Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vajon kötelező mindenkit...

Vajon kötelező mindenkit meghívni és megvendégelni az én kontómra, a gyerek szülinapján, és lehet ebből még sértődés?

Figyelt kérdés

Nyár közepén, kisebb körű szülinapi zsúrt tervezek a gyerekemnek. Még kicsi, nagyon kicsi (kort nem írok, hogy ne azonosítson be senki aki esetleg olvasná:) )

Szóval a lényeg hogy én úgy terveztem hogy itt zajlana nálunk az esemêny, én sütnék egy tortát, vennék egy kis sósat, stb. Kidekorálnám a szobát, ilyesmi.

A szüleimet hívnám meg, itt lennénk mi hárman, plusz két barátom akikkel hetente találkozunk. Lenne mentes ital, a felnőtteknek úgyis ott a tüzes víz (utána úgyis felnőttes ünneplés lenne) 🤣

Párom mondta hogy lehetne az egyik étterem kistermében a buli és az egész nagy családot, tesójáékat, mindenkit meg lehetne vendégelni. Na most azért 15 főt megvendégelni nem kevés pénz kajával, tortával, plusz az italfogyasztás, helybérlés, meg amúgy sem gyereknek való szerintem ez a hatalmas zsivaly, ha megunja hogy nem otthon van ês ordít, akkor csesz.hetem az egészet. Főleg hogy egyik családtag sem rendez soha semmit, tehát sosem vagyunk meghívva sehová, jóval kevesebbet is találkozunk. Na most mivel nyilván én veszem meg az alapanyagokat, a dekort, mindent, így nem akarok ennyi emberre költeni, főleg hogy nincs se viszonozva, meg a kapcsolat is olyan...semmilyen...

Tehát elmennénk az ő családjához, felköszöntenék a kicsit, utána az általam szervezett bulival ünnepelnénk meg a szülinapot "zártkörűen".


Szerintetek ebből lehet még sértődés?



2023. márc. 25. 16:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
79%
62, írta már, hogy apuka nem gondolt bulira, úgyhogy a pasija az apa
2023. márc. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 harebell ***** válasza:
73%

Nem közös kasszán vagytok, vagy nem közösen fedeznétek ezt a költséget a pároddal? Nem értem, miért csak a te zsebedről beszélsz.


Nem kell plusz 15 fő, az valószínűleg teher is lenne egy ilyen kicsinek, de ha a nagyszülei jelen szeretnének lenni, akkor azt milyen alapon tiltanád? Nonszensz azt mondani, hogy csináljanak saját zsúrt, ha akarnak. Eleve nem lesz nagy vendégség, ahogy írod, szóval hidd el, nem azért mennek, hogy lehúzzanak... egy pohár üdítő, egy pogácsa meg egy szelet torta, ennyi csak jut. Ha étterem különteremre jutna, akkor erre is.

2023. márc. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
78%
Hát ez elég érdekes.
2023. márc. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim ***** válasza:
72%

64, mondjuk azt se értem, miért nem zavarja a 15 fő a gyereket, ha a nagyszülő saját magánál szervez bulit a gyereknek.

Vagy ha lenne elég pénz, menne étterembe. Akkor bírná a gyerek is, érdekes.

2023. márc. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 A kérdező kommentje:

Nem tudom 1-2 válaszoló miert nem érti amit írok, kedves valahányas, te jártál kisegítős suliba, nem én. Mert úgy látom funkcionális analfabéta vagy ha nem érted, hogy mit írok le. Mások ertik cska te nem. Nem fogok minden sorszámot előkeresgetni.


Külön kasszán vagyunk, ennyi a lényeg. Ha kell valami közösen vesszük. Megégettem már magam az ilyen közös kasszás sztorikkal.

2023. márc. 25. 22:22
 66/80 A kérdező kommentje:

64, nem tiltom, de nem fizetem. A szilvesztert is nekem kellett kiperkálni, úgyhogy nem....


66, ne kavarj, nem tudom honnan veszed a dolgokat, de itt a lényeg hogy 15 fős vendégsereg nem babának való. Süssön otthon vagy mit tudom én, de nem kell hadsereg, hogy csak ordítson a gyerek. Vagy te sem tudsz olvasni? Hogy nemet mondtam valamelyik válaszban az êtteremre?

2023. márc. 25. 22:25
 67/80 anonim ***** válasza:
83%

Tényleg nagyon fogyhat a magyar, ha egész nyáron egy-egy gyereknek van születésnapja minden évjáratból...

Ezt egyébként miért nem tudtad megbeszélni az apával?

2023. márc. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 harebell ***** válasza:
82%
Külön kassza ide-oda, feltételezem, hogy a közös gyerek zsúrját közösen fedezitek. Te is írod, ha kell valami, közösen veszitek. Miért nem működőképes kompromisszum, hogy akkor férjed fizeti azt a plusz kis ellátmányt, és akkor az ő szüleit is megvendégelitek? A gyerek meg örülne, mert ott van az összes nagyszülője. Ne feledd, ez az ő bulija, nem a tiéd.
2023. márc. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:
79%

Azért mondtál nemet, mert nincs pénz.

Azt mondod, anyós szervezzen otthon bulit. Ott nem hinné a 15 ember?

2023. márc. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:
73%

" Ha kell valami közösen vesszük."

Hát most kell, a KÖZÖS gyereketeknek szülinapja lesz. Nekem úgy tűnik, hogy ezt a bulikát magadnak szerveznéd igazából, nem azt nézed, hogy ki akarja megköszönteni a gyereked. A barátnőidnek semmi keresnivalója nem lenne ott, ha a másik oldalon lévő 2 nagyszülő se fér bele anyagilag. Azt a 15 plusz embert amúgy hogy számoltad ki? 2 nagyszülő, plusz a testvérek a párjaikkal, ki jönne még?. Ha van 2 tesója, az akkor is csak 6 ember. Tegyük fel, hogy mindkét tesójának van 2-2 gyereke, akkor is csak 10.

2023. márc. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!