Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek ez egy normális...

Szerintetek ez egy normális kérés a lányom és családja felől?

Figyelt kérdés

A fiú unokám 8-án lesz 15 éves, és a hétvégén ünneplünk családilag. Szeretne egy saját laptopot, tanuláshoz, játékokhoz, ilyesmi. És a lányom azt mondta, hogy mindenki adjon annyi pénzt bele amennyit ő érez, és akkor legyen közös ajándék.

8-án ők csak tortáznának és kap valami kis ajándékot, és hétvégén megkapná a laptopot együtt az egész családtól. Szerintetek ez így normális, jó dolog? Eddig mindig megmondta mire vágynak a gyerekek és akkor azt megvettük nekik. Mit gondoltok? Modern felfogású nagyszülőnek tartom magam, de szerintem ez furcsa dolog.



2022. dec. 4. 18:19
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%
De gáz vagy... Színes szigszalaggal esetleg jelöld be rajta, mekkora hányadban származik Géza / János nagypapáéktól az ajándék, VAGY vedd meg neki te 100%-ban AZT, amit kinézett. Anyjáéktól meg mehet akkor más ajándék, sporteszköz, hangszer, egyebek, aminek még örülne, de nem arra van leginkább szüksége. Egy 15 éves már felfogja, hogy 300+ ezres ajándék egyvalakitől elég húzós tétel lenne, pláne karácsony előtt. Biztos vagyok benne, hogy nem azon fog problémázni, hogy akkor XY- éktól semmit nem kapott, mert van fogalma a pénz értékéről.
2022. dec. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk évek óta így van az unokákkal. Ahogy nőnek a gyerekek, már nem lehet őket elkápráztatni valami színes, műanyag bóvlival, ami ráadásul aránytalanul drága is.

Igaz, nálunk nem "Ki mennyit gondol" van, hanem egyenlően van elosztva.

2022. dec. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
98%
Abszolút jó ötletnek tartom, ha mindenáron akarsz neki külön ajándékot is adni, az élmény legyen.
2022. dec. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
99%
A mi családunkban is így csináljuk. Ennek ellenére volt, aki jelezte, hogy ő bizony nem fog így ajándékozni, mert így személytelen, csak könyvet, játékot stb. Természetesen a fiunk szépen megköszönte az ajándékot és másnap megkért, hogy tegyem föl valahová és adjuk el, hogy beletegye a pénzt az áhított számítógép pénzbe. Ezt természetesen nem kötöttük a rokon orrára, mert nem akartuk megbántani.
2022. dec. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
98%

Ez akkora hülyeség hogy csak na. A gyerek nem azt fogja értékelni hogy Jajj a Géza papa csak a negyedet fizette a laptopnak, hanem hogy megkapta a családjától.

Egyébként hogyha nem tudtok megegyezni akkor adjatok neki pénzt és majd o megvásárolja magának ( szülei segítségével)

2022. dec. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%
Te most az unokádat szereted jobban,vagy magadat? Mert ha az unokádat,akkor azt nézed,neki mi a jó. De ha neked az a fontos,hogy mit szólnak a többiek,te mennyivel járultál hozzá az ajándékhoz,akkor neked nem is az unokád érzései a fontosak.
2022. dec. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%

"de szerintem ez egy bonyolult helyzet."


Szerintem mege gyszerű megoldás. A lapotopot a családtól közösen kapja. Ilyen egyszerű.

2022. dec. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
98%
Teljesen ésszerű és jó megoldás. Nem attól boldog a 15 éves kamasz, hogy "jaj, egy újabb csodás, a nagyi által szupernek gondolt könyvet kaptam, amitől érzelmi kötődésem erősödik felé és naponta ölelgetem a könyvet", hanem megérted és elfogadod az igényeit és az ő szempontjait figyelembe véve ajándékozol. Ebben a korban már nem a szentimentális dolgok érdeklik, hanem a gyakorlati hasznos eszközök, szerinte is divatos ruha, vagy ha őt ismerve választotok neki valamit. Annak sincs értelme, hogy szerinted ezzel vagy azzal kéne foglalkoznia, ezért ehhez illő valamit veszel, közben őt abszolút nem érdekli és jelen helyzetében épp nem is hasznos az ajándék. Később töredék áron eladja, hogy jobb dologba forgassa, neked meg elment rá a pénzed és még csalódott is leszel. Kell ez bárkinek?
2022. dec. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
84%
Vehetsz még mellé valami apróságot, ha éreztetni akarod egy ajándékkal a szereteted. Kedvenc csoki, stb.
2022. dec. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem tök jó kérés, úgyis el lesz mondva, hogy a laptopot a családtól kapja közösen. Ha szeretnél valamit csak Te adni, akkor vegyél neki még egy könyvet, vagy csokit, mozijegyet valami filmre együtt, vagy akármilyen apróságot, aminek örülne.

Annál jobb ajándék nincs, ami hasznos, ez a laptop pedig tényleg az lesz.

2022. dec. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!