Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi van a nagyszülőkkel manapság?

Mi van a nagyszülőkkel manapság?

Figyelt kérdés

Anno nagyim minden reggel átjött, hogy anyu hatra dolgozni tudjon menni. Nyáron egymást taposták a nagyik, hogy kinél legyenek az unokák.

Sok szülővel beszélgetek, és azt látom, hogy ez ma már a fehér holló kategória.

Pl egy koleginám azért hagyta ott a munkahelyét, mert ötig tartott a munkaidő, pont ameddig az ovi, és a nagyi, aki két házra lakott az ovitól, nem ment el az unokáért, mert akkor neki sorozata van.

Nekem a nyáron kellett segítség, mert vetélésem volt, de művi befejezés kellett. Délután műtöttek, bentfogtak éjszakára, de este hívott anyu, hogy nem megyek-e haza saját felelősségre, mert ő nem tudja lefektetni az unokáit. (Hely van, és a gyerekekek is normálisak)

Végül bátyámnál aludtak.

De ezer ilyen sztori van az ismerősi körben.

Hol vannak a nagymamák??


2018. szept. 5. 06:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
49%

29

Még valami: nem a "fiatal anyuka körül".


Hanem a saját gyereküknek segítve és a saját unokájukat támogatva. De sejtettem, hogy itt a szemét menyekről van szó, akik baromságokat találnak ki, és a Drága Kisfiú nem érintett ... Annyira nevetségesek a nők menopauza után ...


Két fiam van, és a saját nyelvem harapnám el, ha valaha is képes lennék őket és házastársukat nem egységként kezelni, a felségeknek beszólogatni, méricskélni és nem tisztelni a családi szabályaikat. Annyira szánalmas ...

2018. szept. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
62%

Én nem drámázok, nekem nincs miért.

Nincs igazad, ha az egyik fél hozhat döntést, akkor a mások is.

2018. szept. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:
19%

32

Igen, döntést hozni jogában áll mindnekinek. Az is egy döntés, hogy valaki azt képzeli, joga van neki nem tetsző szabályokat megbosszulni egy különálló családban.


Igen, kérdező. EZ is van a nagyszülőkkel manapság. A rendszerváltás felnőttgenerációja egy káoszos, szabálymentes korszakban élte le a felnőtt korát, amikor azt hitték tévesen, hogy nekik mindent lehet, mert itt a szabadság.


Nos, most ők (tisztelet a kivételnek) az önző, a hisztérikus, a viselkedni nem tudó, a majd én megmutatom, a beleszólok, a bunkó nagyszülők.


Sajnos.

2018. szept. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
76%

A nagyi a sógornőm, és sajnáltam. Aztán feltalálta magát.

Amúgy az milyen szabálya az életnek, hogy 4 hónapos gyereket nem szabad megfogni? (Tiszta, ápolt nagyszülőkről van szó.)

Apuka 0-24-ben dolgozik, szóval anyuka szív.

Amúgy előre ne nyilatkozz, ha téged tiltanak majd ki a fiadék egy hónapra (hogy értsed, úgy, hogy 4 hets koráig NEM LÁTHATOD az unokádat, nem hiszem, hogy boldog leszel tőle.

És ismétlem, mindkét nagyszülőpár egészséges, normális, halkszavú, nem mellesleg bármiben bármikor segítettek a fiatal párjak.

2018. szept. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 SzMHZs ***** válasza:
63%

Rendben is van, és teljesen jogos, hogy később lesznek nyugdíjasok, nem bírják úgy, stb... de akkor ne követeljék az unokát, ne kérjék számon, hogy miért nem szült még az ember lánya és mégis mikor szándékozik. Én anyukám nem ilyen, nem azért mondom, anyósom sem piszkál ezzel, de pl a férjem nagymamájának ez volt az első kérdése hozzám az esküvőnkön, hogy mikor jön a dédunoka? (És már nem először firtatja.)

De hát mind szülőből, mind nagyszülőből van ilyen is, olyan is, kinek mi jut :)

2018. szept. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon tévedsz, a mai harmincasok nőttek fel egy őskáoszban, ők hiszik azt, hogy a szülők azért vannak, hogy őket szolgálják.Elárulom, hogy ügyfèlkènt is a magának legtöbbet megengedő korosztály.(tapasztalat).

Nekem eszembe nem jutna felülbírálni a gyerekem ilyen döntését, bár nekem az ingerküszöbömet nem éri el, hogy egy újszülöttet gyömöszölhetek-e.

2018. szept. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
36%

34

Aki képes az önreflexióra, az képes azt felmérni, hogy ez NEM RÓLA SZÓL. Hanem a fiatal családról, akiknek jogukban áll fura, gyereket nem veszélyeztető döntéseket hozni.


Ennyi az egész. Látta. Fotón, te mondtad. Nem eltiltották, hanem valamiért ezt így tartották fontosnak. Nem a nagyiról sólt a történet. Illene tudni háttérbe vonulni ott, ahol a primadonnaszerep nem az övé.


Én elfogadnám, ha egyébként normális a viszonyunk, hogy ez nekik valamiért így fontos. Mindenki maga hozhat szabályokat a saját gyerekével kapcsolatban, ti is megtettétek, most rajtuk a sor.


Sajnáltad? Miért? Ahelyett, hogy erősítetted volna benne, hogy ez nem az ő színpada és legyen türelemmel, mert itt nem övék a szabályok? És ennek mi értelme volt?


Látod, olyan bután gondolkodnak az emberek.

És ha egy másik kontinensen élnének, és nem látná az unokát csak évekig skype-on? Az más lenne? Miben különbözne? Csak abban, hogy itt nagymamzinak önérzete van meg sértettsége.


Nem értelek benneteket.

2018. szept. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 anonim ***** válasza:
51%

36

Nem, nem tévedek, az általam leírtak szociológiai felmérések által alátámasztott, kikutatott társadalmi tények. A tiéd pedig a bezzegamaifiatalok', semmi egyéb.


Akiket, nem mellesleg, ti neveltetek ilyenné.

2018. szept. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy csak most írok, de végre van munkám :D

Nálunk anyu htb, a kolléganőmnél egyetemi tanár(tehát nem kamaszodó hülyegyerekek eszik az agyát a gyűjtőben)

Nagyim négy órában dolgozott 70éves koráig, csak azért hagyta abba, mert a gazdasági válságban bezárt a gyár, ahol takarított.

Párom anno nyarakat töltött a 150kmre lévő nagyiknál, akik meg veszekedtek, kinél legyen az unoka. :D

Ezt már sehol nem látom :/

2018. szept. 5. 16:31
 40/76 anonim ***** válasza:
81%
Elég érdekes lenne nyáron az ötvenes, minden nap munkába járó nagyszülőknél lógni heteket. Van kivétel, de a többség dolgozik ilyen idősen.
2018. szept. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!