Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A családotokban a nagyszülők...

A családotokban a nagyszülők szoktak valamit venni, felajánlani a 13. nyugdíjból az unokáknak?

Figyelt kérdés
Az én családomban anya szokott felajánlani a 13.nyugdíjából a gyerekek részére, anyósom nem, pedig ő jómódú. Nem tudom máshol mi a szokás, de én kíváncsi vagyok és arra, hogy ti mit gondoltok erről.
2023. febr. 11. 12:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
87%
Nem azért álltunk bele a kérdezőbe, mert elfogad támogatást, ajándékot az anyjától a gyerekei részére, hanem azért, mert azon az alapon hasonlítgatja a nagyszülőket össze, hogy ki mit ad anyagilag a gyerekeknek, illetve normálisnak érzi, hogyha a nagyszülőnek a puszta túlélésen kívül van valamije, azt az unokáknak adja, mintha valami adó lenne. Nem, nem normális! Annak a kis plusz pénznek akár egy középosztálybeli idősnél is ezer helye lehet, ha más nem, érdemes elrakni arra az esetre, ha meghibásodik valami, mert hiába él meg valaki a nyugdíjából, egy kisebb javítás is súlyos pénzekbe kerül, egy nagy háztartási gépről nem is beszélve. Ha az én anyukám ad a gyerekemnek pénzt, ajándékot, és nem tudom lebeszélni, mert adni akar, akkor azt nézem, hol tudom viszonozni, kiváltom a gyógyszereit, bevásárolok nekik, nem rögtön azon kezdek spekulálni, hogy hoppá, ha az én anyukám adott mondjuk egy tízezrest a gyerekemnek, akkor a másik nagymama is adhatna. Hát nem, és ez a mentalitás elég kiakasztó.
2023. febr. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
86%
Nagyszülői örökség csak abban az esetben létezik, - vagyis unoka csak akkor örököl - ha a szülő és minden testvére előbb hal meg, mint a nagyszülő. Esetedben ráadásul a nagyszülő nagyon is él, és élő embertől örökölni nem lehet. Se neked, se a gyerekeidnek. Az én nagymamám halála után értelemszerűen anyám volt az örököse, nem volt jelentős vagyon. De igazából hogy kapcsolódik ez a te kérdésedhez?
2023. febr. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
89%

Az, hogy ad anyukád egy gesztus. Nem kötelező. Sőt, ha dolgozna akkor sem lenne kötelező pénzelni az unokát/unokákat. Egy gesztus, ha ad akkor ad, ha nem akkor nem.

Nem, el sem fogadnám. Szülinap, névnap, karácsony stb ha vesznek valamit az más. A gyerek eltartása a mi dolgunk az apjával, a nagyszülőktől nem kap pénzt, csak ajándékot, ritkán (eddig 2x) úgy alakult, hogy nagyobb dolgot kapott, amibe beszálltak és közös ajándékként megkapta.

Nem, nem örököltem semmit a nagyszülőktől, hamár kérdezed. A férjem sem. Gyereket meg nem pucér fenékre vállaltunk, hanem tanultunk és dolgoztunk, így nem kell a nagyik nyugdíját várni meg örökséget 🤷🏼‍♀️. Akkor jött, amikor megvolt az alap ahoz, hogy bemerjünk vállalni és nem kell nyomorogni. Utána is képeztük magunkat tovább, én gyed alatt tanfolyammal ami kell a munkához, a férjem meg most másoddiplomázik munka, család mellett.

2023. febr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
93%

" mert hiába él meg valaki a nyugdíjából, egy kisebb javítás is súlyos pénzekbe kerül, "


Vagy csak elmegy nyaralni vagy egy hét wellnessre. És miért ne tenné, ha megteheti?

2023. febr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 Darius- ***** válasza:
13%
Persze, kozosen neveljuk, a kassza is kozos,a mi az enyém az az ovék is és forditva.
2023. febr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
67%
Nem
2023. febr. 12. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező nem szégyenled magad? Gondolom nem anyósod erőszakoskodott hogy igen is szüljél. A te és a férjed kötelessége eltartani és mindent megadni a gyerekeiteknek.


Nem értem ha ilyen csóró vagy hogy remegsz az alamizsnáért miért szültél nemhogy egyet hanem többet is?

2023. febr. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem meg törvénybe kéne hozni, hogy amint megszületik egy pulya, az összes felmenőjének (nagyik, dédik) kötelező minden pénzüket és vagyonukat átadni, ami több, mint a kenyéren és vízen élés, emelett szabadidejükben is szolgálni kell a pulya körül 0-24 ugráltathatóan.
2023. febr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
85%

#58


Hát elnézve a kérdésre adott válaszokat, elég meredek ezt kijelenteni, mert kb. alig akadt vki, aki a kérdezővel értett volna egyet. Pedig szerintem minden válaszadó magyar nő volt.

2023. febr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
19%
58as, tévedsz. Ismerősi körömben inkább az igazi magyar FÉRFI ilyen életképtelen lehúzós.
2023. febr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!