Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Vegàn" esküvőm lesz. Jogos,...

"Vegàn" esküvőm lesz. Jogos, hogy több rokonom nem jön el ezért?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten növényi étrenden vagyunk, azaz semmilyen állati eredetű terméket nem fogyasztunk (húsok, tejtermékek, méz, tojás stb).

Az étrendünk állatvédelmi okokból van így.

100 fős esküvőnk lesz szeptemberben. Tucatnyi állatnak kellett volna meghalnia azért, hogy legyen az esküvőn hús.

Mi ezt értelem szerűen nem akarjuk,így beleírtuk a meghívòva, hogy növényi ételek lesznek, illetve személyesen is elmondtuk.

Ez annyit tesz, hogy zöldségleves lesz, rántott zöldségek,köretek, saláták, gomba pöri tojás mentes tésztával. Lesz még töltött káposzta is hús nélküli töltelékkel, magföllel.

Éjfélkor zöldség pástétomok és sült zöldségek lesznek kenyérrel. +vegàn kolbász is lesz, házilag készül, nem szójàs.

A sütik és torták növényi tejjel készülnek, tojás nélkül. Illetve rengeteg gyümölcs és gyümölcs saláta is lesz.


Itt jön a probléma, hogy 12!! rokon mondta vissza az esküvőt emiatt. Közölték, hogy ők nem nyulak és nem jönnek el.


Nagyon kiborultam, elképesztően rosszul esik, hogy életünk nagy napját kihagyják, mert nem bírnak ki néhány órát hús nélkül.

Azért írtam le az ételeket, hogy lássátok, nem olyan szörnyű, tényleg mindent megteszünk, hogy úgymond a hagyományos esküvői kaják legyenek..


Ti visszamondanátok ezért egy meghívást?

Mi évek óta a párommal úgy járunk esküvőre, hogy egy falatot nem eszünk, mégsem szóltunk egy rossz szót sem!! Soha nem vártuk el, hogy külön kaja legyen nekünk! Mindig alkalmazkodtunk és örültünk az ifjú párnak..

Tényleg olyan nagy kérés, hogy életükben egyszer ők is alkalmazkodjanak? Annyira rosszul esik. Mit gondoltok?


2019. aug. 10. 10:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/275 anonim ***** válasza:
74%

Én személy szerint szeretem a zöldségeket is. De a férjem pl. nagyon kevés zöldséget eszik meg. Ő ott konkrétan éhezne. És ő se menne el.

Föleg, ha belegondolsz, hogy nászajándékba illik annyi összeget bedobni, amit megeszel. Namármost így mégis, hogy?

Mint írtam, elmennék, bár jól nem laknék vele, és ha délután esküvő, hajnalig ezen én se bírnám ki. Tehát valószínűleg az éjszaka folyamán rendelnék egy pizzát. Azon nem sértődnél meg?

Távolabbi családtaghoz meg már nem mennék el. Így is nagy kiadás, ruha, nászajándék, esetleg utazás. De hogy a kaját is nekem kelljen beszereznem...


A húst még megértem. De sajt, tojás rengeteget jelentene. És ha nem nagyüzemi, belefér az állatvédelembe is.

2019. aug. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/275 anonim ***** válasza:
58%
"A vendéglátás arròl szól, hogy mindent megteszel, hogy a vendég jól érezze magát." Pontosan!
2019. aug. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/275 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem kicsinyes hiszti, hogy a vegán menü miatt nem mennek el. De ugyanannyira az is, hogy ezen megsértődik valaki. Akkor nem mennek, ugyanolyan joguk van hozzá, mint neked ahhoz, hogy azt szolgálj fel az esküvődön, amit akarsz. Ők primitívek, hogy esélyt sem adnak, de te meg ne vergódjél már, mert tiszta szánalmas!
2019. aug. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/275 anonim ***** válasza:
74%
És hány olyan esküvő van, ahol figyelembe veszik, ha valaki vegán vagy esetleg valami speciális étrenden él? Nagyon kevés. Az én családomban van egy vegetáriánus és olyan is, aki egészségügyi problémák miatt nem ehet meg akármit, na ők 90%-ban az esküvőkön és egyéb alkalmakon nem esznek semmit vagy csak köretet, mert senkit nem érdekel, hogy mi van velük. Ha valaki készül esetleg vega kajával, akkor az max. rántott sajt vagy rántott gomba és ennyi. Vegánról meg már ne is beszéljünk... Szóval szerintem annyira nem fair dolog azt mondani, hogy nem gondol a vendégeire, mert gondolom, hogy vegánként ő sem szokott sokat eszegetni mások esküvőjén. Szerintem tök normális kajákat sorolt fel, szóval nem csak “nyúlkaja” lenne és mindenkinek szólt előre. Lehet, hogy újat mondok, de esküvőre nem zabálni jár az ember... Ha valaki annyira taszítónak találja a kaját, akkor egyen előtte vagy majd eszik utána, vigyen magával kajàt vagy akármi, de szerintem nevetséges, hogy valaki nem bír ki pár órát hús, tojás, tejtermék nélkül. Oké, ha nem akarnak menni, akkor nem mennek. Én csak azt mondom, hogy szerintem gáz ez a viselkedés.
2019. aug. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/275 anonim válasza:
70%
Azért egy vegán ember az ELVEIT nem fogja félredobni csak azért, mert van 12 finnyás vendége. Kit érdekelnek? Ha annyira közeli barátok/rokonok lennének akkor is elmennének, ha nem kapnának semmit. Aki egy estét nem bír ki állati eredetű ételek nélkül, az maradjon otthon aztán zabálja a szalonnát meg a kolbászt. Nehogy még te érezd magad rosszul amiatt, hogy egy tucat hisztérika miatt nem dobod el az elveid. Ez nem róluk szól, hanem rólad. A vegán nem eszik húsokat/tejtermékeket semmilyen körülmények között, de ez fordítva megtörténik. Mert érdekes, amikor a húsevő eszi a krumplis tésztát, kovászos uborkát, stb. akkor azért nincs gond, az nagyon jó. Teljesen korrekt, laktató menütök lesz. Az ilyen képmutató emberek meg maradjanak is otthon.
2019. aug. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/275 anonim ***** válasza:
79%

