Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tudtátok elfogadni,...

Hogyan tudtátok elfogadni, hogy nem lesztek nagyszülők?

Figyelt kérdés
Egy lányom és egy fiam van, mindkettő saját döntése, hogy nem akarnak gyereket. Megértem őket teljesen, az ő életük, döntésük, nem ártom bele magam, de nekem (nekünk) attól még fáj. Rossz érzés, hogy soha nem lesznek unokáink. Hogyan tudnánk ezt az érzést elengedni? Mielőtt valaki belekötne, van saját életünk, utazunk rengeteget, van munkánk, hobbink, barátaink, kutyáink.
2023. márc. 3. 15:32
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
13%
Én szomorú lennék, ha tudom, hogy kihalok, mint ahogy ti is fogtok a házastársaddal. Mármint a génjeitek nem örökítődnek tovább a későbbi generációkba, nem lesznek utódaitok. Ez teljesen normális, ha emiatt szomorú vagy.
2023. márc. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
9%

Bennem megfordulna az is, hogy elrontottam valamit a nevelésük során.

De amíg biológiailag lehetséges vsz. reménykednék.

2023. márc. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem semmi gond nincs azzal, hogy vágytál volna unokákra, és rossz érzés számodra, hogy nem lesznek. Én is szomorú lennék, attól függetlenül, hogy nyilván elfogadnám, hisz mi mást tehetnék.


Egyébként nem hiszem, hogy el lehet engedni, ha nagyon vàgytok rá, max. megszokni, hogy együtt éltek a hiánnyal.

2023. márc. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
98%
Én elfogadom, bár én soha nem is vágytam rá. A tudatra sem, hogy van, és magára egy kisgyerekre sem a közelemben. (Mondom ezt úgy, hogy a lányomért az életemet odaadnám). Férjemnek van unokája, én nem érzem, hogy ő ettől több lenne, vagy előrébb lenne valamivel is. (De ez én vagyok, nem érzem úgy, hogy egy unokában tudnék kiteljesedni).
2023. márc. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
86%
Én örülnék, ha nem kellene többé kis gyerekkel foglalkoznom. Nem értem, hogy az ember idősen miért vágyik egy ilyen megterhelő feladatra.
2023. márc. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim válasza:
72%
5-Addig jó amíg babázhatna, a többi már nem az ő felelőssége úgyse..ezért vágyik rá.
2023. márc. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
36%
5-ös, mi olyan elképzelhetetlen abban, hogy mások vagyunk, és van, aki másrs vágyik, mint te?
2023. márc. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
85%
A legfontosabb a gyerekek boldogsága és akarata, nem az hogy a nagyszülő unokára vágyik, hanem elfogadja és boldoggá teszi az hogy a gyerekeinek így jó.
2023. márc. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
87%
#7: ezt a kérdést a kérdezőnek tedd fel. Nekem nincs gondom azzal, ha mások máshogy élik az életüket.
2023. márc. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
74%
"Én szomorú lennék, ha tudom, hogy kihalok" Inkább az a szomorú amikor a te fajtád ilyen gátlástalanul, önzőségből követeli a gyereket. Mert ő már unokázna meg tenné ki facebookra mutogatni. Az tök mindegy hogy a nő mit akar, szeretne-e egyáltalán gyereket, milyen anyagi helyzetben van, csak ki ne haljanak a génjeim!! Hányinger
2023. márc. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!