Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi van a nagyszülőkkel manapság?

Mi van a nagyszülőkkel manapság?

Figyelt kérdés

Anno nagyim minden reggel átjött, hogy anyu hatra dolgozni tudjon menni. Nyáron egymást taposták a nagyik, hogy kinél legyenek az unokák.

Sok szülővel beszélgetek, és azt látom, hogy ez ma már a fehér holló kategória.

Pl egy koleginám azért hagyta ott a munkahelyét, mert ötig tartott a munkaidő, pont ameddig az ovi, és a nagyi, aki két házra lakott az ovitól, nem ment el az unokáért, mert akkor neki sorozata van.

Nekem a nyáron kellett segítség, mert vetélésem volt, de művi befejezés kellett. Délután műtöttek, bentfogtak éjszakára, de este hívott anyu, hogy nem megyek-e haza saját felelősségre, mert ő nem tudja lefektetni az unokáit. (Hely van, és a gyerekekek is normálisak)

Végül bátyámnál aludtak.

De ezer ilyen sztori van az ismerősi körben.

Hol vannak a nagymamák??


2018. szept. 5. 06:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
48%

Az én nagymamám is velünk volt egész nyáron és nagyon szerettük. Az én anyukám viszont már "élni" akar....hát éljen. Én megoldom egyedül is de lesz idő mikor rájön hogy hianyoznak de aKkor késő lesz.

Én biztos segítek majd ha lesz unokám, nem tehernek fogom fel.

2018. szept. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
93%
Anyósom, apósom 58 évesek, anyukám idén tölti a 60-at. Anyukám a mai napig dolgozik, mert ugye nem lehet még nyugdíjas, anyósom is dolgozott, amikor a fiam kezdte az óvodát. Én 1 évet voltam itthon a 3 év után, mert nem volt senki, aki el tudta volna vinni a fiamat az oviba, érte tudott volna menni, vagy itthon tudott volna vele lenni, mikor beteg volt, mivel a férjem is és a nagyszülők is már legkésőbb reggel 3/4 6-kor munkába indultak. Akkor meg ugye nem volt még ovi, az legkorábban nálunk 7 óra előtt nyitott. Tehát sajnos 1 évig egy jövedelemből éltünk, mert nem tudtuk megoldani. Aztán anyósom munkanélküli lett, meg elég sok egészségügyi gondja van, így nem dolgozik, ő vállalta a fiunkat, hogy elviszi, meg hazahozza, plusz míg haza nem érünk, vagy beteg a gyerekünk, addig vele van. Most már iskolás a fiunk, itt konkrétan 7 után van csak tanári felügyelet, kifejezetten kérte az igazgató, hogy minél később vigyék a gyerekeket az iskolába. Szóval meg lennék lőve teljesen, ha anyósom nem lenne munkanélküli. Sajnos ez a nyugdíjas rendszer hibája. Régen mindenki már 55 évesen nyugdíjas volt, lehetett kire bízni a gyerekeket, de ma már esély sincs erre nagyon.
2018. szept. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
72%
Fiatalabbak is voltak régen a nagyszülők, és legtöbbször együtt is élt a család.
2018. szept. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 anonim ***** válasza:
66%

Anyu 65 szívesen vigyázna a gyerekekre,de van köztünk 50 km és ő gpndozzaca 90 éves nagyimat aki már szintén gyerek kategoria.

Anyósom 58,pedagógus még jopár éve van,nyáron meg nem győzte kipihenni a sulit.


Ráadásul elváltak tavaly,kinyilt a világ utazik,netezik,pasizik...

2018. szept. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
40%
Na és ezzel pontosan mij a baj, utolsó? Azon kívül, hogy süt belőled a gyűlölet felé, mert nem ugrik a szolgálatodra ? Neki is jár a szabadság. Még ismertem, hogy ki akarja pihenni magát, gyerekmentesen, ha pedagógus. Menjen is, szórakozzon, pasizzon, szabad ember.
2018. szept. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
44%
Nálunk is tojik az unokájára az Anyósom.. Anyukám legalább tényleg szeret minket, ez vígasztal. De amúgy én is ezt tapasztalom, amit a kérdező ír.
2018. szept. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
40%
Azt érzem kihalóban vannak az igazi nagymamák,meg az olyan unokák,akiknek fontos a család,és mindig látogatják a nagyszülőket.Nagymamám még az igazi nagymama volt,akinél nagyon sokat voltam,segített ahogy tudott,sokat főzött,mindig a kedvenceimet,mikor már beteg volt,még akkor is nekem csinált valamit,ha már magának nem.Szép nagyszülő-unoka kapcsolat volt.Anyám már nem ilyen típus,benne van a segítőkészség,de már nem ilyen szinten,ritkán is találkozunk.Gyereket nem akartam soha,mert minek ilyen világba.El vannak vadulva,tisztelet egy csepp se,ezért nem kell nekem gyerek.Más unokatesóm is így vélekedik,így nagyjából a család ki is hal ha mi meghalunk.Max. 100év,és egy igazi nagymama sem lesz,aki csinálja a rétest,meg süti a kalácsot,és egyben tudja tartani a családot,mivel a családok is szétesőben vannak.
2018. szept. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
76%

