Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Rossz anya vagyok, mert a...

Rossz anya vagyok, mert a nagyszülei elviszik a 3 éves fiamat heti 1x pár napra?

Figyelt kérdés

Nekik is jót tesz, nekünk is párommal, a fiam imád ott lenni, sokat játszanak.

Mi a baj ezzel?

Megkaptam egy családtagomtól, hogy állandóan lepasszolom a gyereket és rossz anya vagyok.


2019. jan. 13. 15:22
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
29%

Kedves utolsó: majd ha linkelsz legalább egy hiteles tanulmányt arról, hogy azok dugják be kevesebb számban a szüleiket öregek otthonába, akik 3 éven át össze voltak ragadva az anyukájukkal, akkor lesz értelme ennek a kérdésnek.


Amúgy..... valahol igen, kell ahhoz egy bizonyos értelmi szint, hogy az ember MAGA AKARJON INKÁBB ÖREGEK OTTHONÁBA MENNI, ha már magatehetetlen lesz és 24 órás ápolásra szorul, minthogy tönkretegye a gyerekei és unokái életét azzal, hogy elvárja tőlük hogy ők ápolják haláláig, ami akár tíz-húsz év is lehet. Most már tényleg jöhetnek a kövek, ha még maradt valamennyi a virtuális zsebekben:)

2019. jan. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
33%

Kár a szóért! Az ilyen tökéletes anyáknak felesleges magyarázni!

Mindenki szar anya csak az nem aki non stop a gyerekével van!

2019. jan. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 Andizsuzsi ***** válasza:
55%
Én lennék a legboldogabb, ha valamelyik gyerekünk a közelünkben telepedne le és hetente többször (akár csak pár órára) együtt lehetnék az unokámmal.
2019. jan. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
47%

Arra azért kíváncsi lennék, ki meri venni a bátorságot, hogy egyetlen szegmensből levonjon olyan következtetést, hogy valaki rossz anya...... nekem négy gyerekem van. Fel sem tudom sorolni, mennyi mindenben kell helytállni, egyébként már egy gyerek mellett is ugyanúgy. Bátorítás, támogatás, minden kérdésre válaszolni, betegápolás, éjjeli virrasztások, segítség a tanulásban, közös játék, mese, mókázás, beszélgetések, közös programok, szürke hétköznapokon a túlélés, hogy mindenkinek jó legyen, anyagi lemondások, állandó logisztika, szervezés, türelem, feltétel nélküli szeretet, szeretetteljes viselkedés akkor is, amikor a gyerek minden, csak nem szeretetteljes velünk szemben, elfogadásra tanítás, bölcs döntések minden percben.... áááááá, képtelenség felsorolni.... és akkor ha valaki azt leírja, hogy hetente két éjszakát nincs a gyerekével, akkor valaki meg meri ítélni, hogy ő milyen anya, miközben az összes többiről az égvilágon semmit nem tud.


Na ez gyönyörű, brávó!


Tudjátok, az ilyen anyák hiába vannak 24 órát a gyerekükkel, ha csak arra tudnak példát mutatni, hogy ítélkezzünk mások felett minél kevesebb információ birtokában. Sőt, elgondolkodtató, nem tenne-e jót a gyereküknek inkább, ha minél többet lennének olyan emberek társaságában, akiktől kis bölcsességet tanulnának........

2019. jan. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
Hűha, most már azok a nagyszülők is le vannak pontozva, akik szeretnének többet lenni az unokájukkal? Ennyire szomorú családi hátterű anyukák járnak ide mindenkinek megmondani, mitől lesz jó anya? Az ő anyjuk ugye nem szeretne hetente találkozni az unokákkal? Most már kezd átfordulni tragikusba ez az egész téma. Irigység, boldogtalanság, rossz családi kapcsolatok a köbön. Ez a gyakori. Nem a boldog családi élet, és nem a jó anyák klubja.
2019. jan. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
64%
54es, miért szerinted aki ennyire kétségbeesetten igyekszik szabadulni a gyerekétől mint a kérdező azt pont a szeretet meg a bátorítás érdekli? DEhogy is..csak apukával legyen meg a közös idő meg a hajmosásra..más nem számít. Persze nem mindenki való anyának, amivel nincs is baj. A baj ott kezdődik hogy mégis vállalnak aztán meg az ovi meg nagyszülők nevelik, utána meg sírnak hogy miért nem kötődik hozzájuk a gyerekük.
2019. jan. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:

Eldontottem, nem fog erdekelni senki velememye.


Tényleg? Akkor miért kérdeztél???

2019. jan. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:

56-os: ezt kéne megértened, hogy fogalmunk sincs, hogy a kérdezőt mi érdekli. Mit csinál a gyerekkel és hogyan, amikor vele van. Pont azt kéne megérteni, hogy 1. a gyereknevelésben segítséget elfogadni az esetek 100%-ában pont azt teszi lehetővé, hogy az együtt töltött időben az anya kiegyensúlyozottabb, jobb pszichés állapotban legyen, ami a gyereknek jó.

2. Segítséget örömmel elfogadni, nem a gyerek "kétségbeesett" lepasszolása.

3. Ha egy dolgot tudunk csak egy anyáról, fogadjuk már el, hogy százmillió más dolgot meg nem, tehát anyasága egészéről nem tudunk semmit.



De:


Nyilvánvaló,hogy ha olvasunk egy kérdést, amiben egy anya nálunk valamivel "rosszabbul" csinál bármit, akkor legalább abban az egy kérdésben végre jobb anyának érezhetjük magunkat nála. Ezért küzdünk olyan "kétségbeesetten" az ellen, hogy mást is megtudjunk róla, mert könnyen kiderülhetne, hogy szinte minden másban meg ő a jobb anya nálunk. Az azért nagyon fájna. Azt nem akarjuk tudni. Úgyhogy minden energiánkat beleöljük a fröcsögésbe, hiszen élni kell a soha vissza nem térő lehetőséggel.

2019. jan. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
Minden szempontból árad az álszentsèg és az irigység!
2019. jan. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
Minden szavatokból*
2019. jan. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!