Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vajon kötelező mindenkit...

Vajon kötelező mindenkit meghívni és megvendégelni az én kontómra, a gyerek szülinapján, és lehet ebből még sértődés?

Figyelt kérdés

Nyár közepén, kisebb körű szülinapi zsúrt tervezek a gyerekemnek. Még kicsi, nagyon kicsi (kort nem írok, hogy ne azonosítson be senki aki esetleg olvasná:) )

Szóval a lényeg hogy én úgy terveztem hogy itt zajlana nálunk az esemêny, én sütnék egy tortát, vennék egy kis sósat, stb. Kidekorálnám a szobát, ilyesmi.

A szüleimet hívnám meg, itt lennénk mi hárman, plusz két barátom akikkel hetente találkozunk. Lenne mentes ital, a felnőtteknek úgyis ott a tüzes víz (utána úgyis felnőttes ünneplés lenne) 🤣

Párom mondta hogy lehetne az egyik étterem kistermében a buli és az egész nagy családot, tesójáékat, mindenkit meg lehetne vendégelni. Na most azért 15 főt megvendégelni nem kevés pénz kajával, tortával, plusz az italfogyasztás, helybérlés, meg amúgy sem gyereknek való szerintem ez a hatalmas zsivaly, ha megunja hogy nem otthon van ês ordít, akkor csesz.hetem az egészet. Főleg hogy egyik családtag sem rendez soha semmit, tehát sosem vagyunk meghívva sehová, jóval kevesebbet is találkozunk. Na most mivel nyilván én veszem meg az alapanyagokat, a dekort, mindent, így nem akarok ennyi emberre költeni, főleg hogy nincs se viszonozva, meg a kapcsolat is olyan...semmilyen...

Tehát elmennénk az ő családjához, felköszöntenék a kicsit, utána az általam szervezett bulival ünnepelnénk meg a szülinapot "zártkörűen".


Szerintetek ebből lehet még sértődés?



2023. márc. 25. 16:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:
12%
Fogadjunk, hogy nő vagy.
2023. márc. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim ***** válasza:
86%

"Én azért gondoltam azt hogy elmennénk szülinapozni a párom családjahoz is, hogy ne legyen sértődés. Ők is tudnak szervezni, vagy sütni, vagy amit akarnak.


És akkor utána én is szerveznék egy kis ünneplést itt nálam a meghívottakkal :)"

Ne haragudj, de ez fura. Miért kellene több buli? Meg akkor párod családja rendezzen külön, ha ünnepelni akarják az unokájukat? Kicsit olyan, mintha más szabályok vonatkoznának rájuk, mint a te családodra

2023. márc. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:
86%
A páros a férjed és a gyerek apja? Csak mert elég fura, hogy úgy fogalmazol, mintha neked kéne szervezni mindent és saját zsebből fizetni, ő meg csak megmondja mi legyen. Ha ő az apja akkor meghívhatja a rokonait is, nem kell feltétlenül étterembe menni. De azt közösen kéne eldöntenetek, hogy belefér-e ekkora kiadás.
2023. márc. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 anonim ***** válasza:
79%

"szüleimet hívnám meg, itt lennénk mi hárman, plusz két barátom akikkel hetente találkozunk."


Tehát elmennénk az ő családjához, felköszöntenék a kicsit, utána az általam szervezett bulival ünnepelnénk meg a szülinapot "zártkörűen"


"Én azért gondoltam azt hogy elmennénk szülinapozni a párom családjahoz is, hogy ne legyen sértődés. Ők is tudnak szervezni, vagy sütni, vagy amit akarnak."


Tehát a te családodnak megszervezed a szülinapi bulit, a párod családja meg külön süssön meg szervezzen, amit akar?? Ezt te hogy gondolod úgy őszintén?

Meg mi az, hogy "zártkörű"? Hát eszem f...om megáll ezen. Te miről beszélsz? Hát a másik mamának nem az unokája?

Magas lóról vagy nagyon. Ez minek köszönhető? A másik mamának is ugyanolyan joga van a saját unokája szülinapján részt venni.

És a másik mamának elmondod, hogy te meghívod a te szüleid vagy fű alatt lesz intézve? Hát mit ne mondjak gyönyörű vagy.....

Ők szervezzenek külön, te meg ott tartod a bulit. Tudod mit szerveznék? Egy nagy f....t.

2023. márc. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:
89%
A gyerek az csak a tiéd, vagy a párod az apja? Ha a második, akkor joga van ám ahhoz, hogy a saját családját meghivja
2023. márc. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:
77%

Tehát elmennénk az ő családjához, felköszöntenék a kicsit, utána az általam szervezett bulival ünnepelnénk meg a szülinapot "zártkörűen".

Szép szép. Bravó. Ajándékot azért adjanak igaz ???

2023. márc. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 A kérdező kommentje:

Gondolom eddig nem értette egy pár ember hogy az én kontómra megy a dolog mert én szervezem. Apuka nem gondolt igazán bulira.

A nagymamáék is szervezhetnének valamit, mert az egy dolog hogy én egy kisebb bulit megszervezek, de ugyan már, ne 15 főre kelljen már sütni főzni. Oda is elmegyünk, nem írtam hogy nem.

Aki meg azt írja hogy nem rendezne semmit, hát hagyjuk.. akkor ti nem szerveztek, én fogok. Csak ne az én tárcámból kelljen már megint mindenkit vendégül látni, főleg ha nem is vagyunk kapcsolatban sem (én építettem volna, de nem volt rá igény)

2023. márc. 25. 18:26
 38/80 A kérdező kommentje:
Utolsónak: nem, nem kell ajándék
2023. márc. 25. 18:26
 39/80 anonim ***** válasza:
77%

"A nagymamáék is szervezhetnének valamit, mert az egy dolog hogy én egy kisebb bulit megszervezek, de ugyan már, ne 15 főre kelljen már sütni főzni. Oda is elmegyünk, nem írtam hogy nem."

Persze..... Tudod mi a legdurvább az egészben? Hogy te ezt komolyan is gondolod.

Vagy mindkét család legyen meghívva, vagy nem kell buli. A legnagyobb tiszteletlenség ez.

2023. márc. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:
77%
És ha majd kicsit nől a gyerek, és ezt látja, hogy a te családodból mindenki ott van a szülinapokon, a másik mama meg a másik családból senki nincs ott, akkor neki ez milyen lesz szerinted, ez hogy jön majd le? Ezt hogyan magyarázod meg? Ilyen megkülönböztetést csinálni..... Hát ne haragudj, de ez nagyon okádék viselkedés akárhogy nézzük. Gondolom erről a másik család mit sem sejt.
2023. márc. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!