Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan esik rosszul? Más...

Jogosan esik rosszul? Más nagymama is van hogy így viselkedik vagy ilyeneket mond az unokára?

Figyelt kérdés

21 hónapos a lányom, aláírom hogy nagyon virgonc és eleven kislány, de szerintem manapság minden gyerek hisz nem az van mint például velem hogy be raktak a járokába és legyek ott.

De mindegy leirom a helyzetem, jelenleg egy telken élünk a szüleimmel (szerencsére nem örökké hanem pár hónapig)

Reggelente ha elkészülünk általában átmegyünk köszönni, este szint úgy mert nála ez az elvárás...

Na mindegy így volt ez a mai napon is, átmegyünm, ő persze stresszel mert ez a dolga az a dolga.

Hozzátéve nincs neki segítsége... Célozva rám.

Sorry nekem sincs sok időm a gyerek mellett örülök ha az én dolgomat megtudod csinálni. Mindent akkor kell ha alszik a kislányom, vagy ha nem akkor pedig ide oda kell nézegessek. Pl főzésre és a gyerekre egyaránt mert néha szeret veszélyes dolgokat művelni.

Nem is ez a probléma, ha át megyünk a kislányom hozzányúl mindenhez, mindent elér, megy az ágyra édesanyám ott tartja a telefon töltőt, és probléma ha hozzá nyúl, nekem is az mert én meg attól tartok belenyúl a konnektorba.

Felkapcsolja az éjjeli lámpát, felmászik a fotelbe, elhuzza a függönyt, hozzá nyúl a távirányítóhoz, az ébresztőórához.

Általában ezek vannak.

Na ez anyukámnak nem tetszik, olyan kijelentést tett ami nagyon bántó, mégpedig hogy te egyre utálatosabb vagy, szó szerint ezt mondta a kislányom rá, na és hogy miért nem ül le!!

Én meg értem 50 éves múlt, ő már kinőtt ebből de ez az elvárás és kijelentés szerintem nem volt épp egy nagymamához méltó!

Én azt terveztem holnaptól be sem megyek, jöjjön át ő.


A stresszt is teljesen ránkragasztotta. A kislányom már ott is elkezdett sírni, majd mi bejöttünk. Anyu jött velünk behozta a gyerek játékát, addig is folyamatosan sírt, de ahogy kilépett az ajtón ez megszűnt!

Érdekelne más mama is ennyire kiakad-e?!


2019. máj. 16. 12:41
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 acelsziv ***** válasza:
43%

A mama ha tényleg szeretné az unokát bababiztossá tenné a lakását. Anyám is szépen átpakolta a nagyszobát ahol a gyerekek vannak ha nála vannak úgy, hogy ne piszkáljanak ahhoz, amihez nem szabad. Vannak ott is játékaik azzal szépen elvannak. Ilyet értelmes ember nem mond egy babának amit a te anyád mondott neki. Igen, a kislány is érzi, hogy ki az aki ellenséges vele. Nálunk a kislányom volt úgy, hogy egyszer belépett anyám akkori élettársa olyan utálatos aurával, hogy megfagyott a levegő a szobában. A kicsi úgy elkezdett üvölteni, hogy nem bírtuk megnyugtatni és csak akkor hagyta abba, amikor a fickó kitakarodott.


Majd figyeld meg, hogy nem fog igyekezni hozzátok, ha végre elköltöztök onnan.

2019. máj. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
64%
A kislányod eléggé neveletlen, megtaníthatnád neki, hogy más lakásában (mégha az a nagymama is) nem mászunk fel az ágyra, gondolom cipőben, és nem nyúlkálunk hozzá mindenhez, nem pakolászunk.
2019. máj. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
79%

Ez az ö birodalma, és ha átmentek, akkor azért rászolhatnál a gyerekre.


Pl ezek a dolgok amiket leírsz mind igazán veszélyes is lehet. Nálunk pl kanappén mindig is csak ülni lehetett. Töltö és bármielektromoshoz hozzá sem érhettek.


Otthon sem csinálhat gondolom mindent a gyereked.


Nekem apósom nem tudta elfogadni azt, hogy a gyerekek gyerekek, pedig csak évente 2x voltunk náluk. Ès az enyémek ott még egy hangosabb szót sem engedhettek meg. Feltett kézzel kell ülniük az azstalnál, ne hogy az asztal zsíros legyen a kezüktöl(vagy a szék). SZaladgálni tilos... Èn elfogadom ez van, ö ilyen. 2x egy évben kell kibirnunk...

2019. máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:

Neveletlen??? Akkor mit szabad nekik csinálni??? Ülni??

