Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi van a nagyszülőkkel manapság?

Mi van a nagyszülőkkel manapság?

Figyelt kérdés

Anno nagyim minden reggel átjött, hogy anyu hatra dolgozni tudjon menni. Nyáron egymást taposták a nagyik, hogy kinél legyenek az unokák.

Sok szülővel beszélgetek, és azt látom, hogy ez ma már a fehér holló kategória.

Pl egy koleginám azért hagyta ott a munkahelyét, mert ötig tartott a munkaidő, pont ameddig az ovi, és a nagyi, aki két házra lakott az ovitól, nem ment el az unokáért, mert akkor neki sorozata van.

Nekem a nyáron kellett segítség, mert vetélésem volt, de művi befejezés kellett. Délután műtöttek, bentfogtak éjszakára, de este hívott anyu, hogy nem megyek-e haza saját felelősségre, mert ő nem tudja lefektetni az unokáit. (Hely van, és a gyerekekek is normálisak)

Végül bátyámnál aludtak.

De ezer ilyen sztori van az ismerősi körben.

Hol vannak a nagymamák??


2018. szept. 5. 06:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
87%

20-as vagyok: nem gondolom, hogy az az igazi nagyanya ismérve, hogy semmi nincs az életében, csak a háztartás meg a nyakló nélküli gyerekfelügyelet.


Édesanyám aktívan dolgozik, komoly területen, a háztartást bejárónő viszi, és mégis igazi nagymama.

2018. szept. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
86%

7-es:

Még jó, hogy valakinek van élete és öltözködik 45 évesen!

Én éppen ennyi vagyok, a legkisebb gyermekünk 2, a legnagyobb 5 éves. Otthonkát és dauert kellene növesztenem?

2018. szept. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
72%

"Max. 100év,és egy igazi nagymama sem lesz,aki csinálja a rétest,meg süti a kalácsot,és egyben tudja tartani a családot,mivel a családok is szétesőben vannak."


Szép is lenne, ha a nagyszülő akarná egyben tartani a családot! :))))


Az igazi nagyanyaságnak semmi köze az ételekhez. Nem mindenki parasztasszony meg háztartásbeli, és nem is minden, amit egy nagyszülő adhat, az az étel.

2018. szept. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
84%

Mert nagyszülők is dolgoznak vagy mire unokájuk lesz lerobbannak/meghalnak.

Meg ha van ideje stb, miért kéne neki intézni ezeket a dolgokat? Saját gyerekét felnevelte. Magadnak szülsz.

2018. szept. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
76%

Mert felnevelte a sajátját, és tele gan a púpja az élet dolgaival. Azt is nézni kellene, hogy azok a nagyik 55 évesen mentek nyugdíjba. És a munkahelyük is biztos volt. Mi már(52 vagyok) ezerrel kell, hogy teljesítsünk még tizej évig.

Én nem vagyok nagyi még, de ha úgy lenne, napi feladatnak akkor sm tudnám elképzelni, pl.ovi után hazahozni, vigyázni rá, míg a szülők végeznek a melóban, napi feladatot nem vállalnék. Van olyan szomszédnőm, 60 éves, bolti eladó, 6-tól 2-ig. Hazafelè megy az unokákért az oviba, hazaviszi magukhoz, fél 6-ra jön értük a veje. A nagyi bevallottan hulla fáradt, és ez napi szinten.

A másik, amit írt itt valaki, hogy a kiscsalád összezár, a nagyszülő nincs beengedve az életükbe.

Rokonságomban a nagyszülők egy teljes hónapra ki voltak tiltva szülés után (nyár, nem influ szezon). Egy hónapig fél percre sem láthatták az unokát a nagyszülők, csak fényképen. Utána mehettek, de anyuka 4 hónapos korig nem engedte megfogni, nagyszülőknek.

Most pedig csodálkoznak, hogy egyik nagyi sem ugrik, ha gyerekvigyázni kell.

2018. szept. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
25%

25

Gratulálok az isemrősödnek! Tehát ő nevelhette a maga elképzelése szernt a saját gyerekét, de a gyereke kérését nem volt képes tiszteletben tartani, és most bosszúból ő megmutatja ...


Csak az ilyenektől mentsen meg az isten!

