Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Rossz anya vagyok, mert a...

Rossz anya vagyok, mert a nagyszülei elviszik a 3 éves fiamat heti 1x pár napra?

Figyelt kérdés

Nekik is jót tesz, nekünk is párommal, a fiam imád ott lenni, sokat játszanak.

Mi a baj ezzel?

Megkaptam egy családtagomtól, hogy állandóan lepasszolom a gyereket és rossz anya vagyok.


2019. jan. 13. 15:22
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
62%

Most özönleni fognak rám a kövek, de azért eszembe jutott valami,leírom: az az értelmiségi közeg, amelyben dolgozom, amikor nem a gyerekekkel vagyok itthon:), egészen másképp gondolkodik ugyanerről, mint az itt válaszolók többsége. Az anyák nem kizárólag azért dolgoznak, mert kell a pénz, persze nyilván kell, de azért is tanultak, és azért is vállalták el azt a munkát, mert szeretik. Teljesen természetes, hogy nem maradnak otthon 3 évet a kicsikkel, hanem maximum másfelet-kettőt, utána a kicsi bölcsibe megy. Amikor beteg a gyerek, csak maximum az első egy-két napban van otthon vele az anyuka, amikor a legelesettebb, után a nagyi vagy bébiszitter vigyáz rá, amíg lábadozik. Minél komolyabb a munkahely, annál kevésbé tolerálható minden orrfolyásért egy-egy hét táppénz, ez van.


Ezek a hivatások nem napi 8 órás munkák, otthon is kell dolgozni, ilyenkor a gyerek hol apukával van, hol a nagyszülőkkel, hol bébiszitterrel.


Minek is szültek ezek az asszonyok? Nem értem én sem. A gyerekeik átlagosan jó vagy átlagnál jobb képességűek, jólneveltek, jó tanulók, gimi után egyetemre mennek, büszke rájuk az egész család. Annak ellenére jó a kapcsolatuk az anyjukkal, hogy nem láncolta magához őket már az első három évben sem, utána még kevésbé. Sikeres fiatalok, akik tudják, mit akarnak.



Ez a három éven át minden nap csak mi legyünk a gyerekkel felfogás már elnézést, de egy egészen más réteg rögeszméje, úgy látom. Akik talán nem csak a GYED alatt vannak otthon, hanem utána is. Mivel a világon tényleg más dolguk nincs, mint a gyerekkel foglalkozni, jogosan várja el tőlük az egész környezetük, hogy akkor legalább azt csinálják rendesen. Szó sem lehet bölcsiről, bébiszitterről, egyebekről.


És sajnálnám is őket, ha nem lennének ilyen irigyek és gonoszak másokkal.

2019. jan. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
45%
Itt megint csak azzal a kettős mércével van gond, hogy ha egy tini reklamal hogy vigyaznia kell a tesora, akkor 99,9% a kommentelok szerint az anya nem azert szült hogy aztan folyton lepasszolja a gyereket - itt viszont jol csinalja ...?!
2019. jan. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
57%
Nincs ezzel semmi gond, én csak egyet nem értek: miért írtad ki, hogy rossz anya vagy-e, ha utána elmagyarázod, hogy nem vagy rossz anya.
2019. jan. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
67%
43-as: ez nem kettős mérce. Se a tini nagytesó, se a nagymama ne vigyázzon úgy a gyerekre, ha neki az teher, és nem akarja. Aki viszont örömét leli a gyerekkel együtt töltött időben, és a gyerek szintén szeret ott lenni, az meg élmény. Ennyi.
2019. jan. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 A kérdező kommentje:

Mert az anyosom szitja a tuzet, hogy rossz anya vagyok. Aki soha nem viszi el a fiamat.

Az anyam viszi el.

Es azert irtam ki, mert kivancsi voltam a velemenyekre.

Termeszetesen a mintaanya kategoria engem nem erdekel, akik a kulvilag fele szuperasszonyt mutat aztan otthon a sarokban egy adag vodkaval a kezeben sirdogal, mert majd bele rokkan a teherbe vagy mert a ferje mashol keresi a boldogsagot. Az anyasagban is muszaly megtalalni az egyensulyt, mindenben a kozeput az igazi.

Akinek meg nincs nagyi aki elvigye, termeszetes, hogy feltekeny az olyanra akinek elviszi az anyukaja.

Es nem bulizni, csavizni meg palizni jarok amig anyunal van a gyerek, hanem pihenek, hajat mosok, feltoltodom, filmet nezek...

