Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Vegàn" esküvőm lesz. Jogos,...

"Vegàn" esküvőm lesz. Jogos, hogy több rokonom nem jön el ezért?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten növényi étrenden vagyunk, azaz semmilyen állati eredetű terméket nem fogyasztunk (húsok, tejtermékek, méz, tojás stb).

Az étrendünk állatvédelmi okokból van így.

100 fős esküvőnk lesz szeptemberben. Tucatnyi állatnak kellett volna meghalnia azért, hogy legyen az esküvőn hús.

Mi ezt értelem szerűen nem akarjuk,így beleírtuk a meghívòva, hogy növényi ételek lesznek, illetve személyesen is elmondtuk.

Ez annyit tesz, hogy zöldségleves lesz, rántott zöldségek,köretek, saláták, gomba pöri tojás mentes tésztával. Lesz még töltött káposzta is hús nélküli töltelékkel, magföllel.

Éjfélkor zöldség pástétomok és sült zöldségek lesznek kenyérrel. +vegàn kolbász is lesz, házilag készül, nem szójàs.

A sütik és torták növényi tejjel készülnek, tojás nélkül. Illetve rengeteg gyümölcs és gyümölcs saláta is lesz.


Itt jön a probléma, hogy 12!! rokon mondta vissza az esküvőt emiatt. Közölték, hogy ők nem nyulak és nem jönnek el.


Nagyon kiborultam, elképesztően rosszul esik, hogy életünk nagy napját kihagyják, mert nem bírnak ki néhány órát hús nélkül.

Azért írtam le az ételeket, hogy lássátok, nem olyan szörnyű, tényleg mindent megteszünk, hogy úgymond a hagyományos esküvői kaják legyenek..


Ti visszamondanátok ezért egy meghívást?

Mi évek óta a párommal úgy járunk esküvőre, hogy egy falatot nem eszünk, mégsem szóltunk egy rossz szót sem!! Soha nem vártuk el, hogy külön kaja legyen nekünk! Mindig alkalmazkodtunk és örültünk az ifjú párnak..

Tényleg olyan nagy kérés, hogy életükben egyszer ők is alkalmazkodjanak? Annyira rosszul esik. Mit gondoltok?


2019. aug. 10. 10:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/275 anonim ***** válasza:
69%

" elmennék,csak vinnék magammal normális kaját." 6:)))

- ez jó, uzsonna zacsiból.

Védekezni kell az erőszakosok ellen, és a kétségbeejtő megoldások ellen: "töltött káposzta is hús nélküli töltelékkel, magföllel."

Természetesen "ki lehet bírni egy napot" tej, tojás, méz, hús nélkül.

De nem kellene kísérletezni a barátságból meghívott vendégeken.

"Tucatnyi állatnak kellett volna meghalnia " -tej, tejföl, tojás, sajt, méz ezektől nem kellene senkinek haldokolnia

Tkp ízléstelen a sok gázosító zöldség-karneválra meghívni száz embert. Ceremónia+ egy rövid állófogadás és menjen ki merre lát.

2019. aug. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/275 anonim ***** válasza:
82%

Ha az esküvőre (szertartásra) sem jönnek el emiatt, az gáz. Ha a menüt megismerve (részetekről korrekt volt, hogy elmondtátok) mondták, hogy inkább kihagynák a lagzit, az nem az. Feltéve, hogy ezt kulturáltan közölték. Az esküvői menü drága dolog, kifizettetni veletek olyat, amiből utána nem nagyon esznek az kiszúrás és főleg pocsékolás, ha sok étel marad a nyakatokon, akkor hiába haltak meg a kis répák ;).

Nálunk fordítva volt: mindenevők vagyunk (én tényleg, mert úgy neveltek, hogy azt kell enni, ami van, nincs válogatás, ételt nem dobunk ki), a menü kiválasztásánál egy bizonyos fokig igyekeztünk megfelelni az egyéni igényeknek (cukorbeteg, laktóz-intoleráns, vega vagy hasonló), ezért az egyik fogás húsmentes volt, illetve volt hal is. Direkt megbeszéltük az érintettekkel, hogy jó lesz-e így. Erre a lagzin jön az egyikük, hogy ő ezt nem szereti. Akkor nem eszik. Sok étel maradt, alig tudtuk elosztogatni, ha előre szól, kevesebb adagot rendelünk.

