Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A családotokban a nagyszülők...

A családotokban a nagyszülők szoktak valamit venni, felajánlani a 13. nyugdíjból az unokáknak?

Figyelt kérdés
Az én családomban anya szokott felajánlani a 13.nyugdíjából a gyerekek részére, anyósom nem, pedig ő jómódú. Nem tudom máshol mi a szokás, de én kíváncsi vagyok és arra, hogy ti mit gondoltok erről.
2023. febr. 11. 12:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
85%

Szánalom vagy, kérdező 😂

Csak azért mert van pénze, kötelező pulyácskádat kitömni vele?


Nevetséges.

2023. febr. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
89%

Nyugdíjas vagyok, de eddig eszembe nem jutott, hogy az unokák címén tejelnem kellene a menye(i)mnek, így alig 50 nappal karácsony után, ami mindig egy anyagi csőd.

Pár forint híján 220 ezer a nyugdíjam így az emelések után és tény, hogy most közel 440 ezret kaptam, de ha 1 milliót kaptam volna is, annak is lenne millió helye.

Nagyjából a 2x2=4 unokára év közben elköltök 4-500 ezret (születésnap, névnap, karácsony, húsvét, ilyen-olyan ballagások, sportsikerek), miközben menedzselem a saját életemet, adósságok, kölcsönkérések nélkül.

Ezt a 13-ik havi 220 ezret tűzifára fogom költeni, amire önmagában nem is lesz elég, jócskán kell még hozzá 9000 Ft/q ár mellett.

Szóval a szememben nagyon visszataszító vagy Kérdező!

2023. febr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
88%
te is odaadod neki az adókedvezményed ugye?
2023. febr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
88%

Gondolom a férjed sokat hallgatja otthon,hogy bezzeg az én anyám!

Az én szüleim sajnos idő előtt meghaltak,de sz ismerősöktől sem hallottam soha,hogy ebből a pénzből az unokákat kellene támogatni. Az én nagyim pl tüzelőt vett magának belőle. Szerintem a gyerekei,az apám,és a testvére örültek neki,mert így nem kellett aggódniuk mamámért,nehogy megfagyjon.

Ha élnének a szüleim,a szokásos tessék vegyél valamit a gyereknek felajánláson kívül akkor sem fogadnék el többet. Ő dolgozott meg érte. Had élvezze.

2023. febr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
87%

Bőr le is sülne a képemről. ha olyan csóró lennék hogy remegve várom az alamizsnát nem szaporodnék. A szülő kötelessége eltartani a gyereket. te mennyivel támogatod az anyósod? remélem havi 30-40 ezerrel minimum.


Gondolom anyádék megszokták már hogy életképtelen vagy és felnőttként is támogatniuk kell, anyósodék viszont életképes férfit neveltek így nincsenek hozzászokva hogy segélyezzenek bárkinek is.

2023. febr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
85%
Igazi vérpióca vagy, isten ments meg ilyen menytől! Várd ki a sorod, aztán majd örökölsz te is, majd azt elszórhatod ami a tiéd, addig meg a saját szüleidtől követeld a nyugdíjukat! Ilyen menyem lenne, már rég a végrendeletem letétben lenne a közjegyzőnél, amiben semmit nem hagynék rátok.
2023. febr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
83%
Nekem kellett volna 8 gyereket elvállalni, és akkor most nem remegnél te ingyendáciás paraszt
2023. febr. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
86%
Anyósomék mindig vesznek a gyerekemnek valamit,mikor hazalátogatunk,mi külföldön élünk.Meg ünnepekre,szülinapjára szoktak adni pénzt,hogy vegyünk neki rajta,amit gondolunk,hogy hasznos lenne.De kérni sosem szoktunk,se tőlük,se az én szüleimtől.Ha akarnak,adnak,ha nem,nem.
2023. febr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
89%

Én általában inkább a problémát szoktam meglátni az anyósokban, de most melléjük állok. A 13. havi nyugdíj nem az unokák ünnepe, hanem szuverén felnőtt emberek saját jövedelme. Attól, hogy valaki nagyszülő, még nem CSAK nagyszülő, nem szűnik meg minden más igénye, és nem kell akarnia minden szokatlan időben befolyt összeget két marékkal odatuszkolni az unokáknak. Lehet, hogy vesz magának valami szépet. Nincs közöd ahhoz a pénzhez, és az unokáknak sem.

Nem, nálunk sem szokás, én is elhűltem a kérdésen.

2023. febr. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
88%
Azt gondolom, hogy az öregek élvezzék az életet, ha megengedhetik maguknak anyagilag és egészségileg. Eszembe nem jutna elkunyerálni a pénzüket.
2023. febr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!