Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A családotokban a nagyszülők...

A családotokban a nagyszülők szoktak valamit venni, felajánlani a 13. nyugdíjból az unokáknak?

Figyelt kérdés
Az én családomban anya szokott felajánlani a 13.nyugdíjából a gyerekek részére, anyósom nem, pedig ő jómódú. Nem tudom máshol mi a szokás, de én kíváncsi vagyok és arra, hogy ti mit gondoltok erről.
2023. febr. 11. 12:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
87%
Engem ilyenkor mindig az érdekel, hogy te alapjáraton ilyen követelőző voltál, vagy az anyaság miatt alakult ez ki?
2023. febr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
86%
Persze, gondolom köteles mindig, minden pillanatban az unokájára, unokáira gondolni. Ha lenne neki 8 akkor persze mind a 8ra. Élősködő vagy!!!!
2023. febr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
85%
Milyen anyós az, hogy nem adja oda a nyugdíját az unokáknak új iPhonera???
2023. febr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
94%

Ha van valami apropó (szülinap, névnap, bizonyítvány, karácsony, tábor stb), akkor kaptam tőlük pénzt. Nagypapám elmúlt 80, de még dolgozik, a nyugdíjuk tudtommal nem egetrengetően sok, de jó munkákat szokott kapni.

A gyerekeinek a házaiba viszonylag szépen beleadott annó és a lusta apámnak is adogatta a 100 ezreket az elmúlt években...


Ismerősi körben viszonylag gyakori, hogy házat/lakást vesznek az unokáknak a nagyszülők, meg persze olyanokról is tudok, ahol a gyerekek kénytelenek támogatni őket. A 13. haviból való felajánlgatásról még nem hallottam.


Szerintem az is okés, ha a nagyi magára költi a pénzét, meg az is, ha az unokákra.

2023. febr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem meg inkább te egészítsd ki a 13. havit, hogy el tudjanak menni valami szép helyre nyaralni.
2023. febr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt a nagy felháborodást. Nem is tudom hogy amúgy miért ívódott bele az emberekbe az, hogy nyugdíjas az egyenő kisnyugdíjas. Anyósomnak havi szinten több százezer a nyugdíja, meg mindene örökségből van.
2023. febr. 11. 14:17
 17/71 anonim ***** válasza:
87%
És? Az ő pénze.
2023. febr. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
89%

16# és akkor mi van?

Ha ilyen sok a nyugdíja, nyilván máskor is lenne lehetősége adni a gyerekeknek, szóval tök mindegy, hogy épp melyik hónapról van szó. Ha nem akar, hát nem akar. Aki akar, az is fog adni máskor is.

Miért kéne a két mamának mindent egyformán csinálni?

2023. febr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
91%
Tök mindegy mennyi a nyugdíja: attól még pofátlan vagy hogy tartod a markod. Ha egy fillért se ad soha, akkor sincs jogod szólni: nem ő vállalta a gyereket, hanem ti, semmiféle elvárást nem támaszthattok felé.
2023. febr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
89%
Az ő pénze, tök mindegy, hanyadik havi nyugdíj vagy mekkora jövedelem. Semmi jogod beleszólni, mire költi vagy mire nem. Az unokák eltartása pedig nem az ő felelőssége.
2023. febr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!