Ebben mi a bun? Szerintem semmi. Ja es nem en passzolom le (ez a megfogalmazas is velejeig serto) hanem anyu jelentkezik be es keri a fiamat, hagy vigye el. A ketto nem ugyanaz!

2019. jan. 14. 11:00
 46/60 A kérdező kommentje:
45-os , ott a pont.
2019. jan. 14. 11:03
 47/60 anonim ***** válasza:
70%
Hát igen ha havi pár nap lenne, senki nem lenne felhaborodva, de az nekem is szemet szúrt hogy HETI pár nap. Másfél éves a gyerekem, nálunk szüleim havi egyszer tudnak jönni hozzánk, mert messze laknak, és akkor is egy napra vigyáznak a gyerekre. Mi ilyenkorra idozitjuk a dolgainkat, vagy ha nincs dolgunk akkor a kikapcsolódást, mozit, vacsorát stb. Mi alkalmazkodunk hozzájuk, akkor jönnek amikor szeretnének, és mi ahhoz igazítjuk a kimenős programokat. De már mi is megkaptuk csaladtagtol hogy jaj de sokat vigyáznak a nagyszülők az unokára, hát állandóan itt vannak nálunk! Ismétlem, havi egy napról van szó. Vannak rokonok akiknek szimplán már az is baj ha a csaladtagod veled foglalkozik azon a havi egy napon és nem velük.
2019. jan. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 A kérdező kommentje:

Eldontottem, nem fog erdekelni senki velememye. Ahogy az elobb leirta egy kedves hsz, a mi eletunk, ha a fiamnak es a nagyinak jo, ha nekem es az apjanak is megfelel, akkor vigyek el.

Nalunk ez a hagyomany. Anyukamnak anno a nagyim segitett. Tudjatok hanyszoe voltam en a nagyimnal.

Szerintem ez a normalis csaladmodell es nem az amikor gyulolkodunk.. vagy ha a nagyszulo tojik az unokara.

2019. jan. 14. 12:34
 49/60 anonim ***** válasza:
88%

Kulturális különbségek is vannak itt. Én egy olyan faluban lakom, ahol a nagyszülők jellemzően vagy a szomszéd utcában, vagy a fiatalokkal szemben laknak, de legmesszebb a szomszéd faluban, ahová még 80 évesen is át lehet sétálni. A nagyszülők a gyerekek életének MINDENNAPI részei. Térdüket csapkodnák a nevetéstől, ha azt mondaná nekik valaki, hogy a heti rendszerességgel az unokákkal töltött idő túl sok:):):) Ja, nem kisebbségi faluról van szó, hanem jómódú emberek laknak itt, a szülők nyilván a városban dolgoznak, de szeretnek itt lenni, mi is.


Azokat a véleményeket, hogy az unokákkal a nagyszülőknek csak párhetente vagy havonta kéne találkozni hosszabb időre, a nyomor szülte, meg a kényszer, hogy a nagyszülőktől távol kénytelenek sokan gyereket nevelni.


Meg azok a fényes családi hátterek, hogy hiába van közel a nagyszülő, egy macskát sem bíznának rájuk a fiatalok.


Aljas hazugság úgy tenni, mintha ezek az ősmamik mind maguk választották volna azt az életformát, hogy havonta egyszer tudnak megnézni egy filmet a férjükkel teljes nyugalomban. De az is megérdemli, aki ezt elhiszi, és egyáltalán meghallgatja a rosszanyázó szólamokat.

2019. jan. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
73%

42es, az általad említett "értelmiségi társaságnál" divat az is, hogy az így nevelt gyerekek az első adandó alkalommal dugják anyuékat öregek otthonába és csak ünnepnapokon néznek rájuk.


Kérdező hogy kell érteni? Elviszi mondjuk kedden és pénteken meg haza a gyereket? Vagy mennyi egyhuzamban a heti pár nap? Nekem mindegy mit csinálsz nem lehet mindenki jó anya, csak a gyereket sajnálom amiért az anyja a hajmosást és a filmet választja helyette állandóan.

Ismeretségi körben is van ilyen, gyerekként lepasszolta folyton a nagyszülőknek, most meg nem érti miért röhögi szembe a 14 éves gyereke mikor meg akar neki tiltani valamit, az anyját már csak pénzautomatának használja, minden mással a nagyihoz megy.

2019. jan. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!