Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vajon kötelező mindenkit...

Vajon kötelező mindenkit meghívni és megvendégelni az én kontómra, a gyerek szülinapján, és lehet ebből még sértődés?

Figyelt kérdés

Nyár közepén, kisebb körű szülinapi zsúrt tervezek a gyerekemnek. Még kicsi, nagyon kicsi (kort nem írok, hogy ne azonosítson be senki aki esetleg olvasná:) )

Szóval a lényeg hogy én úgy terveztem hogy itt zajlana nálunk az esemêny, én sütnék egy tortát, vennék egy kis sósat, stb. Kidekorálnám a szobát, ilyesmi.

A szüleimet hívnám meg, itt lennénk mi hárman, plusz két barátom akikkel hetente találkozunk. Lenne mentes ital, a felnőtteknek úgyis ott a tüzes víz (utána úgyis felnőttes ünneplés lenne) 🤣

Párom mondta hogy lehetne az egyik étterem kistermében a buli és az egész nagy családot, tesójáékat, mindenkit meg lehetne vendégelni. Na most azért 15 főt megvendégelni nem kevés pénz kajával, tortával, plusz az italfogyasztás, helybérlés, meg amúgy sem gyereknek való szerintem ez a hatalmas zsivaly, ha megunja hogy nem otthon van ês ordít, akkor csesz.hetem az egészet. Főleg hogy egyik családtag sem rendez soha semmit, tehát sosem vagyunk meghívva sehová, jóval kevesebbet is találkozunk. Na most mivel nyilván én veszem meg az alapanyagokat, a dekort, mindent, így nem akarok ennyi emberre költeni, főleg hogy nincs se viszonozva, meg a kapcsolat is olyan...semmilyen...

Tehát elmennénk az ő családjához, felköszöntenék a kicsit, utána az általam szervezett bulival ünnepelnénk meg a szülinapot "zártkörűen".


Szerintetek ebből lehet még sértődés?



2023. márc. 25. 16:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
80%
Az étterem túlzás, de képzeld bele magad a párod helyébe. Csak a te családod lenne ott, az övé nem
2023. márc. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 anonim ***** válasza:
85%
És nem a te kontód, hanem a tiétek.
2023. márc. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 anonim válasza:
26%
Sértődés mindig van, a te dolgod eldönteni, hogy mennyire jogos. Ha nem jogos, akkor meg nem kell vele foglalkozni. :) A zártkörű ünneplés amúgy is meghittebb, nem hiszem, hogy nagyon sok pici gyermek szeretné, ha nagy mennyiségű, "ordítozó", (szinte) idegen venné körül. :D Jó lesz az picibe. :) Pláne, ha a te pénzed.
2023. márc. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagyok nagymama, kedves 10. Még jó ideig még nem is leszek. De a gyereknek nem csak az anya családja a család.
2023. márc. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
65%
Akkor talán részt kellene venni a gyerek életében máskor is, nem csak amikor zabálni meg inni kell.
2023. márc. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 anonim ***** válasza:
93%
Az nem opció, hogy otthon lesz a buli és az ő szülei is mennek? Nem lenne nagy plusz költség és a párodat és a családját sem sérted meg
2023. márc. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 anonim ***** válasza:
73%

A férjed nem dolgozik?

Akkor hozzád hívd meg a szüleit meg egy két barátját (ha barátai nincsenek, akkor a tesója pont elfér).

Az ember meg ne azért szervezzen valamit, mert viszonzást vár...akkor ne legyen semmi csak Ti 3an.

2023. márc. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én azért gondoltam azt hogy elmennénk szülinapozni a párom családjahoz is, hogy ne legyen sértődés. Ők is tudnak szervezni, vagy sütni, vagy amit akarnak.

És akkor utána én is szerveznék egy kis ünneplést itt nálam a meghívottakkal :)

2023. márc. 25. 17:10
 19/80 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ez így nem igazságos. Ők készülnek, hogy megünnepeljék a szülinapot, a te családodra viszont nem rósz terhet, mert te készülsz. Ez úgy lenne igazságos, hogy vagy mind a két családhoz elmentek külön-külön, és ők áldoznak pénzt/időt. Vagy te hívsz meg mindenkit.
2023. márc. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/80 anonim ***** válasza:
69%
Ha esetleg nem kedveled a párod családját akkor is a gyerekek nagyszülei, a család részei. Legalább hozzátok àthívhatnátok őket
2023. márc. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!