Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vajon kötelező mindenkit...

Vajon kötelező mindenkit meghívni és megvendégelni az én kontómra, a gyerek szülinapján, és lehet ebből még sértődés?

Figyelt kérdés

Nyár közepén, kisebb körű szülinapi zsúrt tervezek a gyerekemnek. Még kicsi, nagyon kicsi (kort nem írok, hogy ne azonosítson be senki aki esetleg olvasná:) )

Szóval a lényeg hogy én úgy terveztem hogy itt zajlana nálunk az esemêny, én sütnék egy tortát, vennék egy kis sósat, stb. Kidekorálnám a szobát, ilyesmi.

A szüleimet hívnám meg, itt lennénk mi hárman, plusz két barátom akikkel hetente találkozunk. Lenne mentes ital, a felnőtteknek úgyis ott a tüzes víz (utána úgyis felnőttes ünneplés lenne) 🤣

Párom mondta hogy lehetne az egyik étterem kistermében a buli és az egész nagy családot, tesójáékat, mindenkit meg lehetne vendégelni. Na most azért 15 főt megvendégelni nem kevés pénz kajával, tortával, plusz az italfogyasztás, helybérlés, meg amúgy sem gyereknek való szerintem ez a hatalmas zsivaly, ha megunja hogy nem otthon van ês ordít, akkor csesz.hetem az egészet. Főleg hogy egyik családtag sem rendez soha semmit, tehát sosem vagyunk meghívva sehová, jóval kevesebbet is találkozunk. Na most mivel nyilván én veszem meg az alapanyagokat, a dekort, mindent, így nem akarok ennyi emberre költeni, főleg hogy nincs se viszonozva, meg a kapcsolat is olyan...semmilyen...

Tehát elmennénk az ő családjához, felköszöntenék a kicsit, utána az általam szervezett bulival ünnepelnénk meg a szülinapot "zártkörűen".


Szerintetek ebből lehet még sértődés?



2023. márc. 25. 16:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 A kérdező kommentje:
70. Hó végén neki nagyon kevéske pénze marad meg. Nekem pedig több. En nem akarom azt a keveset is elvenni tőle. Ha nagy bulit akarna, nekem mindegy, de én nem fedezem mindenkiét.. eddig nem erőltette, gondolom azért mert nem 2 forint. Tehát a kérdésem erre irányult hogy vajon sértődés nélkül meg lehet-e úszni egy ilyet? De vegyesek a válaszok :)
2023. márc. 25. 22:42
 72/80 A kérdező kommentje:
3 testvér, nagyszülők, és nekik a párjaik
2023. márc. 25. 22:43
 73/80 A kérdező kommentje:
71, anyóséknak sincs azért annyi pénze hogy ennyi emberre főzzenek..
2023. márc. 25. 22:43
 74/80 harebell ***** válasza:
82%

72 Kompromisszum, ahogy írtam. Nem kell nagyobb buli, de jöhessenek a párod szülei, plusz két főről van szó... ahogy írtad, van még idő addig, beszéljétek meg, kinek mi fér bele, ki miben enged.


Ha külön kasszát akartok fenntartani a gyerek mellett, úgyis meg kell tanulni, ez hogyan működik jól, ha a gyerek érdekeit is nézed. Ha neked belefér a dekoráció meg a barátnőid megvendégelése (az alkohol is!), de a férjed szülei megvendégelése már nem, ő meg nem tudná addig összespórolni azt a plusz 10 szem pogit... hát, nem tudom, akkor van mit átgondolnotok.

2023. márc. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:
71%
Idefigyeljél már, sütsz 2 pléh pogácsát, veszel 4 cleveres ízesített vizet, csinálsz rizst rántott hússal plusz torta. Nem létezik, hogy ezt ne tudd 70 ezer forint alatt megoldani úgy, hogy te szüleid, a párod szülei is ottlegyenek. Úgyis sértődés lesz (jogosan) ha a te anyádék ott lesznek a párodé meg nem. Vagy ennyire rühelled őket? Arról meg nem is beszélek, hogy be akartok başzni, arra van eszetek meg pénzetek, de az anyós nehogy ám elmerjen jönni megenni 3 darab pogácsát.
2023. márc. 26. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 A kérdező kommentje:
Én nem iszom alkoholt. Páromék megisznak ezt azt ha úgy van
2023. márc. 26. 07:31
 77/80 anonim ***** válasza:
78%

Ezt írtad

"Lenne mentes ital, a felnőtteknek úgyis ott a tüzes víz (utána úgyis felnőttes ünneplés lenne) 🤣"

Ez kicsit másként hangzik, mint amit most írtál

2023. márc. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 anonim ***** válasza:
80%
Egy születésnapnak a gyerekről kellene szólnia. Tehát a saját szülei és nagyszülei kellene, hogy ottlegyenek, nem pedig a te barátaid! Helyettük hívd meg anyósékat és akkor nem lesz sértődés, nem lesz balhé. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy te csak indoknak hozod fel azt, hogy szülinap van, de inkább a szüleiddel meg a barátaiddal akarsz iszogatni meg bulizni! Az egész nem is a gyerekedről szól!
2023. márc. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 anonim ***** válasza:
73%
Mondjuk a két nagyszülő már nem fér el a kertben? Vagy beszólnak, amiért nem fszom nagy ünneplés lesz - mert utóbbi esetben én sem hívnám meg.
2023. márc. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 anonim ***** válasza:
67%
Én sem szoktam anyóssal foglalkozni, tett róla rendesen. Sógornőm is bőven kivette a részét a ki alakult helyzetért. Mindig mindenbe bele akartak szólni, mindent jobban tudtak nálam, mikor kell pelenkát cserélni :D meg etetni. Most meg megy a csodálkozás, hogy nem vagyok kíváncsi rájuk :)
2023. márc. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!