Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan esik rosszul? Más...

Jogosan esik rosszul? Más nagymama is van hogy így viselkedik vagy ilyeneket mond az unokára?

Figyelt kérdés

21 hónapos a lányom, aláírom hogy nagyon virgonc és eleven kislány, de szerintem manapság minden gyerek hisz nem az van mint például velem hogy be raktak a járokába és legyek ott.

De mindegy leirom a helyzetem, jelenleg egy telken élünk a szüleimmel (szerencsére nem örökké hanem pár hónapig)

Reggelente ha elkészülünk általában átmegyünk köszönni, este szint úgy mert nála ez az elvárás...

Na mindegy így volt ez a mai napon is, átmegyünm, ő persze stresszel mert ez a dolga az a dolga.

Hozzátéve nincs neki segítsége... Célozva rám.

Sorry nekem sincs sok időm a gyerek mellett örülök ha az én dolgomat megtudod csinálni. Mindent akkor kell ha alszik a kislányom, vagy ha nem akkor pedig ide oda kell nézegessek. Pl főzésre és a gyerekre egyaránt mert néha szeret veszélyes dolgokat művelni.

Nem is ez a probléma, ha át megyünk a kislányom hozzányúl mindenhez, mindent elér, megy az ágyra édesanyám ott tartja a telefon töltőt, és probléma ha hozzá nyúl, nekem is az mert én meg attól tartok belenyúl a konnektorba.

Felkapcsolja az éjjeli lámpát, felmászik a fotelbe, elhuzza a függönyt, hozzá nyúl a távirányítóhoz, az ébresztőórához.

Általában ezek vannak.

Na ez anyukámnak nem tetszik, olyan kijelentést tett ami nagyon bántó, mégpedig hogy te egyre utálatosabb vagy, szó szerint ezt mondta a kislányom rá, na és hogy miért nem ül le!!

Én meg értem 50 éves múlt, ő már kinőtt ebből de ez az elvárás és kijelentés szerintem nem volt épp egy nagymamához méltó!

Én azt terveztem holnaptól be sem megyek, jöjjön át ő.


A stresszt is teljesen ránkragasztotta. A kislányom már ott is elkezdett sírni, majd mi bejöttünk. Anyu jött velünk behozta a gyerek játékát, addig is folyamatosan sírt, de ahogy kilépett az ajtón ez megszűnt!

Érdekelne más mama is ennyire kiakad-e?!


2019. máj. 16. 12:41
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 piroska és a farkas ***** válasza:
31%
Akkor most vki magyaràzza màr el nekem, hogy az pl miért baj, hogy egy gyerek felmàszik a kanapéra?? Sírni fog a kanapé? Vagy jobban megnyomja a 10-12 kilója, mintha 2 80 kg- os felnőtt ülne rajta? És a töltő? Hàt ha a nagyi 50+ évesen nem érti, hogy tegye x magassàgba, akkor egy 21 hónapostól miért vàrjuk el, hogy ne nyúljon hozzà? Ez nem a lakás àtrendezése, hanem minimàlis alkalmazkodàs egy olyan élethelyzetben, ami egy igazàn szerető csalàdban teljesen alap. Ami pedig a " nincs segítségem" panaszt illeti, hàt ez konkrétan röhejes. Nem egy 80 éves félig rokkant néniről beszélünk, hanem egy - ha jól értelmeztem- 60 év alatti nőről. Mégis mi a rosseb az, amit a sajàt hàztartàsàban hàziasszonyként nem tud megcsinàlni?
2019. máj. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem meg nem neveletlen a gyereke, hanem gyerek. Meg lehet neki mondani, hogy üljél le és maradjál kussban, de ez mégis hol normális? Van, aki nem bírja elviselni a gyerekeket, mert hangosak, mozognak, kérdezgetnek, csacsognak, mászkálnak, ugrálnak stb., stb., engem is idegesít, de attól még ez a normális és nem az a természetes, hogy le van ragasztva egy székre és onnan néz ki a fejéből némán. Nekem nincsen gyerekem, de sok gyerekes ismerősöm van, a családban is van több gyerek és pedagógus is, akiknek a munkahelyén viszonylag sok időt is töltöttem... Ezt szokták csinálni a gyerekek. Ha átjönnek hozzám, akkor nyilván én sem szeretném, hogy pl. összetörjenek vagy összekenjenek bármit is a lakásomban, de nem is úgy készülök, hogy majd a szülő lerakja a fotelba aztán felveszi, ha elmennek.... Egy gyerek kíváncsi, érdeklődő, izgága stb., le kell foglalni valamivel és az rohadtul nem az, hogy bámulja ahogyan a felnőttek beszélgetnek. Ha a nagymama ennyire ragaszkodik ezekhez a vizitekhez és ennyire háklis a lakására, akkor esetleg pakoljon el és na hagyjon szerteszét a lakásban mindenfélét, ami felkelti a gyerek figyelmét vagy mondjuk akkor tessék foglalkozni vele, hagyni játszani vagy akármi. Ha pedig nem bírja elviselni a saját unokáját, akkor pedig nem kell áthívni, ennyire egyszerű.
2019. máj. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 A kérdező kommentje:
Na ez az érdekes! Hogy akik pl nem neveletlennek titulálják be a gyereket és nem a nagyi igazát hajtják azok 0%ot kapnak hát ez kissé vicces, még a válaszoktól is viccesebb! Ezzel a válasszal értek egyet hogy mami azaz anyám mondja azt hogy ne gyertek be, nem akarom hogy a gyermek bármihez hozzányuljon és egyszerű probléma megoldva, nem megyünk ha akar átjön ő, különben is nulla kedvem van átmenni sokszor jelentkezni hogy heló élünk felkeltünk! És sajnálom hogy a gyerekem neveletlen, és hogy olyan tárgyhoz nyúl amit elér! Legközelebb ha mégis át megyünk viszek egy kutya hordozót magammal és be zárom, az lesz a tuti, ne üljön a székre se mert össze tör
2019. máj. 16. 15:25
 34/64 anonim válasza:
68%

