Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a lányomnak joga van...

Ha a lányomnak joga van döntést hozni, akkor nekem is van jogom hozzá?

Figyelt kérdés

Sajnos a lányomnak tetszik a legújabb trend, hogy az újszülött babához 2 hétig nem mehet látogató, még én sem és a másik nagyszülők sem.

A terhessége alatt sokat mentem segíteni, mert a férje tényleg sokat dolgozik.

Mindent megcsináltam, amit nagy hassal már nehéz csinálni /ablakot pucoltam,porszívóztam, vasaltam, főztem, sütöttem, a kerti munkákba is besegítettem/.

Most a kiirt szülés előtt mondta meg, hogy úgy döntöttek, hogy senki nem mehet addig hozzájuk, míg a férje otthon van vele és babával azaz 2 hétig.

Mondanom sem kell, nagyon elkeserített ez a hozzáállás.

De minél többet gondolkodok rajta, annál inkább úgy gondolom, hogy én ezután "csak" nagymama leszek.

Még én is dolgozom, együtt élek a fiammal egy nagy családi házban, így sok dolgom van, de mindig szakítottam rájuk is időt és ha ők így állnak hozzám, akkor én is megtehetem, hogy nem megyek főzni, vasalni stb. hozzájuk, csak elmegyek, megnézem a babát és hazamegyek.

Lehet, hogy csak pillanatnyi elkeseredésemben gondolom így, de szerintetek helyesen gondolom vagy tévedek és ha letelik a 2 hét, akkor menjek és segítsek ugyanúgy mint eddig?



2019. szept. 10. 13:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/185 anonim ***** válasza:
37%
Amúgy bakker, a saját lánya marja el a nénit a gyerektől....Még ha valami hisztis meny lenne...
2019. szept. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/185 anonim ***** válasza:
71%
10-es voltam. Ez kimaradt, szóval 5 percre SEM mehettek, kisunokát 1 hónapig csak fotón láthatták.
2019. szept. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/185 anonim ***** válasza:
52%

Nem. Akarnak. Senkit. Az. Első. Két. Hétben.


Mit nem lehet ezen megérteni?! Mit nem lehet elfogadni? Ő gyereke, ő családja, párjával közös döntésük.


Olyan meg nincs, hogy "csak elmegyek és megnézem" - ha megkért rá a lányod, hogy ne gyere, akkor ne menj!


Ezen nem megsértődni kell, hogy "jólvan, akkor majd nem takarítok", komolyan, hány éves vagy? 5? 12? "Nem vagy többé a legjobb barátnőm, tudd meg!!!" . Tényleg eddig tart az érzelmi érettséged?


És hogy teheti meg egy szülő, hogy a gyerekének nem segít akkor, amikor megteheti?


Tiszta bolondok az emberek, komolyan...

2019. szept. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/185 Coffelia ***** válasza:
90%

Én speciel imádtam, ha jöttek hozzánk, már az elején is. Konkrétan az tartott ébren, hogy volt kivel beszélgetni. De az első másfél hétben otthon mást se csináltam, mint jegeltem a gátsebem, hevertem a gyerekkel hol az ágyon, hol a kanapén, és az aranyeremet kentem. De eszébe se jutott akkor senkinek, hogy feljöjjön, a szüleim is csak 5 peecekre ugrottak fel, hoztak ezt-azt, segíteni meg nem volt miben, a férjemnek meg nekem kellett rájönnünk, hogy mit hogyan kell csinálni, ekkor lettünk igazi csapat. Egyáltalán nem kellett naponta szétfertőtleníteni a lakást, ablakot meg a rossznyavalya se akart mosni. Párnaponta porszívó, felmosás, a gyereket műanyagkádban fürdettük, nyár lévén alig kellett ruha, aludni is elég volt neki pelenkában, és akkoriban még egyáltalán nem mostam többet a szokásosnál. Az ebédet a teletáltól rendeltük.

Simán észrevétlenül eltelt két hét, és akkor már tudtam egyenesen ülni, és jól is esett, hogy szóval tartanak. De ezt a segítés dolgot nem értem, én frászt kapok, ha más takarít az otthonomban, és első gyereknél tényleg nem olyan eszeveszett meló.

