Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek ez egy normális...

Szerintetek ez egy normális kérés a lányom és családja felől?

Figyelt kérdés

A fiú unokám 8-án lesz 15 éves, és a hétvégén ünneplünk családilag. Szeretne egy saját laptopot, tanuláshoz, játékokhoz, ilyesmi. És a lányom azt mondta, hogy mindenki adjon annyi pénzt bele amennyit ő érez, és akkor legyen közös ajándék.

8-án ők csak tortáznának és kap valami kis ajándékot, és hétvégén megkapná a laptopot együtt az egész családtól. Szerintetek ez így normális, jó dolog? Eddig mindig megmondta mire vágynak a gyerekek és akkor azt megvettük nekik. Mit gondoltok? Modern felfogású nagyszülőnek tartom magam, de szerintem ez furcsa dolog.



2022. dec. 4. 18:19
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
96%

#20

Na ezt inkább ne!

Nálunk rendszeresen ez megy, hogy családilag ajándékozunk, a nászasszonyom meg a tortaevés közben előkap valami szart, hogy "Természetesen a Mama is benne van a közös ajándékban, de ezt azért kapod, mert annyira szeretlek. Isten éltessen sokáig!"

Mindenki lefagy, ennél kínosabb dolog kevés van és minden évben eljátssza.

2022. dec. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
99%
A kérés normális, te nem vagy az, de nem kötelezhetnek rá, hogy beadj a közösbe. Vegyél neki külön ajándékot, ha úgy látod jónak. Vésd is bele, hogy Erzsi mamától, nehogy elfelejtse a gyerek.
2022. dec. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem ez egy nagyon egyszerű és nagyon logikus helyzet: a gyerek szeretne valami drágát, és ahelyett, hogy a szülei fizeteik meg a vaskos árat, megkértek mindenkit, hogy szálljanak be valamennyivel (még az összeget se szabták meg, rátok van bízva), így mindenki másnak nem kell a saját ajándékára költenie, hanem családilag beszáll egy nagy dologba mindenkit.

Tényleg nem értem, hogy neked ez miért olyan problémás.

2022. dec. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
92%
Ja, tényleg hatalmas gond, hogy egyszer végre az unokáról szólna a saját szülinapja, és nem Géza meg János papa csoffadt faxának méregetéséről.
2022. dec. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
15%
Mivel nem egy embertől várták el, hogy megvegye a laptopot, igen, ez reális. Egy laptop nem két fillér. Az hogy egy ennyi idős gyereknek baromira fölösleges, az más kérdés.
2022. dec. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
58%
Kövezzetek meg, ez szerintem olyasmi, amire az ősök gyűjtögetnek akár évekig egy külön kis alapban, aztán pont nincs min verni a hisztit.
2022. dec. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
90%
*korrigálom magam: ősök=főleg vagy teliesen a szülők, anyagi helyzetek és közös belátás függvényében.
2022. dec. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mi rokonok vagyunk... én egyszer régen karácsonyra kaptam a nagymamámtól ilyen "külön tőle direkt nekem" ajándékot: anyám mindenkinek mondta, hogy könyvet vagy rajzeszközöket vegyenek, mert azokat szeretem. Ő beállított egy hegedűvel, hogy mert ez milyen remek ajándék, ő mennyire örül, hogy hegedülni fog a kisunokája. Nos, nulla érzékem van a zenéhez, és reménytelenül botfülű is vagyok. Soha nem tanultam meg hegedülni, ő pedig jól megsértődött.
2022. dec. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
87%
Egy bonbon és mellé borítékban pénz, személyesen a gyereknek. 15 évesnél ez már rég mehetne így. Megtanul a vágyaira gyűjteni, bánni a pénzzel.
2022. dec. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%

Nagymama is lehetnék koromnál fogva, de anyukaként nem vágom mi a gondod?

Az, hogy 2 részletben szülinapoznak?

Vagy hogy közös az ajándék?

Vagy mi? Nem rosszból, csak tényleg nem értem.

2022. dec. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!