Én is rászólok a kislányom rá, de viszont ha minden számára elérhető helyen van akkor nem kötözhetem a székhez hogy már pedig ott ülsz! Szerintem ebben nem értünk egyet, egy gyerek szerintem 6 éves kor alatt nem fog csak ülni, és bámulni ki a fejéből, még az iskolában is nehéz nekik kibírni, egy 2 évesnek meg abszolút nehéz szerintem megmagyarázni, ha tévedek segíts hogyan lehet?

A kanapéra pedig nem mászik fel cipőstől, mert magától leveszi!

Azt is megértem hogy az ő birodalma de akkor ne legyen elvárás hogy mi menjünk átköszönni, hozzá teszem télen nyáron, egyrészt nehezebb is meg legalább neki is és kihangsulyozom hogy NEKÜNK Is megmarad a nyugodtságunk!

2019. máj. 16. 12:59
 5/64 A kérdező kommentje:

Viszont igen, ülni kell egy kanapén, és az a normális hogy a töltőkábelt azon tartjuk!

Hozzátenném még azt hogy van egy kutyája is, ami kint is van de általában bent, ő is felmászik az ágyra és nem cseréli le a mancsát 😝 na mindegy!

2019. máj. 16. 13:02
 6/64 anonim ***** válasza:
32%

Sok öreg ilyen vaskalapos. Bár 50 évesen neki még egy fitt, fiatal nagymamának kéne lennie, nem ilyen házsártos vénasszonynak. A máaik fele, hogy te olyankor hol vagy, amikor a lányod rámol?? Hát basszus, csak megelőzöm a bajt és megyek utána, rászólok erélyesen és következetesen, tanítom folyamatosan, mit lehet és mit nem. Annyi tejbetök szülő van, képes végignézni, mint valami lassított felvétel, ahogy,a gyereke vázákat tör, vagy potyog le az ágyról.

Nem megsértődni kell, hanem megbeszélni. Apósom is beszólt mindig, hogy miért rohangálnak a gyerekek, miért nem ülnek nyugodtan. Hát azért, mert egészségesek! Ha egy gyerek magában üldögél mindig, ott komoly gondok vannak.

2019. máj. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
69%
Az eszedbe sem jutott, hogy megneveld a kölyköt? Nem tilos ám, a társadalomba is be kell illeszkednie, nem körülötte fog forogni a világ. Anyukád megváltozni nem fog, ha őt zavarja, amit leművel a gyereked, akkor szólj rá, nem egy nagy bonyolult művelet.
2019. máj. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 A kérdező kommentje:
Én folyamatosan megyek utána folyamatosan mondom nem szabad, de minél jobban nem engedem annál érdekesebb ez a probléma. Nem engedek meg mindent, sőt szigorú is vagyok de gyerek, próbálgatják a határokat surolni...
2019. máj. 16. 13:07
 9/64 anonim ***** válasza:
83%

Naponta kétszer átmész? Miért?


Nézd, én sem szeretem, ha a gyerek mindenhez hozzányúl. Vannak korlátok. Hogy rosszul esett, amit mondott? Jogos.


Ritkábban menj át.


És a járókát ne bántsd, remek találmány volt. Ki lehetett vinni a konyhába, teraszra, kertbe... Ameddig én dolgoztam, gyerek ott volt mellettem, láttuk egymást, kommunikáltunk, és nem volt stressz, hogy ameddig elfordulok, veszélyes dolgokat művel.


Ő is nyugodtabb volt, és én is. Ok, tudom, ma már ördögtől való.

2019. máj. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
73%

Éni s azt mondom, hogy egy ekkora gyereket el lehet ültetni. Nyilván nem fél napra, de ha csaj beköszöntök, 5-10 percig kell hogy tudjon nyugodtan viselkedni..

pont ahogy meg tudod neki mondani hogy ne egye meg a fűcsomót, vagy hogy az orvosi váróban legyen nyugton.

Persze az utóbbi vagy sikerül ,vagy nem, de ha ráhagyod, hogy 6 éves koráig úgyis tökmindegy, sok sikert kívánok a továbbiakhoz!

Meg kell neki tanítani hogy nem tehet meg mindenhol mindent.

Lehet, hogy otthon normális, ha rángatja a függönyt, de ha nálam csinálná, én is rá szolnék, hogy ne csinálja, ha már te nem ( és ne tudd meg, miket gondolnék rólad, ha te még csak nem is szólsz rá, hát még ha szerinted ez tök ok. ).

Nem egyre utálatosabb, inkább egyre inkább kiütközik a nevelés hiánya!!

2019. máj. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!