Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek ez egy normális...

Szerintetek ez egy normális kérés a lányom és családja felől?

Figyelt kérdés

A fiú unokám 8-án lesz 15 éves, és a hétvégén ünneplünk családilag. Szeretne egy saját laptopot, tanuláshoz, játékokhoz, ilyesmi. És a lányom azt mondta, hogy mindenki adjon annyi pénzt bele amennyit ő érez, és akkor legyen közös ajándék.

8-án ők csak tortáznának és kap valami kis ajándékot, és hétvégén megkapná a laptopot együtt az egész családtól. Szerintetek ez így normális, jó dolog? Eddig mindig megmondta mire vágynak a gyerekek és akkor azt megvettük nekik. Mit gondoltok? Modern felfogású nagyszülőnek tartom magam, de szerintem ez furcsa dolog.



2022. dec. 4. 18:19
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy bonyolult,de nagyon kerdezo.
2022. dec. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
94%

Nem vagy modern felfogású nagymama, már ne is haragudj. Különben mi lett a vége, megkapta a gyerek?


#25-nek üzenem, hogy miért is kéne egy 15 évesnek laptop? Hallottál már az online oktatásról? Meg az online beadandókról? Meg a Krétáról, mint digitális oktatási tér? Már egy alsósnak is szüksége van laptopra az iskolai tanulmányok miatt, hiszen már van informatika óra elsőtől kezdve.

2023. jan. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon feltűnően eltűnt a kérdező.


De 15 éves koromban már én is inkább pénzt kaptam családtól mindenféle alkalomra. Mamám volt aki vett még ilyen apróságokat (kicsi plüssök, cicás naptár, csoki, de mindenki megnyugtatására közlöm, hogy ezeket a mai napig igénylem, ha nem kapok, akkor veszek magamnak, szóval nem volt melléfogás egyiksem).

Utána a pénzre meg tudtam mondani, hogy pont most vettem 3 könyvet, akkor úgy számoljuk, hogy ezeket tőled kaptam. (Tudtommal) Még nem volt belőle sértődés.

Meg az ár-érték arányokat se vezettem a naplómban, hogy akkor most a Zsolti papa jobban szeret, mert 5600 forint volt az ajándék, nem pedig 5500, mint a Józsi papáé. Nálunk mással is érzékeltetve volt, hogy törődünk egymással.

2023. jan. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!