Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tudtátok elfogadni,...

Hogyan tudtátok elfogadni, hogy nem lesztek nagyszülők?

Figyelt kérdés
Egy lányom és egy fiam van, mindkettő saját döntése, hogy nem akarnak gyereket. Megértem őket teljesen, az ő életük, döntésük, nem ártom bele magam, de nekem (nekünk) attól még fáj. Rossz érzés, hogy soha nem lesznek unokáink. Hogyan tudnánk ezt az érzést elengedni? Mielőtt valaki belekötne, van saját életünk, utazunk rengeteget, van munkánk, hobbink, barátaink, kutyáink.
2023. márc. 3. 15:32
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
0%

Mert ez h.ülyeség.

Én elfogadom, nekem full mindegy hogy kihal e a fél világ vagy sem. De véleményem az lehet.

És igenis meg lehet oldani az utazást is meg bármi mást gyerekkel. Persze az éjjeli bulizás meg a tivornya az kilőve.

2023. márc. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
86%

De pont erről beszélek. Egy ilyen témában nincs jó vagy rossz válasz, te mégis folyamatosan megkérdőjelezed és hülyeségnek titulálod más indokait. Ha annyira mindegy lenne, akkor nem így nyilvánulnál meg és nem te akarnád más helyett eldönteni, hogy neki mi a jó meg nem jó. Véleményt lehet normálisan is megfogalmazni, anélkül h a másik véleményét leszólnád.

Senki nem mondta, hogy nem lehet megoldani az utazást gyerekkel, de az SOHA nem lesz olyan, mint gyerek nélkül, sokkal körülményesebb, ezt lehet tagadni, csak totálisan felesleges. Sokaknak igen is jobb és élvezetesebb gyerek nélkül egy nyaralás és az élet is, ez ennyi. Ráadásul millió másik ok is fel lett sorolva, hogy ki miért nem szeretne gyereket, ez csak egy a sok közül, senki nem mondta, hogy azért nem akar szülni, mert nem tud utazni.. De ha így lenne se lenne hozzá senkinek köze. Ez az utazás is túl mutat magán az utazás tényén, inkább az volt a lényege, hogy gyerek mellett a szabadságod és lehetőségeid erősen korlátozva vannak sok-sok éven keresztül, ami ha tetszik, ha nem, így van, ezt a gyerekes szülők többsége is lazán elismeri.

2023. márc. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem vitás hogy a gyerek felelősség.

De ha a szüleink is így döntöttek volna, mi sem lennénk.

Az utóbbi 15 évben a media által gerjesztett dolgok miatt terjedt el ez a gyermekmentes mozgalom.

2023. márc. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
84%

Sosem fogom megérteni hol a párhuzam és a logika a szülők magánéleti és a gyerek magánéleti döntései között. A szüleim akartak gyereket, így vállaltak, én meg nem akarok, ezért nem fogok. Semmi köze a kettőnek egymáshoz, ez az én életem és az én döntésem, nem az övék.🤷🏻‍♀️

Régen is voltak, akik nem akartak gyereket, csak anno nem volt választás, szülni kellett, mert ez volt a nő "dolga" meg hát a társadalmi elvárás, nehogy megszóljanak. Ma már hálistenmek kinőttünk ebből a csőlátást világból, a nők is dolgozhatnak, karriert építhetnek, utazhatnak, tanulhatnak, élhetik kedvük szerint a saját életüket. Köze nincs a médiához, aki akar gyereket az médiától függetlenül is fog vállalni, aki meg nem, az nem. Amúgy a média éppen hogy azt nyomja, hogy szüljél, szüljél és szüljél, a csapból is ez folyik, ilyen babaváró, amolyan CSOK, 30 év alatti anyák SZJA mentessége, 4 gyerekes anyák SZJA mentessége, meg még lehetne sorolni, szóval a média pont azt gerjeszti, hogy szüljél ha kell, ha nem..

2023. márc. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%

#44: Engedd el, ez egy olyan érv, ami primitívebbeknél azonnal értelmeseknél (mint a válaszoló, akivel vitázol), akkor jön elő, amikor végérvényesen legyőzték a vitában...

Az már no komment, hogy a médiából is ez folyik. Ahol minimális állami befolyás van (szinte mindenhol), ott kényesen ügyelnek a kiemelkedően gyerekpárti retorikára, a maradék minimális csatornán pedig egyáltalán nem fejtegetik a témát mélyrehatóan.

2023. márc. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%

43:

nem média által gerjesztett, hanem egy alulról szerveződő mozgalmat kapott fel a média, mert növeli a nézettséget

Utazáshoz.

Anyámék engem fél éves korom óta cincáltak mindenhova magukkal (utálok is utazni), végigjártuk észak, dél és nyugateurópát.

Velem nem volt sok bajuk, a velünk tartó barátaik viszont megszenvedték a gyerekeiket, többé nem is hozták őket, egyedül voltam.

Úgyhogy erősen gyerekfüggő, és szülőfüggő is, hogy kinek mi kell a nyugodt nyaraláshoz.

2023. márc. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
100%

43:

...és mi lenne, ha nem lennénk?

Most gondolj bele: nincsen az a 15 testvéred se, aki fogamzásgátlás nélkül megszülethetett volna. És?

2023. márc. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!