Régen az anyukák nem csak felvigyázásra használták a nagyikat. Most meg amint szülnek, onnantól az anyjuk csak vendég aki lehetőleg 2 hetente jöjjön csak, csak és kizárólag akkor amikor a párnak jó (anyuka igenis alkalmazkodjon), és a gyereknek nehogy hozzon valami bolti "szart", sőt minden mozdulata előtt kérdezze meg anyukát hogy szabad-e.

Anyós meg rohadjon meg nejlonban, ő csak pesztonkázni jöhet ha Anyucinak dolga van. És nehogy csokit merjen hozni a vén ördög.



Ez megy itt gyakorin és az ismeretsegi körömben is, a frissen szült anyukák szemében hirtelen a csak távoli ám bármikor ugrasztható vendegek lesznek a szüleik. Szomorú de tele a gyakori a követelőző ám szüleit leszaró szülőkkel ("nekem van kisgyerekem, nehogy már én alkalmazkodjak", "felhívtam anyámat hogy ugorjon át Pistikéhez mert utálom magammal vinni erre nem barátnőzik épp?!"

Plusz tegyük hozzá: amellett hogy a legtöbb anyuka azt is megszabja hogy egy nyamvadt túró rudit hozzon a nagyi a gyereknek, a gyerekek nagyrésze manapság pokoli elkényeztetett, szabadszájú, neveletlen.


Félreértés ne essék, 34 éves 2 gyerekes anyuka vagyok, nem sértett nagyi. De nálunk kölcsönös az érdeklődés, mi megosztjuk a Szentestétől kezdve az összes nagy pillanatát a gyerekeknek, míg máshol azt látom hogy a kiscsalád összezár, de ha anyucinak dolga van akkor ugrasztaná az anyukáját...de egy Szentestére vagy szülinapra át nem hívná, nyaralni sem hívmá mert az csak a kiscsaládé....

2018. szept. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
88%

Ránk tesómékkal magasról tettek a nagyszüleink, pedig mindegyik nyugdijas (bocsánat, nincs hosszú i betűm) volt már akkor. Illetve nem mondok teljesen igazat, mert az egyik nagypapám már nem élt, mire megszülettem, a másik meg három éves koromban hunyt el, addig viszont sokat látogatott minket. De sajnos nincsenek róla emlékeim.

A két nagymamámat már nem érdekeltük annyira. Az egyik mellettünk lakott pedig, de nem szerette az unokáit, még a kedvenc fiának a gyerekeivel, azaz az unokatesóimmal úgy-ahogy elvolt, de minket nem szeretett. A másik nagymamámnak meg volt 12 unokája, ebből többen ugyanazon a településen éltek, ahol ő, velük volt igazán "nagymamás". Nyaraltunk nála mi is, de nem alakult ki köztünk olyan igazi nagymama-unoka kapcsolat.

Az egésznek a gyökere az volt, hogy mindkét szülőm olyan családból jött, ahol a testvéreik javára kivételeztek, ők voltak a legkevésbé szeretett gyerekek.

A lányomnak már sokkal jobb a helyzete, imádja a szüleimet, sokat foglalkoznak vele, illetve apósommal is elég jól megvan, pedig neki is több unokája van, de mindet egyformán szereti. Nagyon hálás vagyok nekik, főleg hogy anyám és apósom még dolgozik is.

2018. szept. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
84%

Miért, hol vannak a nagypapák és az apák? Az nem kérdés? A te eseted speciális, mert egyedülááló anya vagy.


Ma már nem 52-55 év a nyugdíjkorhatár.

Ma már nem az az egyetlen életcélja egy ötvenes nőnek, hogy nénike legyen.

Ma már nem laknak egymástól két percre tipikusan az emberek.


Hogy a te anyád miért nem akarta lefektetni az unokáit, azt tőle kérdezd meg.


Nekünk van négy gyermekünk. Ha egyikünk sem ér rá vagy program van, akkor bébiszittert hívunk (nem lakunk egy helyen). A hosszabb szünetekben pedig kérdezünk, hogy szeretnék-e és mikor vigyázni a gyerekekre. Nem vesszük alapnak, mert hála istennek, nekik is van életük és nem rosszabb nagyszülők attól, hogy más is van az életükben.


A kolleginád is egyedülálló anya? Látod, nekem meg ez a sok egyedülálló anya a furcsa.

2018. szept. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!