2019. szept. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/185 anonim ***** válasza:
81%

Elfogadnám, hogy így szeretnék. Tényleg zavaró lehet, ha mindenki odajár. Természetesen te nem vagy bárki, mindenki, de ha te mehetsz, akkor x is akar, és akkor y is, meg z is.

Én ezen nem sértődnék meg, és nem befolyásolná a szeretetemet se a gyerekem, se az unokám felé.

Ez ilyen büszkeségi kérdés?

2019. szept. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/185 anonim ***** válasza:
34%

Az amit leírsz, hogy a lányodnak segítettél, azt ö kérte vagy te eröltetted rá és ö elfogadta mert nem akar vele megsérteni?


A trend szerintem fiatal anyukaként is hülyeség. DE itt náltok lehet az a baj, hogy túl sokat vagy náluk és egyáltalán nem is kellenél segíteni. ìgy inkább totál megtíltanak mint, hogy csak a sürgés forgástól tíltsanak el.


A legjobb az lenne, ha nem cseléd, hanem partner lennél a lányodnak. A legjobb ha átmész és kérsz egy kávét töle amit együtt megisztok. De fözni, takarítani nekik kell. Ha ök akarnak valamit akkor megkérnek téged, ha neked ez túl sok akkor nem csinálod meg, és egy ici pici lelkifurdalásodnak sem kell lennie.


A gyerekedre ne mint fönöködre, tekints te ne legyél alatvalója neki(ö nem is kéri ezt), hanem partner és egyenfél legyél. A partnerek meg szólnak ha kell valami.


ÈS ami nagyon fontos, hogy ugyan ez van az anyagiakkal is. Nem kell egy fillért sem adnod, és nem kell drága ajándékokat venni a gyerekednek. Egyzserüen ha nekik kell valami akkor adjál nekik, a többit költsd magadra.


Ha megszületett a gyerek akkor fogd magadat menjél minden nélkül át hozzájuk, nézd meg a babát és menjél haza. Majd köv héten megint ugyan ez. Ès heti 1x elég is benézni hozzájuk, majd pár hét múlva ök is mennek hozzád.

2019. szept. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/185 anonim ***** válasza:
36%

13-as!

És hogy teheti meg egy felnőtt "gyerek", hogy egy megítélés alá teszi az anyukáját egy huszadik rokonnal?

Na, hova tart a világ?

Amúg! Kérdező, ezt az elb..szott korosztályt mi neveltük ilyenné.

A mi időnk majd akkor jön el, amikor az ő gyerekeik szülnek. Majd megnézzük, mennyire lesznek segítőkészek, és FELTÉTELEK NÉLKÜL áldozatkészek az akkori felnőtt gyerekeik mellett.

(Van egy tippem, mennyire:DDD)

2019. szept. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/185 anonim ***** válasza:
66%
Láthatóan Te is azon szülők közé tartozol, aki kéretlenül is megy dolgozni a gyerekéhez, azaz magyarán nem tudod/akarod elengedni a maga útjára. Pedig ez hiba. Lehet, hogy fáj az, ha az embert a gyerekéhez kötő egyik szál (azaz a kiszolgálás, gondoskodás) elmarad, de ez az élet rendje. Majd akkor menj hozzájuk, ha kérik !!
2019. szept. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/185 anonim ***** válasza:
31%

Itt az a baj, hogy majd később meg jön az hogy nem mehetsz el meglátogatni őket, csak szülinapokkor, stb.

Szerintem az már mindent leírt hogy ennyi segítség után ez a hála.

2019. szept. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/185 anonim ***** válasza:
57%
Itt az a baj, hogy úgy tűnik a nagyi akkor kell ha hasznuk van belőle, amúgy nem félre van söpörve. És a nagyi lesz a szemét ha ne játszik majd esetleg szakácsnőt, takarítót, vagy ingyen bébicsőszt ha a fiataloknak éppen arra szottyan kedve.
2019. szept. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!