Csak egyetérteni tudok azokkal, akik szerint nincs megnevelve a gyerek. És ezt mondom úgy, hogy nekem is ennyi idős a fiam és döbbenetes módon érti, ha azt mondom Nem szabad! És ha átmegyünk valakihez akkor nem áll neki félőrült módjára mindent végigtaperolni, végignyomkodni, végigmászni. Könyörgöm, nem azt kérjük a gyerektől, hogy maradjon mozdulatlanul, némán egy helyben, hanem hogy bírja már ki azt az 5-10 percet, amíg beköszönnek a nagyinak, anélkül h rángatná a függönyt, mászna fel a kanapéra és nyúlkálna mindenhez! Semmi baja nem lesz a kanapénak, ha rámászik valóban (mondjuk itt arról volt szó, h felmászik h onnan elérve mindent elvegyen, amit csak tud), de ha egyszer azt mondja neki az anyja, hogy ezt ne csináld, akkor igen is fogja már fel, hogy ezt nem szabad. És nem, nem úgy kell megnevelni, h rászólok nem szabad, majd utána ugyanúgy folytatja én meg ráhagyom! Mert akkor annyit lát, h anya szava sz*art sem ér, mert utána úgyis rosszalkodhatok tovább.

Kérdező azt meg én se értem minek kérdeztél, h utána minden ellenvéleményt lehordasz és besértődsz....

2019. máj. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
75%

Pontosan itt látszik meg, miért van tele az iskola, óvoda, játszótér, játszóház BUNKÓ, NEVELETLEN, AGRESSZÍV gyerekekkel és még bunkóbb, még agresszívabb szülőkkel.


NEM SZABAD. Nem szabad felmenni a kanapéra, amikor egyedül van, nem szabad a töltővel játszani, nem szabad a másikat agyon karmolni, nem szabad elvenni a másik játékát és a többi.

A Mamánál nem lehet ilyeneket csinálni. Ennyi.

Egy 21 hós gyereknek ezt meg kellene értenie, de ahhoz egy olyan szülő kell, aki megérteti vele.

2019. máj. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
23%
A szüleim 50 évesek voltak mikor unokájuk lett,nagymamám 70,megsem várták el ,hogy a gyerek reggeltől estig egyhelyben üljön,ami olyan volt elpakolták,foglalkoztak vele.Mindketten dolgoztak,mama is otthon,sőt előtte pár évig mindennap járt a legkissebb unokájához annak 2 éves koráig.Senki nem panaszkodott,hogy nincs segítsége,pedig nekünk ott vannak a kert,az állatok pluszba.A gyerekkel mindenki foglalkozott,nem csak elvárták,hogy tegyen kötelező látogatást reggel este.
2019. máj. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
17%

Na. Végigolvastam. Mindenkit lepontoztam aki azt mondja neveletlen a gyereked. Fogalmuk sincs egy ilyen korú gyerekről. Ezek nem igazi vélemények, tipikus csordaszellem. Igazi birkák, ahogy a magyarok nagy része.


Mi a francnak mész reggel és este is főleg így??? Elvárás. Én nem mennék a helyedben, ha kíváncsi rátok menjen ő.

