Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan esik rosszul? Más...

Jogosan esik rosszul? Más nagymama is van hogy így viselkedik vagy ilyeneket mond az unokára?

Figyelt kérdés

21 hónapos a lányom, aláírom hogy nagyon virgonc és eleven kislány, de szerintem manapság minden gyerek hisz nem az van mint például velem hogy be raktak a járokába és legyek ott.

De mindegy leirom a helyzetem, jelenleg egy telken élünk a szüleimmel (szerencsére nem örökké hanem pár hónapig)

Reggelente ha elkészülünk általában átmegyünk köszönni, este szint úgy mert nála ez az elvárás...

Na mindegy így volt ez a mai napon is, átmegyünm, ő persze stresszel mert ez a dolga az a dolga.

Hozzátéve nincs neki segítsége... Célozva rám.

Sorry nekem sincs sok időm a gyerek mellett örülök ha az én dolgomat megtudod csinálni. Mindent akkor kell ha alszik a kislányom, vagy ha nem akkor pedig ide oda kell nézegessek. Pl főzésre és a gyerekre egyaránt mert néha szeret veszélyes dolgokat művelni.

Nem is ez a probléma, ha át megyünk a kislányom hozzányúl mindenhez, mindent elér, megy az ágyra édesanyám ott tartja a telefon töltőt, és probléma ha hozzá nyúl, nekem is az mert én meg attól tartok belenyúl a konnektorba.

Felkapcsolja az éjjeli lámpát, felmászik a fotelbe, elhuzza a függönyt, hozzá nyúl a távirányítóhoz, az ébresztőórához.

Általában ezek vannak.

Na ez anyukámnak nem tetszik, olyan kijelentést tett ami nagyon bántó, mégpedig hogy te egyre utálatosabb vagy, szó szerint ezt mondta a kislányom rá, na és hogy miért nem ül le!!

Én meg értem 50 éves múlt, ő már kinőtt ebből de ez az elvárás és kijelentés szerintem nem volt épp egy nagymamához méltó!

Én azt terveztem holnaptól be sem megyek, jöjjön át ő.


A stresszt is teljesen ránkragasztotta. A kislányom már ott is elkezdett sírni, majd mi bejöttünk. Anyu jött velünk behozta a gyerek játékát, addig is folyamatosan sírt, de ahogy kilépett az ajtón ez megszűnt!

Érdekelne más mama is ennyire kiakad-e?!


2019. máj. 16. 12:41
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
68%

Egy ekkora gyereknek azért már érteni kellene a "nem szabad"-ot!

Igenis neveletlen a gyereked, viszont a jól nevelt gyerek sem "csak ül", de azért annyit már régen meg kellett volna tanítani neki, hogy az ágyon nem ugrál, nem kapcsolgatja a lámpát, sem az ébresztöórát - azaz tudja, hogy van, amit nem szabad. Emellett az is elvárható, hogy ha rászólsz, hogy ne csináljon valamit, akkor megérti!


Szerintem ne anyukádat szidd, hanem nézz magadba, gondolj a gyereked igazi érdekeire és tanítsd meg az alapvetö dolgokra. Nem túl sokára elkezd közössébe járni és ott az ilyen viselkedést nem fogják eltürni töle, azaz folyamatosan szidják majd - és ennek te vagy az oka!

2019. máj. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 A kérdező kommentje:

Máshol mindenhol jól viselkedik egyébként, bárhova elvittem eddig, vagy ott is hagytam esetleg sehol nem rombolta a házat!

Játékot nem lehet bent tartani mert az kupi.

Egyébként nekem nem kölyköm van hanem gyereked, remélem neked is az van!!

2019. máj. 16. 13:13
 13/64 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem ha bemegyünk előfordul hogy kicsit cicizik a lányom na az is probléma.... Mindig oda bent kell??!!
2019. máj. 16. 13:14
 14/64 anonim ***** válasza:
73%
Nem jogosan esik rosszul. Én már ezért nem járok át a (volt) legjobb barátaimhoz, mert a kétévesük folyamatosan a telefonomat, az órámat, a fülbevalómat piszkálná, én nem adom, a gyerek üvölt, akkor odaadják a saját telefonjukat vagy órájukat neki, mintha a kicsikének kötelező lenne méregdrága tárgyakkal játszani, persze 1-2 perc után falhoz vágja tiszta erőből, apa üvölt anyával, hogy nem lopja ő a pénzt, miért adta oda a gyereknek.. én meg csak ültem, feszengtem, aztán a sokadik ilyen óta kerülöm őket. Nevelj, vagy egyedül maradsz. Nem lesz a baba lelki sérült attól, hogy nem nyúlhat a nagyi telefontöltőjéhez. Komolyan a te dolgod lenne a határokat felállítani és betartatni vele.
2019. máj. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
70%
A lányod neveletlen de te is elképesztő vagy! Mi az , hogy semmit nem tudsz csinálni tőle? Komolyan non stop szórakoztatod ha ébren van? 21 hónaposan meg cicizik ?? Arról is le kéne szoktatni, semmi szükség rá. Ennyi idősen már értenie kellene ha valamit nem szabad, én se birom ha más gyereke piszkálja a cuccaimat, és ezt ugy mondom hogy van gyerekem, és vannak dolgok amihez tudja hogy nem nyúl, van amit elkérhet ha akar stb...Szóval jah, anyád nem fogalmazott finoman, de egy kis szörnyellát nevelsz a gyerekből, az tuti!
2019. máj. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
32%

Basszus, szálljatok már le a Kérdezőről! Mi a tökömet keresnek itt megint ezek a gyerekgyűlölő, gyerektelen, okoskodó akárkik, akik mindenhol osztják az "észt"??