2019. aug. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/275 anonim ***** válasza:
76%
Én nem mondtam volna vissza a meghívást. Igaz, én nem vagyok hús mániás (nem vagyok vegán, még csak vegetáriánus sem, egyszerűen ha választhatok, sokszor a húsmentes fogást választom, mert az esik jobban). Én biztosan elmennék:)) Főleg, ha ennyi finomság lesz.
2019. aug. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/275 anonim ***** válasza:
76%
24-es voltam, N/49.
2019. aug. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/275 anonim ***** válasza:
61%
Nem fér bele a kérdezőék elveibe, de a vendégek elveivel mi van? Nem lehet más értékrendjük??
2019. aug. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/275 anonim ***** válasza:
89%
Én pont ezért tartom hülyeségnek a nagyszabású esküvőket. Ha 12 ember csak ezért visszamondta, akkor velük alapból kb semmilyen kapcsolatotok nem lehet, ergó tök felesleges volt őket meghívni. Mert akiknek fontosak vagytok, azok akkor is elmennek, ha kapnak 2 pohár langyos vizet.
2019. aug. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/275 anonim ***** válasza:
81%

Érdekes a többség.. Hmm én eszem húst. Nah de boldogan eszem rántott zöldséget vagy gomba pörit. Nem is értem. Nem zabálni kell menni hanem ünnepelni

Ha emiatt nem mennek el akkor ne is bánd Nagyon gáz.

Szerintem szuper menü. Én szívesen megenném mind. Biztos, hogy ízletes lesz

Sok boldogságot

2019. aug. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/275 anonim ***** válasza:
69%

Ha amúgy közel állnátok hozzám elmennék, de rossz szájízzel.


A vendéglátás arròl szól, hogy mindent megteszel, hogy a vendég jól érezze magát. Én ilyen menü mellett nem érezném jòl magam.


Vannak barátaim, akik máshogy táplálkoznak, mint én (vegánok stb.). Ha közösen eszünk mindig úgy intézzük, hogy legyen mindenkinek fogára valóm


Azt meg, hogy ti semmit nem esztek más esküvőn azt nem is értem: kb. minden esküvōn van rízs, krumpli, saláta stb.


Amúgy meg nem érdemes széllel szembe húgyozni. Kell tenni a kôrnyezetért, de rendszerszinten. Tudtad, hogy a házatok felépítése és fűtése is környezetszennyező? Akkor kiköltözöl az erdőbe?

2019. aug. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/275 anonim ***** válasza:
64%
#19: Nektek ez elvi kérdés, ok. De a meghívottaknak is vannak elvei, be kellene látnod. És nem azért hívtad meg őket TE, mert szeretnéd, ha ott lennének? Akkor meg kicsit alkalmazkodóképesebb is lehetnél.
2019. aug. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/275 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem a válaszolók nagy részét.

100%-ban a ti pártotokat fogom.

Én nagyon nagy húsevő vagyok, (sajnos) kevés zöldségnek szeretem az ízét is. Nagy valószínűséggel nem enném tele magamat az esküvőtökön. De biztos nem maradnék éhen.

Ti nem másra akarjátok ráerőltetni ezt az életmódot, hanem az elveitek miatt nem rendeltek ilyen kaját, mert ha lenne, Ti, a megrendelők lennének ezeknek az állatoknak a gyilkosai. Nem megtéríteni akarjátok őket, csupán betartani a TI esküvőtökön azt, amit otthon is.

És igenis senki se lenne éhes ennyi féle étellel, a desszertekben meg érezhetetlen lesz a különbség.

Aki emiatt nem jön el az nem is baj.

Az esküvő nem a zabálásról (kéne) szól(nia); hanem az ifjú pár megünnepléséről.

Szóval ne bánjátok azt, aki nem jön el: nem is igazán a szeretteitek.


Remélem szép esküvőtök lesz! Sok boldogságot!

2019. aug. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!