2019. máj. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
15%

Uuu de jót röhögtem a sok "neveld meg a gyerekedet" válaszon :D köszi, feldobtátok a napomat. Szeretem hogy olyanok osszák az észt gyerek nevelés kapcsán, akiknek nincs és nem is volt gyerekük :DDD és a többi gyerektelen mindenttudó fel is pontozza őket :D


Nekem is hasonló korú fiam van. És képzeljétek még túl kicsi ahhoz hogy megjegyezze mit szabad és mit nem, és sokszor ha rászólok valamiért amiért már előtte 100x rászóltam akkor is vigyorogva csinálja. Gyerek. És még nagyon kicsi. Könyörgöm 21 hónapos, még két éves sincs!!! Tudjátok ti egyáltalán hogy viselkedik egy két éves?? Épp hogy meg tanul járni (enyém karácsonykor kezdett el, le se lehet ültetni annyira élvezi hogy tud járni), felfedezi a világot stb, még nem fogadnak úgy szót mint egy nagyobb gyerek. Nem a gyerekre kell folyamatosan rászólni hogy ezt nem szabad azt nem szabad, nem jegyzi meg, lehet meg sem érti még teljesen, akármennyire legyen az adott 21 hónapos előre haladva szellemileg. Tudom. Nekem is ilyen korú a fiam. Látom. Pont most voltunk orvosnál, kérdezgették mit tud, és mindent tud amit majd csak kereken két évesen kellene tudnia. Még sem érti meg azt hogy mi az hogy "jól viselkedni" mi az hogy "szót fogadni". Ne osszátok az észt olyanban, amihez közötök nincs.


Na ennyit az agyhalott neveld a másfél éves gyerekedet válaszolóknak. Most a kérdésre:

Egy normális nagymama gyerek biztossá teszi a házat vagy legalább egy szobát ahol tud játszani. Az én szüleim az egész házat gyerek biztossá tették, amikor nővérem első gyereke született. A lépcső aljára és tetejére is ajtót szereltek, sarokvédőt a hegyes szekrény sarkokra. Nem hagynak elől telefontöltőt meg ilyeneket, ezeket magas helyen tárolják.


Nem kell kötelező atrendezni az egész házat egy kisgyerek miatt, de az, hogy 3gx 21 hónapos rendre szót fogadjon és jól viselkedjen, abszurd elvárás. De persze ezt csak az tudja akinek ilyen korú gyereke van. Mert persze akiknek már nagyobb, ők a bezzeg anyák, akik már minden rosszat elfelejtettek, az ő gyerekük soha nem rosszalkodott, és mindent fél évvel hamarabb tudott :)

2019. máj. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
58%

Manapság. Manapság ilyenek a gyerekek? A szülők teljesen tehetetlenek, mert a mai gyerekeket bolha csípte fenéken?


Ha létezik olyan 21 hónapos, aki megérti a "nem szabad"-ot, az két dolgot jelent: más szülők nálad jobban nevelnek gyereket, vagy értelmesebbek a gyerekeik.

2019. máj. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
76%

“Fogalmuk sincs egy ilyen korú gyerekről. Ezek nem igazi vélemények, tipikus csordaszellem.”


Te meg a tipikus buta ember vagy, akinek még az olvasas is nehezére esik! Nem egy és nem is két ember írta le, hogy VAN GYEREKE!! Mégis maximálisan egyetértenek abban, hogy a kérdező lánya neveletlen. Nekem is VAN egy pontosan ugyanennyi idős lányom és baromi felfoghatatlan módon tud viselkedni. És ha raszólok, hogy nem szabad, akkor felfogja. Ennyi idős gyerek nehogy már ne értsd meg, hogy nem szabad mindent összefogdosni, nyomkodni stb meg mindenhova felmászni. Ennyi erővel ezek meg tipikus tehetetlen szülők, akik képtelen hatni a gyerekeikre..

Nem igazi vélemények? Ja te így nevezed azokat a véleményeket, amik nem a tiéddel azonosak??:D:D Olyan írtak válaszokat, többségben egyetértve abban, h neveletlen a kiskölyök, akiknek szinten van gyerekük, ennél igazabb véleményt nem igazán kaphat az ember!


“Szeretem hogy olyanok osszák az észt gyerek nevelés kapcsán, akiknek nincs és nem is volt gyerekük :DDD és a többi gyerektelen mindenttudó fel is pontozza őket :D”


Sajnos láthatóan olvasni te sem tanultál meg...🤷🏻‍♀️ Ugyanazt tudom mondani, mint az előzőnek! Sok gyerekes írt, speciel nekem is ennyi idős a lányom és bizony tud viselkedni meg 10 percig nyugton maradni is. Elképesztő valóban.

Az, hogy ti nem vagytok képesek hatni a saját gyereketeikre, azért saját magatokat kell hibáztatni és nem másokat mocskolni. ;)

2019. máj. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!