Közötök nincs a gyerekekhez, mindenkit utáltok, miért itt kell tanácsot adni?? Azért neveletlen egy kislány, aki még 2 éves sincs, mert megfog egy otthagyott töltőt? Azért, mert szaladgál? Menjetek már a jó fenébe de tényleg!

Ti nagy észosztók, akiknek gyereke sincs!

Egy normális nagyszülő ad játékot az unokájának, amivel letudja magát foglalni, akár egy darab papírt és ceruzát, bármit, és nem kattog, hogy a kicsit minden érdekli! Ha nektek ez ennyire kellemetlen, hogy napi kétszer be kell anyádnál jelentkezni, akkor mond meg neki őszintén, hogy ezentúl menjen ő, mert neked felettébb kellemetlen, hogy nem látja a kislányodat szívesen, semmihez nem lehet hozzáérni. Annyi ilyen morgós öreg van, ők mindent jobban tudnak, ütni, verni, pofozni kell a büdös kölköt, attól majd jól fog viselkedni, be kell rakni a járókába, ott majd lenyugszik! Na ezek az "emberek" az őskorban ragadtak. Sajnos régen azt gondolták a gyerekekről, hogy mini felnőttek és úgy is kezelték őket. Nem hiába volt annyi rideg és szeretet nélküli kapcsolat szülő és gyereke között. Megvolt a tisztes távolság, a betanított udvariasság, de semmi más. A mai szülők meg szinte baráti kapcsolatban vannak a gyerekükkel és ez sok öregnek nem igazán tetszik.

2019. máj. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
30%

Hihetetlenek ezek a válaszok. Komolyan, egy 21 hónapos gyerek - vagy akármekkora - hozzányúl dolgokhoz és felmegy az ágyra?! Szerintem pedig simán lehet egy gyerek jólnevelt és kedves annak ellenére, hogy kíváncsi. Remek, hogy a libsi nevelés ellenharcosaiként megjelentek azok, akik szerint a gyerek már néhány hónaposan katonás fegyelemmel viselkedjen és figyeljen édesanyja minden szavára. Most ismeri meg a világot, persze hogy érdekes minden szir-szar kacat.

Véleményem, hogy a gyereked gyerek, direkt rosszat nem csinál, nem rombol, nem bánt. Az ilyen nagymama nem kell, hogy jelen legyen a kicsi mindennapjaiban. Főleg, hogy ilyet mond neki... Szuper nagyszülő.

Mindezt úgy, hogy van egy két éves lányom. Kíváncsi es jól nevelt, és felmászik bútorokra és megfogdos dolgokat és köszön, bemutatkozik, bocsánatot kér, ha rosszat tesz.

A többieket meg sz#*;d le. 😊

2019. máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
68%

Nem, nincs megnevelve a gyereked. Ha azt mondod, hogy nem szabad, akkor nincs olyan, hogy de. Ha mégis akkor tojik a fejedre, mert hiába mondod, hogy nem szabad, megteheti, ergo szabad...


Egyáltalán nem lesz semmi baja a gyereknek, ha a határt húzunk neki. Ismerősöméknek ezért kell állandóan a gyerek után rohangálniuk, mert hiába mondják neki, hogy ne ugorj ki, kiugrik. (Sarkított példa, de tényleg volt már belőle könnyebb baleset.)


Ha tényleg 5-10 percre mentek át, miért kihívás ülni egy kicsit? Sose értettem miért kell egy gyermeknek mindig pörögnie, ha ébren van. Nem kell egy zacskónyi játékot átvinni, egy valami érdekes, tekergetős, csavargatós játékot vigyél neki, hogy ha nagyon nem bír magával, akkor foglalja le magát. Azt írtad, hogy más helyen tud viselekedni, akkor tanítsd meg neki, hogy a nagymamánál is ugyanúgy viselkedni kell.


Különben a nagyi se szent, mert ha átmegy az unoka, akkor nem vele kéne foglalkoznia? Kicsit ölbe venni, beszélgetni, játszani vele. Hiszen ő várja el, hogy átmenjetek...


Amúgy inkább járj át te, mert ha ő jönne hozzátok, mindig beszólogatna valamiért, hogy a cipők így vannak, a mosogatóban van két pohár, van egy gyerekjáték a kanapén...

2019. máj. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 piroska és a farkas ***** válasza:
38%
Édesjóistenem. Ez a kisgyerek még 2 éves sincs! Nem neveletlen, hanem érdeklődő. És nem, nem kéne 10 percig kussban ülnie egy olyan hàzban, ahol a sajàt nagymamàja arra sem képes, hogy egy kosàrnyi helyet kiszorítson neki, ahol kedvére bogaràszhatna a jàtékok között. Hàt persze, hogy keresi az ingereket! Egyébként meg nem kell àtmenni, integessetek be és annyi. Azt se muszàj. A nagymama làthatólag nem érett még meg a nagymamasàgra.
2019. máj. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
44%
az én anyám, ha átmegyünk, sütivel vár, de valamit mindig vesz a gyerekeknek (gyümölcs, nasi), úgy kell lebeszélni róla, hogy ne vásároljon, nem kell. Még a cipőt sem vesszük le, már hozza a nagy szatyornyi játékot, amiket csakis azért vett, hogy amikor ott vagyunk, legyen mivel játszani. Leül 70 évesen a szőnyegre és gurítja az autókat! volt, hogy levert az egyik gyerekem egy pohár vizet az asztalról, ázott minden, mérges is voltam, anyám meg rámszólt, hogy maradjak már, ez semmiség, előfordul bárkivel, még én éreztem szemétnek magam, mert letoltam a gyereket. Szerintem meg ilyen egy kedves, aranyos nagymama. Imádják is a gyerekeim.
2019. máj. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!