Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi van a nagyszülőkkel manapság?

Mi van a nagyszülőkkel manapság?

Figyelt kérdés

Anno nagyim minden reggel átjött, hogy anyu hatra dolgozni tudjon menni. Nyáron egymást taposták a nagyik, hogy kinél legyenek az unokák.

Sok szülővel beszélgetek, és azt látom, hogy ez ma már a fehér holló kategória.

Pl egy koleginám azért hagyta ott a munkahelyét, mert ötig tartott a munkaidő, pont ameddig az ovi, és a nagyi, aki két házra lakott az ovitól, nem ment el az unokáért, mert akkor neki sorozata van.

Nekem a nyáron kellett segítség, mert vetélésem volt, de művi befejezés kellett. Délután műtöttek, bentfogtak éjszakára, de este hívott anyu, hogy nem megyek-e haza saját felelősségre, mert ő nem tudja lefektetni az unokáit. (Hely van, és a gyerekekek is normálisak)

Végül bátyámnál aludtak.

De ezer ilyen sztori van az ismerősi körben.

Hol vannak a nagymamák??


2018. szept. 5. 06:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
80%

39

Mert nem háztartásbeli ötvenesek a mai nagyszülők.

Mert dolgoznak.

Mert van életük, ami korábban nem volt divat.


Mi ezzel a baj?

2018. szept. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
80%

39

Kérdező, ha nem vagy egyedülálló anya, akkor miért a bátyád meg anyád kellett, hogy lefektesse a gyereketeket?

2018. szept. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
52%

Az en nagymamam 49 eves volt amikor szulettem. 62 evesen ment nyugdijba de meg is peldaerteku nagymama volt. Anya barmikor szamithatott ra, hozott-vitt oviba ha az volt, evente vitt nyaralni, hetvegente sokat voltunk egyutt.


Emellett egyedul vagy a baratnoivel is utazott ha szamadsaga engedte, rendszeresen jart szinhazba, nyanya klubbokba. Naponta beszelgetett velem telefonon.


Az en anyukam is pont ilyen, az anyosom meg az ellenkezoje. Csak illembol erdeklik a gyerekek, mig anyukam pont mint a nagymamam csaladtag.

2018. szept. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
100%
Hát én azért csak szólok, mielött teljesen idealizáljuk a régmúlt korok nagyijait, hogy én 60 éves vagyok, de a nagyanyám egyetlen órát sem vigyázott rám. Rétest sem sütött, és nagyjából főzni sem tudott.
2018. szept. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
90%

43

Én ezt még mindig nem értem. Mindeki egyedülálló anya, hogy a nagyanya kell szállítmányozza a gyereket meg vigyázon rá?


Senkinek nincs férje? Ha pedig van, milyen alapon a nagyanya feleőssége a gyerek? Miért szültök ilyen pasiknak?

2018. szept. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
76%

37-es, szerintem sajnálta a sógornőjét, mert maga alatt volt, hogy nem láthatja az unokáját.

Azért megnéznélek majd téged, hogy fogod viselni, a fiaid ilyen döntéseket hoznak, akkor is ilyen nagyon megértő leszel-e.

Én amúgy nem kérek kiosztást, elárulom, hogy az én unokám pontosan 10 ezer kilométerre lesz tőlem. De ez is más, és az is, hogy a fiatalok, akik ugye a terhesség alatt persze (ahogy írta a nő) minden segítséget elfogadtak, annyi gesztust nem tudtak megtenni, hogy 5 percre ránézhetnek a nagyszülők a gyerekre.

Nálunk is volt ilyen a családban, és hasonló végkifejlettel amúgy, szóval biztosan "megéri" a frissen szült hisztérikáknak. Mi rokonságunkban az volt, hogy annyit mondták a fiatal (nem is olyan fiatal, mert harmincas éveik végén) szülők, hogy "köszönjük, megoldjuk", mindez arra ment ki, hogy nehogy beengedjék az életükbe a nagyszülőket, hogy amikor tényleg homokszem került a gépezetbe, és kellett volna a segítség, akkor is úgy álltak hozzá a nagyik, hogy oldjátok meg.

Nekem sem a fétisem egy újszülött sem. De mondjuk azért az, hogy a saját lányom, akivel barátnői a viszonyom, hozna egy tollvonással egy döntést, hogy most egy hónapig be sem tehetem a lábam hozzájuk, hát mit mondjak rosszul esne. Nekem apukám 8 naposan (akkor engedtek haza a kórházból, mert gond volt a gyerekkel), szóval 8 naposan kiemelte a mózeskosárból, és babusgatta. Olyan jó érzés volt nekem is (nem laktunk együtt amúgy a nagyszülőkkel, szóval látogatóba hívtam őket, kórház után másnap). És ettől még nem járkáltak ide állandóan. Anyukám is felvette, babusgatta, és láttam, hogy ez akkora élmény nekik is, mert az a baba soha többet nem lesz egy hetes, két hetes, három hetes. Egy négy hónapos is teljesen más már pl.

Szóval mint mondtam, nekem se esne jól. És itt jön a kettős mérce, ha a lányom lenne h..e p...a, azt nyilván elnézném, ha a menyem (de nincs menyem és nem is lesz), szóval akkor nyilván nem nézném el úgy. (Ahogy nyilván a menyecske is több mindent elnéz az anyukájának, mint az anyósának.)

És akkor jönnek a kérdések, hogy miért szarnak bele egyes nagyszülők az unoka témába.

2018. szept. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 A kérdező kommentje:

Mert a párom évi 2 illetve 4 hónapot külföldön van. +-3hét

Továbbá elvált vagyok. Mikor 1200km-re van, nem tud hazaszaladni.

2018. szept. 6. 06:29
 48/76 anonim ***** válasza:
100%

Ma sokszor a nagyszülők vagy aktív dolgozók még, ami mellett nincs annyi idejük, energiájuk, vagy pedig pont, hogy már nagyon idősek.

Emellett ma már nincsenek annyira "összenőve" a családtagok, mint régen.

2018. szept. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, plusz manapság gyakoribb, hogy a gyerekek többszáz, többezer km-re költöznek a szüleiktől, ebben az esetben nehezebb megoldani az unokázást.
2018. szept. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
54%

45#


Apukam reggel 6-tol este 7-ig dolgozott evekig, higy legyen penz uj hazra. Nem erte ra a gyereknevelesre. A nagymamam az ovoda mellett dolgozott es lakott, ha elobb vegzett mint anya bejott ertem es nala megvartuk anyat.


Anya sosem varta el tole, magatol jott ertem mert szeretett velem lenni./

2018. szept. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!