Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tudtátok elfogadni,...

Hogyan tudtátok elfogadni, hogy nem lesztek nagyszülők?

Figyelt kérdés
Egy lányom és egy fiam van, mindkettő saját döntése, hogy nem akarnak gyereket. Megértem őket teljesen, az ő életük, döntésük, nem ártom bele magam, de nekem (nekünk) attól még fáj. Rossz érzés, hogy soha nem lesznek unokáink. Hogyan tudnánk ezt az érzést elengedni? Mielőtt valaki belekötne, van saját életünk, utazunk rengeteget, van munkánk, hobbink, barátaink, kutyáink.
2023. márc. 3. 15:32
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
24%

10. "Inkább az a szomorú amikor a te fajtád"


Nem tudom mi a fenéről beszélsz, amikor huszonéves gyermektelen fiatal vagyok. Az első válaszoló voltam.

2023. márc. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
74%
Pezsgőt iszogatva nézegetem, hova utazzak legközelebb és hány hetet töltsek ott.
2023. márc. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
83%
Úgy sincs más választás a beletörödésen íkvül.
2023. márc. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, le a kalappal előttetek, hogy nem szóltok bele ilyen téren a gyerekeitek életébe! Ritka az ilyen szülő, anyós, após. Bárcsak anyósom is elfogadná, hiába van 3 gyereke, unokája egy sem lesz. De képtelen rá, pedig már nem fiatalok a gyerekei. Így maradt, hogy egyre gyakrabban nyaggatja őket ezzel a témával.
2023. márc. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon örülnék neki, ha nem lenne.

Ha mégis érkezne, nagyon szeretném őt.

2023. márc. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
12%

1818-ban, 80 éves korában az öreg angol királynak, III. Györgynek 13 élő gyereke volt, akik már mind elmúltak 40 évesek, viszont nulla unokája/dédunokája volt. Aztán mégis lett néhánynak gyereke és a vérvonal megmenekült.


Csak ezt tudom mondani, hogy a remény hal meg utoljára. A fiad spermái még 50-60 éves korában is termékenyek lesznek. Nyilván kevésbé egészséges utóda fog születni, ha annyi idősen vállal gyereket, de én csak akkor adnám fel igazán a reményt.

2023. márc. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
8%
#16, milyen kár, pedig III.György csodálatos nagyapa-dédapa lehetett volna, együtt figyelte volna a kisunokákkal, hogy mikor nő ki az általa elültetett marhasültfa. Nyilván mindenki ilyen nagyapára vágyik...
2023. márc. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
81%
El kell fogadnod hogy a gyermekvállalás nem a te döntésed! A te szüleid sem szóltak neked, hogy nem négy gyereked van hanem csak kettő.
2023. márc. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem más f...val verni a csalánt az egyik legundorítóbb dolog, és a legtöbb, unokamániás életképtelen pont ezt teszi.


Nálunk is amúgy ez a sláger, hát pont nem érdekel, de olyan szinten, hogy aki ezzel jön akár egy családi összejövetelen, akkor szépen hazamegyek - elmondtam párszor, hogy nem akarok gyereket, hagyjanak vele békén.

Plusz velük ellenéttben nekem VAN életem - persze csak nem fogják fel.


Oké, nem érdekel, akkor ignore, míg lehet vele értelmesen beszélni anélkül, hogy ne a méhemben turkálna.

2023. márc. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:

19-es, nagyon frusztrált és dühös vagy, valamint a kérdésem sem erről szólt, szövegértést gyakorold vagy másképp éld ki a haragod.

Nem nyaggatjuk ezzel a gyerekeinket, nekünk jó a kapcsolatunk, összetartó család vagyunk. Elmondták, békén hagyjuk őket. A kérdésem az elengedésről szólt. Nem vagyunk életképtelenek, egészséges, sportolók vagyunk. Az Antarktiszon kívül az összes kontinensen jártunk már, minden évben utazunk valahová. Vannak barátaink, hobbink is. A legcsodálatosabb érzés szülőnek lenni, mi nagyon vágytunk rá, hogy egyszer legyenek unokáink.

Köszönöm a válaszokat, minden jót nektek.

2023. márc. 4. 12:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!