Igaza van anyanak?

Figyelt kérdés
Eleg sokat veszekszunk, ugyanolyan termeszetuek vagyunk es igazabol se o se en nem engedunk. 22 eves vagyok, most allamvizsgazok osszel. Nagyon sokat tanultam, emellett dolgoztam es edzeni jartam. Egy napom korulbelul ugy nez ki, hogy 5 kor felkelek, elmegyek edzeni 7 ig utana dolgozni megyek, 2 kor jovok haza es tanulok 8-9 ig. Utana mar hulla vagyok. Sot kulon fozok magamnak. Otthon lakok, semmibe se kell belefizetnem, viszont mindent magamnak veszek. Leginkabb a penzen szoktunk osszeveszni, o ugy van vele, hogy felnott vagyok, segitett nekem eppen eleget eddig es oldjam meg a dolgaim. Utoljara annyit kertem tole, hogy segitsen egy keves penzzel az angol oraim mert nem gyozom, viszont kell a diplomahoz a nyelvvizsga. O nem segit, mert en se segitek neki. Es igen borzaszto csunya de volt hogy vettem ki tole 1-2 ezer forintot, az oraimra. Termeszetesen ezek utan kaptam, hogy tolvaj stb, es csak olaj volt a tuzre. Hozzateszem, nappali tagozatra jartam, mellette dolgoztam, naponta pedig 2-3 orakat buszoztam a suli es a munka miatt. En segitenek neki, es fogok is, viszont nem abba, hogy fuvet nyirok, a foldbe kimegyek dolgozni. Ezert tanulok, ezert szeretnek kimenni kulfoldre, hogy jobb legyen, es a kesobbiekben en is tudjam segiteni oket es a tesomat. Apukam azert nem emlitem mert meghalt. Igy azt mondta, a tegnapi osszeveszesnel, soha tobbet nem fog segiteni, oldjam meg minden problemam egyedul, nem koteles eltartani, es a baratjat is ellenem forditotta. Mivel be kell fejeznem az egyetemet, gondoltam felvennek hitelt, szerintetek jo otlet? Max 300 ezerrol lenne szo..
2019. szept. 15. 07:01
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
96%
A diploma alapvetően a nyelvvizsgához kell - le is van írva.
2019. szept. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
49%

Te nem segítesz azzal, hogy füvet vágsz, 'földbe mész', ő meg nem segít anyagilag.

Te eldöntheted mit vagy hajlandó, ő is.

2019. szept. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
24%
Én sajnálnék kiadni angol órára 3500Ft-ot.Inkább keresnék egy angol anyanyelvű diákot aki itt tanul,ő tanítana engem angolul,én meg őt magyarul.
2019. szept. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
60%

En a kerdezonek adok igazat. Lehet lehuzni... Az egy dolog h nem tudom tamogatni a gyerekem, mert nincs annyi penzem h fizessem a felsőoktatast.. De hogy még a kajat is maganak allja... Kiveve ha specko kaja.

Viszont kérdezo azert annyit te is segithetnel h otthon levagod a fuvet.. Stb. Azt h nem mész ki a foldekre, megertem...azert az nem a haztartas szerves része manapság. De ha ennyit dolgozol mikor mesz suliba? Nem kell minden nap edzeni se..

2019. szept. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
74%

Edzéshez csak a bérletet vészes vagy fehérjét, vitamint stb is?

Ha meg a kertben dolgozással tudsz besegíteni, azzal segíts! Ne legyél hálátlan! Anyud sem véletlenül ilyen gondolom. Főleg ha apukád is meghalt.

2019. szept. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
72%

"Es igen borzaszto csunya de volt hogy vettem ki tole 1-2 ezer forintot, az oraimra"

Nekem csak ezzel van a bajom. Onnan kezdve, hogy megloptad, igenis húzd meg magad!

Az, hogy nem kell lakbért, rezsit fizetned, már így is komoly támogatás. És kb. ki is meríti a törvényi kötezettségeket.


Mondjuk az én lányom már elköltözött, de ilyen esetben a kajája meglenne, azt nem kellene külön megvennie.

Az angoltanár meg... Szerintem van olcsóbb is. Abba beszállnék, de ha drágábbat akarna, akkor a különbözetet fizesse!

Na meg nem tudjuk, mennyit keres anyukád. Ismerek olyat, aki közalkalmazottként 130 ezret keres. Ha valaki megélni alig tud, akkor 1-2 ezer mínusz is nagy kiadás neki. Főleg, ha nem kéred, nem beszélek meg vele, csak ellopod.


Én segítenék, mondjuk cserébe elvárnám, hogy a háztartásba segíts be. Egy porszívózás vagy egy mosogatás nem sok idő, és tanulás közben jól is esik.

Viszont a lopástól nálam is nyílna a bicska, szerintem addig tartana a támogatás.

2019. szept. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 A kérdező kommentje:
Igen a diploma miatt kell. Gondoltam, hogy nagyon semmit nem er kulfoldon, de egy alapot mindenkepp ad. A munkam rugalmas, nekik mindegy mikor megyek, csak 4 orat naponta legyek bent, amik kevesbe fontos orak azokrol elszoktam menni (eloadas). De ezt a reszet megoldom, tobbet tanulok itthon. Es nem picsogok, mert a megoldast keresem, ezert is gondoltam, hogy veszek fel hitelt, utana pedig kimegyek kulfdolre. Pusztan az bant, hogy nem erzi, hogy valahol o is hibas ebben. Mert en elismerem abban hibas vagyok, hogy loptam tole 2 ezer forintot! Es nem vagyok ra buszke. De a gyogyszereket nekem kell venni sajat magamnak, tesom labat azert nem mutjuk meg mert felesleges, gyujtse ossze maganak (14 eves). De persze uj szalon autora telik itthon. Nem arrol van szo, hogy anyagilag nem tud tamogatni.. nem akar!
2019. szept. 15. 08:08
 18/61 A kérdező kommentje:
Utolso: termeszetesen a porszivos, felmosas, takaritas ezeket megcsinalom, a kinti munkakba nem szoktam segiteni. De ezek reszletkerdesek, mindig fogja valamire, hogy miert nem akar segiteni, barmit is csinalok. Es nem csak nekem, a 14 eves tesomnak (neki fizeti az angol orait) semmi masban nem segit. A ruhait maganak veszi amit kap a szuletesnap/nevnapjara mamaektol, vagy amit en kinottem neki adom. Es megegyszer hangsulyozom, nem arrol van szo, hogy nem tud mert jol keres!
2019. szept. 15. 08:17
 19/61 anonim ***** válasza:
24%
Ugyanmár hoigy a ptsaba lenne anyád hibás azért, mert te lopsz? Tessek lemondani az edzésről és a speci dietarol, és máris meg van az angolóra ára. Amúgy meg aki akar tanulni, annak megy kulontanar nélkül is.
2019. szept. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 A kérdező kommentje:
Speci dieta.. igen jo lenne.. de nem speci, allergias vagyok a tejfeherjere, glutenre. Ezert “speci” :)
2019. szept. 15. 08:26
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!