagyanyám meg csak bőg.
2022. szept. 18. 17:30
 53/82 anonim ***** válasza:
100%
Szia, ez tényleg nagyon szar helyzet. Elhiszem, hogy őrjítő. Unokatesóddal beszéltél mikor beköltözött? Tudja, hogy azt a szobát te a saját pénzedből csináltad? Neki teljesen oké ez a helyzet? Ő mit gondol?
2022. szept. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem várja el. Pont erre játszik. Amit a felújításba beletett a kérdező, az már úgyis kuka. Nemhogy mog ott hagyja ingyen az összes cuccát. Azért a nagyi is jó fej, hogy most eljátssza, hohy "azt hitte", azt a sok mindent nekik vette a kérdező, hogy aztán dobbantson és neki ne legyen semmije. Kérdező, megértelek, én sem tudnék sajnos lenyugodni ilyen gyorsan egy ilyen húzás utan. Nem tudom, mit csinálnék, őszintén nem tudom. Tudod igazolni, hogy miket csináltattál meg a házon? Öröklésnél esetleg számíthat.
2022. szept. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 A kérdező kommentje:
Nem, apukám nagyszüleiről van szó.
2022. szept. 18. 17:31
 56/82 anonim ***** válasza:
100%
De, szóljál. Egyszer, mikor mind ott vannak, nyugodtan mondd a azemükbe, hogy épp most semmiznek kiszégyentelenül. Nagyapád én unokatesód sunnyognak, arra jatszanak, hogy megússzák. Nagyanyád is meg akarja uszni, azért bőg. Ha ki nem if fizetnek, legalább hadd olvashass be nekik.
2022. szept. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 A kérdező kommentje:

Nyilván tudják mit gondolok és el is mondtam a véleményem. Ugyan az van mindig, hogy nagyanyám elkezd görbíteni.


Számla természetesen van mindenről, de tudják, hogyha nem engednék, hogy elhozzam a dolgokat, akkor soha nem állnék velük szóba meg nagyanyám mindig azt mondja, hogy ne vigyem el, mert ez egy ideiglenes helyzet, de ezt nem tudni, hogy meddig fog ez a helyzet fennálni. A benti felújításokat meg én végeztem nem szakember, de nagyon maximalista vagyok, tükörsima falakat csináltam. Erről készültek képek, miközben dolgoztam, de ez semmit nem jelent az ég világon gondolom, hiába került volna többmillióba az is, ha szakember csinálja..

2022. szept. 18. 17:47
 58/82 anonim ***** válasza:
100%
Ezért mondom hogy butaság lenne otthagyni,de nem tudhatod meddig marad ott lehet mire elköltözik addigra teljesen lelakja a szobádat és kezdheted újra az egészet gondolom eszt nem akarod
2022. szept. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 Kattoryory ***** válasza:
100%
Számolnod kell azzal is, hogy minden egyes ott töltött plusz idő csökkenti a valószínűségét annak hogy elmegy. Egyre jobban megszokja, egyre jobban belekényelmesedik. Emiatt célszerű mielőbb lépni
2022. szept. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
100%
Hát én visszaköltöznék. (Eleve nem mentem volna el) Egy szobába az uncsival. Szíveségből felajánlanam hogy veszek neki egy egyszemélyes ágyat, azon ellehet, minden más az enyém. Pár hét után szaladna albérletbe az uncsi.
2022. szept. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!