Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A családotokban a nagyszülők...

A családotokban a nagyszülők szoktak valamit venni, felajánlani a 13. nyugdíjból az unokáknak?

Figyelt kérdés
Az én családomban anya szokott felajánlani a 13.nyugdíjából a gyerekek részére, anyósom nem, pedig ő jómódú. Nem tudom máshol mi a szokás, de én kíváncsi vagyok és arra, hogy ti mit gondoltok erről.
2023. febr. 11. 12:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
86%
Hát ez a kérdés nagyon durva. Nem tudok elképzelni olyan szituációt, amikor az unokának bármi köze lenne a nagymama nyugdíjához. Én - már felnőttként - egyetlen dolog miatt tudtam, mennyi a nagymamám nyugdíja, én intéztem neki a közgyógyellátási igazolványt. Két testvérem van, soha egyikünknek sem jutott eszébe, hogy bármelyik havi nyugdíjából nekünk "járna". Mondjuk az én anyám kb. szájon vágott volna érte...
2023. febr. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
84%
40es ha nem kérné nem hisztikézne itt a gyakorin. Mondjuk elmehetne dolgozni is és akkor nem másoknak kéne eltartani
2023. febr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
85%
Dehogynem kéri! AZt hitte, majd itt mindenki egyetért vele, és rághatja a férje fülét, hogy pumpolja meg az anyját, mert az ő anyja is ad és mások is így szokták.
2023. febr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
85%
Persze, hogy elvárás volt a kérdésben. Írja is, hogy anyja fizet, számára fura, hogy anyós meg nem. Egyértelmű.
2023. febr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 A kérdező kommentje:
Kíváncsi lennék a támadók között hányan vannak olyanok, akik nagyszülői örökségből van némi vagyonuk, tulajdonuk, vagy hányan születtek jómódú családba, ahol nem volt nélkülözés.
2023. febr. 11. 17:31
 46/71 anonim ***** válasza:
86%

Ez miben kapcsolódik a kérdésedhez???


Van vagyon, mert örököltem. Nem életükben akartam kiszedni a pcsájuk alól, mint te.

2023. febr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező,nem mindenkinek jut örökség,de szerintem nem kell várni sem az örökségre,vagy szerinted igen?

Személy szerint,sose voltam,és a családom sem,eleresztve anyagilag,de azért van két kezünk,és aparatura,hogy előteremtsük magunknak és gyerekeinknek ami kell,nem ülünk és várjuk a sült galambot hogy a szánkba repüljön.Az én nagymamám még él,de az örökség a 2 lányáé lesz,az anyukámé és a testvéréé,aztán majd ha akarnak,juttatnak nekem is belőle,ha ők már nem lesznek(nagynénémnek nincs gyereke,családja),ha meg nem,nem.

2023. febr. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
86%
Aparatura=akaratunk:-))))
2023. febr. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
92%
Milyen nagyszülői örökségről beszélsz? Azt a gyerekük örökli első körben, nem az unokák. Úgyhogy várjál szépen a sorodra! Te majd a szüleid után, a férjed meg anyósod után, szépen öröklési sorrendben.
2023. febr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
91%

"Kíváncsi lennék a támadók között hányan vannak olyanok, akik nagyszülői örökségből van némi vagyonuk, tulajdonuk"


1. A nagyszülőtöl nem öröklünk, amíg élnek a szüleink.

2. A nagyszülők élnek, de te már most le akarod húzni őket. GUSZTUSTALAN vagy.

2023. febr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!