Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vajon kötelező mindenkit...

Vajon kötelező mindenkit meghívni és megvendégelni az én kontómra, a gyerek szülinapján, és lehet ebből még sértődés?

Figyelt kérdés

Nyár közepén, kisebb körű szülinapi zsúrt tervezek a gyerekemnek. Még kicsi, nagyon kicsi (kort nem írok, hogy ne azonosítson be senki aki esetleg olvasná:) )

Szóval a lényeg hogy én úgy terveztem hogy itt zajlana nálunk az esemêny, én sütnék egy tortát, vennék egy kis sósat, stb. Kidekorálnám a szobát, ilyesmi.

A szüleimet hívnám meg, itt lennénk mi hárman, plusz két barátom akikkel hetente találkozunk. Lenne mentes ital, a felnőtteknek úgyis ott a tüzes víz (utána úgyis felnőttes ünneplés lenne) 🤣

Párom mondta hogy lehetne az egyik étterem kistermében a buli és az egész nagy családot, tesójáékat, mindenkit meg lehetne vendégelni. Na most azért 15 főt megvendégelni nem kevés pénz kajával, tortával, plusz az italfogyasztás, helybérlés, meg amúgy sem gyereknek való szerintem ez a hatalmas zsivaly, ha megunja hogy nem otthon van ês ordít, akkor csesz.hetem az egészet. Főleg hogy egyik családtag sem rendez soha semmit, tehát sosem vagyunk meghívva sehová, jóval kevesebbet is találkozunk. Na most mivel nyilván én veszem meg az alapanyagokat, a dekort, mindent, így nem akarok ennyi emberre költeni, főleg hogy nincs se viszonozva, meg a kapcsolat is olyan...semmilyen...

Tehát elmennénk az ő családjához, felköszöntenék a kicsit, utána az általam szervezett bulival ünnepelnénk meg a szülinapot "zártkörűen".


Szerintetek ebből lehet még sértődés?



2023. márc. 25. 16:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 A kérdező kommentje:

#46

#47 igazatok van...


50 nem kell ajándék senkitől. Jelentem a válaszod mert elég trágár vagy.

2023. márc. 25. 19:47
 52/80 A kérdező kommentje:

Hát a választ szerintem megkaptam. Az emberek nagy része elvárja a megvendégelést akkor is ha amúgy xarnak egymásra.

A másik fele pedig legalább nem törődik ilyesmivel és reálisan átlátja a helyzetet, hogy mi van.

Köszönöm szépen! :)

2023. márc. 25. 19:51
 53/80 anonim ***** válasza:
56%
És ezt a gyereknek majd később hogy magyarázod el, hogy "kicsikém, csak egy mamának, az én családomnak bírom a búráját, ezért csak őket hívjuk a szülinapodra"?
2023. márc. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 anonim ***** válasza:
76%
Ha az év többi napján nem vagytok egymással olyan kapcsolatban, hogy a zártkörű bulira is meg legyenek hívva, akkor szerintem felesleges ilyenkor összeülni jópofizni csak azért, mert egy a családfa, de amúgy nem vagytok összejárósak.
2023. márc. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 anonim ***** válasza:
26%
De egyébként az is megoldás lehetne akár, ha a gyereket megkérdeznétek, hogy ő egyáltalán kit szeretne ott látni a saját születésnapján. Csak egy ötlet.
2023. márc. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 anonim ***** válasza:
91%

“Gondolom eddig nem értette egy pár ember hogy az én kontómra megy a dolog mert én szervezem. Apuka nem gondolt igazán bulira.”


Nem közös kasszan vagytok? Ha apuka nem gondolt bulira, akkor miért akar étteremben bulizni az egész családdal? Vagy a párod nem a gyerek apja? Kicsit össze kéne szedni a gondolataidat. Ha meg bulit akar, miért egyedül fizetnéd az egészet?

2023. márc. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell ajándék??? Te magad írtad...


Tehát elmennénk az ő családjához, felköszöntenék a kicsit

2023. márc. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 anonim ***** válasza:
90%
"Az emberek nagy része elvárja a megvendégelést akkor is ha amúgy xarnak egymásra." De akkor én se megyek oda aki xarik rám 🤦🏻‍♀️.
2023. márc. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 anonim ***** válasza:
82%

Összebeszélsz mindent.


Azt írod, nem fértek el otthon 15-en, tehát helyet kell bérelni.

Akkor milyen alapanyagra nem elég a pénzed? Az étteremben nem alapanyagot fizetsz.

2023. márc. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 anonim ***** válasza:
77%
Még mindig nem tudjuk ki a gyerek apja...
2023. márc. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!