Imádom az olyan kajákat, amiket felsoroltál kérdező. Én biztosan elmennék.:)


Nem vagyok vegán, húst is eszem olykor. A véleményem pedig az, hogy aki még nem kóstolt igazán finoman elkészített vegán kajákat, annak ideje megpróbálni. Nem fog éhen maradni, az tuti és legalább rálát, hogy ezekből az alapanyagokból is lehet szuper és tápláló kajákat készíteni.

2019. aug. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/275 A kérdező kommentje:

De nem értitek, hogy nálunk pl a disznó háziállat? És nem akarjuk a levàgott állat húsát nézni a legszebb napunkon? Ez olyan, mintha arra köteleznétek titeket, hogy vágjatok jó arcot a kínai kutyafesztiválhoz.

Nekünk tényleg eddig az összes esküvőn a pár boldogsága volt a fontos, nem az, hogy degeszre együk magunkat..

Legutóbbi esküvőn konkrétan tényleg semmit nem tudtunk enni, még a tészta és a darabolt krumpli is össze volt keverve pörkölt szaftal. De ez van, ugyanúgy ott voltunk, odaadtuk a pénzt amit oda szántunk stb.. Nem érdekelt, hogy csak üdítőt fogyasztottunk, mert a pár miatt mentünk. 😬


Tényleg igyekeztünk olyan kajákat válogatni, amiket a mindenevők is szeretnek és megesznek otthon is, a húsos fogások mellett is. Szóval tényleg nem értem a hisztit, nagyon rosszul esik, hogy visszamondták.. Tényleg nem is szamithatunk igazán nekik.

2019. aug. 10. 10:57
 38/275 A kérdező kommentje:
31# pontosan erről van szó! Köszönöm.
2019. aug. 10. 10:59
 39/275 anonim ***** válasza:
90%

Ezt mintha unakotesóm írta volna. Nekik is szeptemberbe lesz az esküvőjük és szintén vegák. Én nem vagyok az de semmi bajom ezekkel az ételekkel szívesen elmennék, nem a kaja a lényeg hanem hogy ott vagyok a nagy napján és vele együtt örülök.

Azt mondom nem kell velük foglalkozni az ő dolguk.

2019. aug. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/275 anonim ***** válasza:
42%

"Ha valaki annyira taszítónak találja a kaját, akkor egyen előtte vagy majd eszik utána, vigyen magával kajàt vagy akármi"


Tehát: ha az esküvő kezdődik délután négykor, ugyebár oda kell érni, készülődni, tehát délután kettőkor eszik. Egy jó lagzi eltart hajnal négyig, az 14 óra! Tehát ennyit ki kell bírnia kaja nélkül, de közben érezze jól magát!


És gondolom, ha visz magával kaját, akkor is megsértődik az ifjú pár...


Csak süteményekkel nem lehet jól lakni, felnyomja a cukrot, és amikor leesik, csak éhesebb leszel.

Mint írtam, a húst még megértem...

De a magfölt egye meg, aki kitalálta!

Rántott sajt miért nem lehet? Na meg eleve normális rántott zöldségek? Tojás nélkül számomra az is ehetetlen, pedig amúgy imádom őket.

2019. aug. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!