2018. szept. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
91%

30 éves vagyok, 27 évesen szültem az első gyerekemet, most várom a másodikat.

Az anyám 49 éves volt, mikor a lányom született, apám 53, anyósom 51, apósom 49. Nem nehéz kimatekozni, hogy most, a lányom 3 éves korában apám a legidősebb nagyszülő, és ő is csak 56 éves. Bőven dolgozik még mindenki. Ők egyébként mind nagyon jó nagyszülők, a mamák és a papák is, imádják a lányomat, alig várják, hogy megszülessen a fiam. Szeretnek a gyerekkel lenni, és rendszeresen szoktak is vele játszani, viszik fagyizni stb. De nem, nem tudnak helyettem elmenni érte az oviba, nem ugraszthatom őket, ha dolgom van, vagy a gyerek épp beteg, mert dolgoznak. Akkor unokáznak, amikor ráérnek, amikor nekik épp megfelel, és nem akkor, amikor én kitalálom, hogy jó lenne, ha lefoglalnák, mert aktívak még.

Akinek meg már annyi idősek a szülei, hogy nem dolgoznak: egy hatvanas éveiben járó, hetvenhez közelítő embertől mit várunk még? Ő fusson egy 2-5 éves kisgyerek után? A legtöbb már fizikailag nem bírja ebben a korban.

Más a világ, mint amikor a nagyszüleink lettek nagyszülők, jóval előbb mentek nyugdíjba, és így volt idejük unokázni, meg még energiájuk is.

2018. szept. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
88%

Aztán még van valami más is. Leírom, habár sokan nem fogják díjazni, de hátha valaki elgondolkodik rajta.


A mai gyerekeket másként nevelik, mint annak idején mi a sajátainkat. És a gyerekek is mások. Persze, nem az én dolgom, nem is szólok bele, de én messze élek, ritkán megyek, de akkor sokat maradok. Ők hívnak.


És olyankor a gyerek egész nap velem van. Apu-anyu reggel elmegy dolgozni, este hazajön, a gyerek nagyjából napi 11-12 órát rám van bízva.


És a mai felfogás szerint a gyerekkel foglalkozni kell. Egész nap. Ő is tudja. Követeli. "Mama, játssz velem." Na ez az, ami nekem nem megy. Legalábbis nem egész nap. Nem lehet kiengedni egyedül az udvarra, ki kell mennem vele, őrizni kell, futni utána, fogócskázni, labdázni.


Az enyém annak idején eljátszott kint, ameddig főztem, takarítottam. Uram bocsá' olvastam. Egyedül vagy a szomszéd gyerekekkel.


Itt, ha átjön a szomszéd kislány játszani, dupla felelősség. Mert fél órán belül összevesznek. És a szomszéd kislány lesz...arja, ha azt mondom, nem szabad.

2018. szept. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
71%

26-os.

Semmi bosszú nincs ebben. Fiatal szülők dönthettek, hogy beengedik-e az életükbe a nagyszülőket.

Nagyik meg dönthettek abban, hogy van-e kedvük fiatal anyuka körül bébicsőszt/szakácsnőt játszani első csettintésre. Sima ügy.

2018. szept. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
27%

29

Ne drámázz :)

Beengedték az életébe. Pusztán nem engedték a közelébe, amíg gyermekágyas volt. Gondolom, első gyerek és túlaggódták.


Úgyhogy de, bosszú. Szánalmas, olcsó, kicsinyes proletár bosszú: számon tartani, hogy ha ők ezt másképpen csinálják a saját (!) gyerekükkel, mintén, akkor azt én nem megpróbálom megérteni, és tisztelni (!), hanem majd jól bosszút állok ...


Tudod, mi a baj az ilyen ostoba öregedő asszonyokkal? Az, hogy a végén ők maradnak egyedül. Jó eséllyel özvegyen, mert a férfiak korán halnak, később betegesen, unoka és normális családi háló nélkül. És utána megy a sírás, hogy "de én mindent megadtam nekik ...".


Ami a példában szerepelt, az csak annak nem emészthető és elfogadható, aki azt hiszi, hogy az ő ülepéből süt a nap, és a gyereknek a szülei nem kompetensek.


Úgyhogy de, a jó isten mentsen meg attól, hogy ostobává váljak valaha is öegkoromra.

2018. szept. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!