Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi van a nagyszülőkkel manapság?

Mi van a nagyszülőkkel manapság?

Figyelt kérdés

Anno nagyim minden reggel átjött, hogy anyu hatra dolgozni tudjon menni. Nyáron egymást taposták a nagyik, hogy kinél legyenek az unokák.

Sok szülővel beszélgetek, és azt látom, hogy ez ma már a fehér holló kategória.

Pl egy koleginám azért hagyta ott a munkahelyét, mert ötig tartott a munkaidő, pont ameddig az ovi, és a nagyi, aki két házra lakott az ovitól, nem ment el az unokáért, mert akkor neki sorozata van.

Nekem a nyáron kellett segítség, mert vetélésem volt, de művi befejezés kellett. Délután műtöttek, bentfogtak éjszakára, de este hívott anyu, hogy nem megyek-e haza saját felelősségre, mert ő nem tudja lefektetni az unokáit. (Hely van, és a gyerekekek is normálisak)

Végül bátyámnál aludtak.

De ezer ilyen sztori van az ismerősi körben.

Hol vannak a nagymamák??


2018. szept. 5. 06:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 érdekel0 ***** válasza:
54%

A 28asnak nagyon igaza+persze másoknak is!

A mi 2 mamànk nagyon egy kaptafára műkődik!

1 percen belül:

Csináljon a mama kakaót?

Kérsz kuglófot?

Maradt egy kis ropi is!

Idenèzz a paoa hozott nyalókát+kapsz egy kis chipset!

Megvettem neked a 600.barbiet!

Gyere nèzd az AnnaElzát!

Nem szívesen viszem őket!

Legutóbb egy szèp napos nyári dèlelött vigyàzott a kicsire anyós,amikor is megnézèk a Toy Story 1. 2. 3.at!

2018. szept. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:
62%

Legutóbb egy szèp napos nyári dèlelött vigyàzott a kicsire anyós,amikor is megnézèk a Toy Story 1. 2. 3.at!


Miért, mit kellett volna csinálniuk? Talán azért nézték, mert a gyerekeknek is volt kedvük hozzá, és a mama is inkább ült, vagy közben tette a dolgát? Nem tudom, hol éltek, de mifelénk a mostanában napos délelőtt azt jelentette, hogy van vagy 30 fok odakint, és örülök, ha nem kell kimenni, nemhogy kint bármit is csinálni, és nem nagymama korú vagyok...

Azért ne essünk már át a ló túloldalára! Ha az ember lánya szolgáltatást vár, meg minőségi időtöltést, a gyerek fejlesztő foglalkoztatását várja el, akkor fizessen hivatásos gyerekfelfigyázót, gondozónőt, akihez lehetnek elvárásai, akinek dirigálhat. A nagyi meg legyen csak nagyi. Egy gyerek se attól elhízott, meg sz.r aza egszsége, hogy NÉHA a nagyinál agyon van kényeztetve...

2018. szept. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 anonim ***** válasza:
79%

"NÉHA a nagyinál agyon van kényeztetve..."

Azért ez eléggé döntő dolog tud lenni, ha pl. ott tanulja meg a nassolást, és aztán alkalmazza 7/24...

2018. szept. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:
79%

51

Ha anyám egyfolytában az általad felsoroltakkal akarná tömni a gyereket, már tuti nem vigyázhatna rá.

2018. szept. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 anonim ***** válasza:
46%

46

Hogy reagálok-e vagy sem arra, amit írsz, az az én döntésem és nem a tiéd, ez egy.

Kettő: "hát megnézném" .... Megnézheted. A gyerekeinket tisztelettel neveljük tiszteletre. És ha ők valamit úgy láttnak jónak, ahogy, a saját életükben és gyerekükkel, és azzal nem ártanak senkinek, az az ő kompetenciájuk, és mi tiszteletben tartjuk azt.


"Nem láthatja". De, igen, láthatta. Csak nem személyesen, hanem skype-on pár hétig. Ettől "maga alatt lenni" meg "sajnálni", az nem más, mint drámázás, aminek az alapja KIZÁRÓLAG a sértett önérzet, miszerint elvették a játékát és neki nincs mindenhez úgy joga, ahogy azt beképzelte magának.

2018. szept. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 anonim ***** válasza:
46%

50

Erről beszéltem: az apáknak mindig meg van okolva, hogy miért nem nevelik a saját gyereküket. Nálatok a ház fontosabb volt, mint az, hogy apaként éljen az apád. Ezt a döntést hozták a szüleid. És ez szomorú.

2018. szept. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 anonim ***** válasza:
81%

A dologhoz hozzá tartozik, hogy a mai gyerekek átlagban ezerszer rosszabbak, mint régen. Régen lehet, hogy én is szívesen vigyáztam volna rokon kisgyermekre, ma már kizárt, a legtöbb gyerek hisztis, életképtelen, elkényeztetett, undok kis görcs, már bocsánat, és ezt a szülők maguknak köszönhetik.

ISMÉTLEM, nem minden gyerek, csak sok közülük!!!

2018. szept. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 anonim ***** válasza:
54%

"Ha anyám egyfolytában az általad felsoroltakkal akarná tömni a gyereket, már tuti nem vigyázhatna rá."


Nem igazán értelek. Anyádnak van szüksége arra, hogy vigyázzon az unokákra, vagy neked?

2018. szept. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 anonim ***** válasza:
89%

"A dologhoz hozzá tartozik, hogy a mai gyerekek átlagban ezerszer rosszabbak, mint régen."


Na igen... én is valami hasonlót próbáltam érzékeltetni, csak udvariasabban körülírtam.


Három ismerősöm is van, aki régóta abból élnek, hogy babysitterkednek. Imádják a gyerekeket, értenek is nyelvükön, másként nem is működött volna.


És mindhárom, az utolsó néhány évben feladta. Mind azt mondja, hogy a mai gyerek nem olyan mint a tegnhapi, vagy tegnapelötti. És ők nem bírják.

2018. szept. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 anonim ***** válasza:
69%

58

Neki. Bébiszitternek nem alkalmazzuk, arra szittert fizetünk. Azért van együtt az unokákkal, hogy legyen egy élő nagyszülő-unoka kapcsolat, nem azért, mert ő "segít" és ezért cserébe tesz, amit akar.


Viszont nem is akarja elszabotálni sem az étkezésüket, sem az alapvető szabályokat. Kölcsönös tisztelet a kulcs.

2018. szept. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!