Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A családotokban a nagyszülők...

A családotokban a nagyszülők szoktak valamit venni, felajánlani a 13. nyugdíjból az unokáknak?

Figyelt kérdés
Az én családomban anya szokott felajánlani a 13.nyugdíjából a gyerekek részére, anyósom nem, pedig ő jómódú. Nem tudom máshol mi a szokás, de én kíváncsi vagyok és arra, hogy ti mit gondoltok erről.
2023. febr. 11. 12:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
86%

Én meg azt gondolom hogy vannak jó és szar nagyszülők...de nem a pénzen és a mikor mit veszen múlik.

Minek adna csak úgy pénzt?

2023. febr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
91%
Én egyedül nevelem a gyerekemet, és a szüleim szoktak támogatni, segítedni minket, de 1.nem várom el, 2.amennyire tudom, igyekszem viszonozni, 3.nem nézem, hogy az ex-anyós mennyire támogatja a gyereket, nem hasonlítgatom, örülök, hogy jó a kapcsolata a gyerekemmel, az apróságokért is hálás vagyok. Eszembe nem jutna bármit is elvárni, csak mert 13.havi nyugdíjat kaptak. A többszázezres nyugdíj emlegetésétől meg felment a vérnyomásom. Tisztában vagy vele, hogy a 2-3százezres nyugdíj is többszázezres, és kB semmire sem elég? Pláne ha gyógyszereket, egészségügyi eszközöket is kell venni? Komolyan, ha nem azt nézed, emberileg milyen a kapcsolata a gyerekeddel, hanem, hogy ki mennyit ad neki anyagilag, az tömény szánalom!
2023. febr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
90%

Én veszek adok anyukámnak pénzt és néhány apróságot mikor Magyarországon vagyok és meg látogatom.


El nem kértem soha pénzét nekem is van dolgozom.

2023. febr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
15%

Na megjött a nagy szövegértő bugris falka. :D

Mar ott tartanak a képzelgők, hogy kirabolják anyóst, mert túlszaporodtak. :D

Nálunk anyós szokott adni pár ezret, ha van egy kis plussza.

Anyám semmit.

És nem, nem kérjük, nem tartjuk a markunkat.

2023. febr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
16%

Ennyi hülyét.Nekem akkor is ad nagyanyám,ha megpucolom az ablakot,hiába mondom nem kell,bedugja a zsebembe.A többi unokájának is szokott adni.Volt amikor nem nyugdijból,hanem amiért megdolgozott adott csak ugy nagyobb összeget.

Nem értem miért kellett neki állni a kérdezőnek.

2023. febr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
84%
Mert egy pénzsóvár dög, aki a gyerekei mögé bújva pumpolna egy nyugdíjas kisöreget?
2023. febr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
11%
Honnsn tudod,hogy kisnyugdijas?Nem minden nyugdijas csóró.Ki akar pumpolni?Feltett egy kérdést máshol hogy van.Elég sok nyugdijast ismerek,akik csak úgy adtak pénzt az unokának.Pl ha ment vissza kollégiumba,vagy vegyen magának valamit.
2023. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
85%
Jöttél anyóst mocskolni? Nem ad eleget? Nem ugrasztható mindig minden esetben? Csak anyád a jó mi?
2023. febr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
81%

37

A kérdező elvárná, hogy pénzelje őket az anyós, mert neki van (szerinte, és mert szeret más pénztárcájában turkálni). És ez gusztustalan.

2023. febr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
12%

Emberek! Nem kéri! Nem pumpol!

Legyen már eszetek, nem olvastátok el a kérdést.

Katasztrófa mi megy itt...

2023. febr. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!