Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tudtátok elfogadni,...

Hogyan tudtátok elfogadni, hogy nem lesztek nagyszülők?

Figyelt kérdés
Egy lányom és egy fiam van, mindkettő saját döntése, hogy nem akarnak gyereket. Megértem őket teljesen, az ő életük, döntésük, nem ártom bele magam, de nekem (nekünk) attól még fáj. Rossz érzés, hogy soha nem lesznek unokáink. Hogyan tudnánk ezt az érzést elengedni? Mielőtt valaki belekötne, van saját életünk, utazunk rengeteget, van munkánk, hobbink, barátaink, kutyáink.
2023. márc. 3. 15:32
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
80%

29 Dehogynem, mindenhonnan ez áramlik, ilyen babaváró, olyan családtámogatás, amolyan CSOK, 30 év alatti anyák SZJA mentessége, 4 gyerekes anyák SZJA mentessége stb stb. Mind-mind nyomják az ember arcába különböző felületeken! Attól, hogy nincs leírva/kimondva szó szerint, hogy "szüljéé má", még pontosan ezt az üzenetet közvetítik. De teljesen mindegy, mert aki NEM akar gyereket, az ennek hatására sem fog szülni, aki meg akar az akkor is fog, ha mindenki azt mondja neki, hogy ne tegye. Elvégre önálló, felnőtt emberek vagyunk saját akarattal. Csak azért, mert azt mondják ugorj kútba, még feltételezhetően nem fogsz beleugrani.

És ha már azt belenyomhatják az arcunkba, hogy szüljél és vállalj minél több gyereket, akkor a másik oldalt miért kéne elnyomni és fujjogni rá?


Épp csak a lényeget nem sikerül felfogni: minden ember más és más és attól még, hogy téged valami boldoggá tesz, nem fogja a másikat is azzá tenni! Attól, hogy neked "durvább érzést" ad egy gyerek, mint pl egy utazás, másnak még nem fog. Minden ember el tudja dönteni számára mi a legjobb és az nem mindig fog egyezni azzal, ami számunkra a legjobb, ennyire egyszerű.

2023. márc. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%
#32: Az a vicc, hogy amikor éppen nem figyelnek oda eléggé magukra, még ki is mondják párszor (Kövér, Novák pl., hogy csak a nagyobb port kavart megjegyzéseket említsem, de Dúrónak is volt valami ilyen nagyobbat ment kommentje pár éve)
2023. márc. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
23%
33 mire gondolsz?
2023. márc. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%

x34: Lusta vagyok keresgélni, de az egyik első google találat, így emlékezetből:

[link]

Elég a kiemelt részt elolvasni, aztán ha még érdekel, akkor ennek mentén megtalálod a többit is.

2023. márc. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%
Pár hónapja olvastam egy aranyos cikket, ami arról szólt, hogy unoka hiányában amolyan pótnagyszülőként kerestek egy kisgyerekes családot, akikkel szimpatikusak voltak egymásnak és segítőként becsatlakoztak az életükbe.
2023. márc. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%

"Igen én is bejártam már nagyon nagyon sok helyet, sok embert ismertem meg, tényleg úgy éltem mint az utazómajom. De egy másik ember aki ilyen közel áll hozzád, sokkal durvább érzést ad mint egy sivatagi "tevegelés""


Ha már ellentétbe állítunk, akkor már lehetőleg úgy, hogy ne lógjon ki a lóláb. Ákosnak, az Utazómajomnak is van gyereke. Szóval ez így nem jött be :)

2023. márc. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
34%

Hmm nem rá utaltam, hanem ez egy nagyon jó elnevezés!


És én ezt a saját véleményemként írtam le! Szoktunk a kicsivel utazni, körülmenyesebb de megoldható, úgyhogy aki erre fogja, annak se jött be! :)

2023. márc. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mi az hogy nem jött be? Az, hogy XY milyen érveket, indokokat sorol fel a gyerekvállalás ellen az nem egy kategorizálandó dolog, hanem tények. Számára ezek az okok, még ha másnak nem is, úgyhogy nincs olyan, hogy aki erre fogja annak nem jött be. Neked megoldható, NEKI ellenben nem lenne élvezetes és kivitelezhető az utazgatás gyerekkel, sokkal inkább lenne kín, szenvedés és nyűglődés, amit nem akar vállalni. Nincs ezen mit tovább ragozni.
2023. márc. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
0%
Akkor te se köss belém ha nincs mit ragozni
2023. márc. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
87%
Te kezdted kötözködést azzal, hogy meg akartad magyarázni itt a népnek, hogy mire fogják meg mire ne a gyerek nem vállalásukat. Te okoskodtál, hogy igen is meg lehet gyerekkel ezt is meg azt is oldani, és különben is sokkal durvább érzés gyereket nevelni, mint utazni. Szóval talán először nézz magadba, mert te nem voltál képes elfogadni a másik véleményét a saját magánéleti döntését illetően.
2023. márc. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!