Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vajon kötelező mindenkit...

Vajon kötelező mindenkit meghívni és megvendégelni az én kontómra, a gyerek szülinapján, és lehet ebből még sértődés?

Figyelt kérdés

Nyár közepén, kisebb körű szülinapi zsúrt tervezek a gyerekemnek. Még kicsi, nagyon kicsi (kort nem írok, hogy ne azonosítson be senki aki esetleg olvasná:) )

Szóval a lényeg hogy én úgy terveztem hogy itt zajlana nálunk az esemêny, én sütnék egy tortát, vennék egy kis sósat, stb. Kidekorálnám a szobát, ilyesmi.

A szüleimet hívnám meg, itt lennénk mi hárman, plusz két barátom akikkel hetente találkozunk. Lenne mentes ital, a felnőtteknek úgyis ott a tüzes víz (utána úgyis felnőttes ünneplés lenne) 🤣

Párom mondta hogy lehetne az egyik étterem kistermében a buli és az egész nagy családot, tesójáékat, mindenkit meg lehetne vendégelni. Na most azért 15 főt megvendégelni nem kevés pénz kajával, tortával, plusz az italfogyasztás, helybérlés, meg amúgy sem gyereknek való szerintem ez a hatalmas zsivaly, ha megunja hogy nem otthon van ês ordít, akkor csesz.hetem az egészet. Főleg hogy egyik családtag sem rendez soha semmit, tehát sosem vagyunk meghívva sehová, jóval kevesebbet is találkozunk. Na most mivel nyilván én veszem meg az alapanyagokat, a dekort, mindent, így nem akarok ennyi emberre költeni, főleg hogy nincs se viszonozva, meg a kapcsolat is olyan...semmilyen...

Tehát elmennénk az ő családjához, felköszöntenék a kicsit, utána az általam szervezett bulival ünnepelnénk meg a szülinapot "zártkörűen".


Szerintetek ebből lehet még sértődés?



2023. márc. 25. 16:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
79%
Számomra nem világos, hogy a gyerekem szülinapjára miért a barátaim a hivatalosak a nagyszülők helyett, de hát én ilyen maradi vagyok. Háromszor olvastam el, mert azt hittem hogy a gyerek barátairól van szó...
2023. márc. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 anonim ***** válasza:
80%

Közös a gyerek? Csak mert azt írtad, hogy gyermekemnek.

Ha közös, ugyanúgy illene meghívni a másik nagyszülőket is az otthoni szülinapra.

2023. márc. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 anonim ***** válasza:
87%
Biztos nagyon könnyű lenne beazonosítani arról, hogy egy vagy két éves a gyerek, hiszen csak neked van ekkora az országban.
2023. márc. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 anonim ***** válasza:
26%
Kétlem hogy sértődés lenne de ha elsz si hát felnpttek, nehogy már ne tudják emgérteni.
2023. márc. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 anonim ***** válasza:
84%

Az ettermet tulzasnak erzem en is, gondolom a gyerek most lesz max 1 eves, neki az nem lenne buli.

De nehogy mar ne lehessen otthonra venni plusz 3 uveg uditot meg plusz adag sosat es meghivni a ferjed csaladjat? Fozni en se foznek, eleg a ragcsa,meg gondolom alapbol delutan lenne a dolog.


Igazabol itt az a legnagyobb problema a reszedrol, hogy mindent neked kene fizetni, igaz? Na ez miert van igy? Nem az o gyereke is? Ilyet en meg nem lattam.

Alapbol a kulon kasszat, ha mar gyerek van, nem teljesen tudom ertelmezni, bar ez en vagyok, mi mashogy csinaljuk. De egy ilyen esemenynel alap, hogy akkor felezem a koltsegeket, nem?

Szerintem az.

2023. márc. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 A kérdező kommentje:

Hát ha az ő családja is fog készülni, akkor elmegyünk oda is.

Volt már ajándékozás, de múltkor meg kifizettették.

2023. márc. 25. 17:36
 27/80 anonim ***** válasza:
84%

Én nem az anyagiakra és a ki nem hívott még meg dologra hegyezném ki a kérdést, hanem arra, hogy egy kicsi gyereknek még nagyon megterhelő tud lenni egy nagy születésnapi buli. Különösen idegen helyen, ahol még az ismerős környezet és az otthon rugalmassága sincs meg. Mi ezért az 1. és a 2. születésnapját is szűk körben ültük meg: mi és két ágról a nagyszülők egy kis tortázással, süteményezéssel egybekötve. Süteményt nem csak az anyós, hanem még a dédi is küldött, de ő már nem nagyon mozdul ki, ezért pár nappal később meglátogattuk. Igaz, mivel több családi ünnep is van a születésnapja környékén, ezért később mindkét ágnál volt közös összejövetel, ahol őt is felköszöntötték, de ott ő már csak egy volt a 4-6 ünnepelt és én a sok szervező közül. Azért ez is megterhelő egy gyereknek, de innen sértődés nélkül le lehet lépni, ha szükséges.

Nálunk az anyai nagyszülőkkel napi szinten találkozik a gyerek, ezért külön ügyelünk rá, hogy az apai nagyszülőket se hagyjuk ki az eseményekből. Van, ahol ők ezért még előnyt is élveznek. De ehhez hozzá tartozik, hogy anyósom lelkes nagymama és apósomat is érdekli az unoka, csak nem tud még vele mit kezdeni.

2023. márc. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 anonim ***** válasza:
64%
Ha szegény vagy ne is várják el ezt tőled.
2023. márc. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 anonim ***** válasza:
63%
28, ha szegény vagyok, akkor nem veszek dekort, hanem veszek plusz ételt, italt, de akkor sem teszek különbséget a két család közt.
2023. márc. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/80 anonim ***** válasza:
61%
29. Erről beszélek
2023. márc. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!