Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Vegàn" esküvőm lesz. Jogos,...

"Vegàn" esküvőm lesz. Jogos, hogy több rokonom nem jön el ezért?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten növényi étrenden vagyunk, azaz semmilyen állati eredetű terméket nem fogyasztunk (húsok, tejtermékek, méz, tojás stb).

Az étrendünk állatvédelmi okokból van így.

100 fős esküvőnk lesz szeptemberben. Tucatnyi állatnak kellett volna meghalnia azért, hogy legyen az esküvőn hús.

Mi ezt értelem szerűen nem akarjuk,így beleírtuk a meghívòva, hogy növényi ételek lesznek, illetve személyesen is elmondtuk.

Ez annyit tesz, hogy zöldségleves lesz, rántott zöldségek,köretek, saláták, gomba pöri tojás mentes tésztával. Lesz még töltött káposzta is hús nélküli töltelékkel, magföllel.

Éjfélkor zöldség pástétomok és sült zöldségek lesznek kenyérrel. +vegàn kolbász is lesz, házilag készül, nem szójàs.

A sütik és torták növényi tejjel készülnek, tojás nélkül. Illetve rengeteg gyümölcs és gyümölcs saláta is lesz.


Itt jön a probléma, hogy 12!! rokon mondta vissza az esküvőt emiatt. Közölték, hogy ők nem nyulak és nem jönnek el.


Nagyon kiborultam, elképesztően rosszul esik, hogy életünk nagy napját kihagyják, mert nem bírnak ki néhány órát hús nélkül.

Azért írtam le az ételeket, hogy lássátok, nem olyan szörnyű, tényleg mindent megteszünk, hogy úgymond a hagyományos esküvői kaják legyenek..


Ti visszamondanátok ezért egy meghívást?

Mi évek óta a párommal úgy járunk esküvőre, hogy egy falatot nem eszünk, mégsem szóltunk egy rossz szót sem!! Soha nem vártuk el, hogy külön kaja legyen nekünk! Mindig alkalmazkodtunk és örültünk az ifjú párnak..

Tényleg olyan nagy kérés, hogy életükben egyszer ők is alkalmazkodjanak? Annyira rosszul esik. Mit gondoltok?


2019. aug. 10. 10:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/275 anonim ***** válasza:
80%
Egy dolog lemaradt, elnézést. Az esküvőre nyilván elmennék, de a fogadásra nem.
2019. aug. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/275 anonim ***** válasza:
41%
"Nagyon kiborultam, elképesztően rosszul esik, hogy életünk nagy napját kihagyják, mert nem bírnak ki néhány órát hús nélkül." Ahogy te is kibírnád hogy tekintettel legyél a vendégeidre. Ja, hogy az nálatok, vegákál csak magatok felé szokott működni. Alap hogy száz ember- pardon tizenkettő- alkalmazkodjon hozzád, ne te a száz emberhez. Nekem ugyan nem kéne a nyúlmenü. Ha ünnepelni megyek, meg nem éhesen szeretném azt tenni.
2019. aug. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/275 anonim ***** válasza:
80%

Tojd le őket. Ez csak hiszti.

Példaként leírom, hogy mi 30-an voltunk, ebből 3 fő vega. 4 cukorbeteg. Nekik külön készült hús-tojás mentes főétel, rakott zöldség, grillezett zöldség, stb. Mèg jó, hogy úgy készültünk, hogy hátha más is akar enni belőle, mert kb. a vendégek fele rárepült a könnyű menüre a nagy melegben, nekünk meg megmaradt a fele húsos kaja. (Fasírt, töltött húsok, grillpácos husi, stb.)

Hagyomànyos menüvel pont a kánikula miatt mi nem is készültünk.

Senkinek se volt ezzel baja.

2019. aug. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/275 anonim ***** válasza:
69%
Nem rosszból mondom, elfogadom a vegánságot de illene gondolni azokra a vendégeket akik nem vegánok. Lehet hogy nektek azok az ételek finomak, de lehet másnak nem.
2019. aug. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/275 anonim ***** válasza:
71%
Az a baj, hogy ez így nem vendéglátás. Nem gondoltok a vendégekre csak magatokra. Ha lenne házi tejföl, tojás stb attól egy állat sem hal meg, sőt nem is szenved.. Én nem mondanám le, de tuti nem.lenne benne a legjobb esküvők amiken jártam csoportban.
2019. aug. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/275 anonim ***** válasza:
67%

#14 vagyok

Ha csak megírod, hogy mi lesz a menü, és nem emeled ki, hogy vegán, annak a 12-ném se lenne véle baja, de minimum 10 elmegy.

Az emberek bunkók. Az ilyen jobb is, ha nincs ott.

Nálunk az nem jött el, akivel előre közöltük, hogy korlátozott az alkohol fogyasztás. Ő be akar rúgni, mert ünnepel. Jó, rúgjon be. Otthon.

2019. aug. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/275 anonim ***** válasza:
45%
Látom, itt csak a kérdezőnek lehet "igaza". Belehaltál volna, ha esetleg gondolsz másokra is, és igyekszel mindenkinek legalább egy kicsit a kedvére tenni. Nem a vegánokkal van bajom, hanem ezzel a gőggel és sértődöttséggel, amit a kérdező mutat. Te szóltál, ők úgy döntöttek, hogy nem jönnek, ideje lenne már elfogadni ezt.
2019. aug. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/275 A kérdező kommentje:

Nekünk ez elvi kérdés. Van itthon egy mentett malacunk, törpe malacként vették, de megnőtt és ment volna a vágóhídra, ha nem fogadjuk be.

Nekünk ő háziállat, tényleg úgy szeretjük, mint más a macskáját vagy kutyáját. Azt hozzátenném, hogy van is olyan okos.

Szerintem érthető, hogy nem akarok a nagy napomon darált meg főtt disznót látni az asztalon és közvetetten hozzájárulni a halálukhoz. Nekünk ezek az állatok tényleg olyanok, mint másnak a háziállat, szóval értitek.


A tojás és a tej más téma, nekünk nem fér bele az értékrendünkbe. De úgy gondolom, hogy azért ezek nélkül is el lehet lenni egy délután. A vegàn sütiket, ami lesz az esküvőn kóstoltaták már a szüleim is és azt mondták, hogy nagyon finom, ha nem tudnák, hogy vegàn, nem is vették volna észre a különbséget. Én is mindenevő voltam x évig, ezek tényleg olyanok, mint az igazi. Szóval egyáltalán nem fog hiányt érezni, aki a tojásos meg tejes sütikhez szokott.

2019. aug. 10. 10:40
 19/275 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem 1:1 az állás. Ti leszarjátok a vendégeket, és csak a ti szempontjaitokat veszitek figyelembe, ők erre ugyanúgy tojnak rátok. Hkl a gond?
2019. aug. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/275 anonim ***** válasza:
44%
A vendégeidnek meg elvi kérdés hogy nem mennek olyan vendégségbe ahol szarnak a fejükre.
2019. aug. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!