Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek ez egy normális...

Szerintetek ez egy normális kérés a lányom és családja felől?

Figyelt kérdés

A fiú unokám 8-án lesz 15 éves, és a hétvégén ünneplünk családilag. Szeretne egy saját laptopot, tanuláshoz, játékokhoz, ilyesmi. És a lányom azt mondta, hogy mindenki adjon annyi pénzt bele amennyit ő érez, és akkor legyen közös ajándék.

8-án ők csak tortáznának és kap valami kis ajándékot, és hétvégén megkapná a laptopot együtt az egész családtól. Szerintetek ez így normális, jó dolog? Eddig mindig megmondta mire vágynak a gyerekek és akkor azt megvettük nekik. Mit gondoltok? Modern felfogású nagyszülőnek tartom magam, de szerintem ez furcsa dolog.



2022. dec. 4. 18:19
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális kérés, ésszerű. A gyerek laptopot kér, ami egy drága ajándék, így sok felesleges kisebb dolog helyett összedobják neki. Mi ebben a furcsa?
2022. dec. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarsz kontrollálni! Semmi abnormális nincs benne. Most is megmondták, mit szeretne. Egy nagyobb ajándék közösen.

Ha nincs gond, majd csinálunk.

2022. dec. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, mi ebben a furcsa?
2022. dec. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
91%
Semmi furcsa. Csak a szokásos magyar kontrollmánia. Nem elfogadni más döntését, hanem kipofázni idegeneknek, érvényteleníteni.
2022. dec. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Hát hogy nem lesz az, hogy nem tudom, a könyvet Géza papáéktól kapta, a társasjátékot János papáéktól, stb. Hanem akkor a laptop mindenki, valaki 10%, van aki 30%, amúgy meg nyilván a szülei vették. Tudom, hogy nem kicsi, de szerintem ez egy bonyolult helyzet.
2022. dec. 4. 18:29
 6/43 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez így rendben van. Annyit lenne érdemes letisztázni, hogy mennyi az a penz amit beleraktok, hogy egyenlően legyen elosztva
2022. dec. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
94%
Atyaég, tehát a gyerek azért szeressen, hogy a nevén tudja nevezni a tárgyakat, amiket kizárólagosan tőled kapott? Van baj, nem kevés. Én az ilyen embereket már leépítettem. Remélem a lányodnak is hamarosan sikerül.
2022. dec. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
96%

Ha neked nem tetszik, megoldás lehet, hogy EGYMAGAD megveszed a laptopot, akkor nem kell összeadni az árát.

Csak gondolom, így rájössz, hogy egy laptop drága, senkinek nincs kerete arra, hogy egyedül megvegye - azaz kifejezetten értelmes, jó ötlet.

2022. dec. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
97%
Szóval neked az a bajod, hogy te pl. 30 ezret adnál bele, a másik nagyszülők meg csak 10-et és ez az ajándékátadásnál nem lesz kihangsúlyozva?
2022. dec. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
97%
Ja, hogy nem lehet flashelni, ki veszi a legjobb ajándékot? Hát, ja, bonyolult.
2022. dec. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!