Igaza van anyanak?

Figyelt kérdés
Eleg sokat veszekszunk, ugyanolyan termeszetuek vagyunk es igazabol se o se en nem engedunk. 22 eves vagyok, most allamvizsgazok osszel. Nagyon sokat tanultam, emellett dolgoztam es edzeni jartam. Egy napom korulbelul ugy nez ki, hogy 5 kor felkelek, elmegyek edzeni 7 ig utana dolgozni megyek, 2 kor jovok haza es tanulok 8-9 ig. Utana mar hulla vagyok. Sot kulon fozok magamnak. Otthon lakok, semmibe se kell belefizetnem, viszont mindent magamnak veszek. Leginkabb a penzen szoktunk osszeveszni, o ugy van vele, hogy felnott vagyok, segitett nekem eppen eleget eddig es oldjam meg a dolgaim. Utoljara annyit kertem tole, hogy segitsen egy keves penzzel az angol oraim mert nem gyozom, viszont kell a diplomahoz a nyelvvizsga. O nem segit, mert en se segitek neki. Es igen borzaszto csunya de volt hogy vettem ki tole 1-2 ezer forintot, az oraimra. Termeszetesen ezek utan kaptam, hogy tolvaj stb, es csak olaj volt a tuzre. Hozzateszem, nappali tagozatra jartam, mellette dolgoztam, naponta pedig 2-3 orakat buszoztam a suli es a munka miatt. En segitenek neki, es fogok is, viszont nem abba, hogy fuvet nyirok, a foldbe kimegyek dolgozni. Ezert tanulok, ezert szeretnek kimenni kulfoldre, hogy jobb legyen, es a kesobbiekben en is tudjam segiteni oket es a tesomat. Apukam azert nem emlitem mert meghalt. Igy azt mondta, a tegnapi osszeveszesnel, soha tobbet nem fog segiteni, oldjam meg minden problemam egyedul, nem koteles eltartani, es a baratjat is ellenem forditotta. Mivel be kell fejeznem az egyetemet, gondoltam felvennek hitelt, szerintetek jo otlet? Max 300 ezerrol lenne szo..
2019. szept. 15. 07:01
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
38%
És lenne még egy apró kérdésem: a jogon a beadandókat is ékezet nélkül írod???
2019. szept. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
63%
Édesem, minden jogi kar tanulmányi tájékoztatóját be tudom neked másolni...
2019. szept. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
45%

Nem kellett volna ellopjad a pénzt.Most eggyel több amien anyukád lovagol.

De ha tényleg tudna segiteni és mégsem teszi meg azt azért furának tartom.

Kövezzetek meg,de én igazat adok a kérdezőnek.

2019. szept. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 A kérdező kommentje:
Ne magyarazkodjak mar neked, hogy mikor lesz zarovizsgam :D es attol, hogy jogot tanulok egy szoval se emlitettem, hogy jogasz szakon is vagyok.
2019. szept. 15. 08:59
 35/61 anonymousreview60 ***** válasza:
59%

Nincs igaza úgy általában, de a lopás miatti leüvöltésben igen. Egyértelműen fel KELL venned a diákhitelt.

Egy mai átlag egyetmistához képest mesze felül teljesítesz. Ha már engedte/támogatta édesanyád az egyetemet, akkor az angol nyelvvizsgát is támogatni kellene. A pénzlopás nem szép, és remélem mielőbb jóváteszed. Ezt megelőzhetted volna eleve a diákhitelfelvétellel, de az adott helyzetben megértem.

2019. szept. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 A kérdező kommentje:
Koszonom, ennyit vartam, hogy a diakhitel megoldas e. Tudom, hogy mit csinaltam, es hogy nem volt szep.
2019. szept. 15. 09:08
 37/61 anonim ***** válasza:
62%

HA most fogsz záróvizsgázni, akkor csúsztál, már tavasszal be kellett volan fejezned. Miért nem dolgoztál nyáron, hogy legyen több pénzed erre a félévre, miért most nyelvvizsgázgatsz, nem volt elég az 5 év egyetem, hogy szerezz egy nyelvvizsgát? Egyébként meg mi a lónak a kóchengeres f..ért tanulsz jogot, ha aztán külföldre mész, mit akarsz ott egy szimpla magyar jogi diplomával? Az EU valamely intézményénél való elhelyezkedéshez durván jó szakmai nyelvtudás kell, és nem egy alapnak se nevezhető jogi diploma, a fizetős ösztöndíjas helyek se nullszalldósoknak vannak, és abból dőzsölni senki nem fog, egyéb nemzetközi területre annál kicsit több kell, mint amit te per pill. fel tudsz mutatni. Egyéb területen mit akarsz világmegváltó, pénzhozó munkát nulla anyagi háttérrel, nulla szakmai tapasztalattal, valószínűleg nem túl fényes nyelvtudással és egy jogi alap diplomával?

Valami sántít a történetben, hogy anyád ennyire ki van már rád akadva, a lopás meg csak hab a tortán! Örülj, hogy nem mutatott ajtót, és húzd meg magad! Ha tudod, hogy nem finanszírozza a tanulásodat, kajádat (bár, az, hogy van hol laknod, és a rezsibe se kér pénzt, az is támogatás), akkor neked kellett volna okosabban megszervezned az életedet, és nem így lógni a levegőben! Ha azt látja, hogy csak vergődsz, csúszol, de diploma, se nyelvvizsga, holott már végezned kellett volna mindkettővel, és még neked áll feljebb, hogy miben segítesz, meg miben nem, plusz még lopsz is, hát...szép tőle, hogy még nem hajított ki!

2019. szept. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
63%

Kedves kérdező!

Az első válaszoló vagyok.

Szép, hogy elismered, a hibáid. Dícséretes. Gondolom, ha visszamehetnél az időben nem tennéd meg újra. (a lopásra gondolok). Anyukád, szerintem más miatt sem akar támogatni. Ennek az okát neked kell tudnod. Nekem a gyerekeim,gimis korukban letették a nyelvviizsgát. Külön tanár nélkül. Tudták, hogy nekik kell, az ő érdekük. Tanultak, s más praktikákhoz folyamodntak.pl:rengeteg angol nyelvű műsort, filmet néztek... Szorgalom kérdése volt...

Próbálj otthon, egy kicsit csendben maradni. Idézőjelbe. Majd leülepszik az egész. Anyukád biztos besokalt. Előfordul az ilyen. Majd 20-30 év múlva megérted.

A diákhitel nem rossz. Visszafizethető.

Sok sikert a tanulmányaidhoz!

2019. szept. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
66%

Jó, az nem szép, hogy loptál tőle, de másban neked adok igazat.

Nem vagyok szülő és valószínűleg nem is leszek, de egy gyerek igen sokba kerül, főleg nagyobb korában. Erre fel kell készülni, amikor valaki gyereket vállal, ezért nem is tartom helyesnek azt, hogy van, aki hatalmas szegénységben él, alig van pénz kajára, egy szobás az albérlet, de szül 4 gyereket... És most itt egyáltalán nem azt mondom, hogy el kell kényeztetni a gyerekeket, márkás cuccokat kell neki venni, nem, nem erre gondolok!

Anyukám nekem azt mondta, hogy ha huszonévesen, egyetemistaként is otthon laknék, a kajáért és a rezsiért nem kérne pénzt tőlem. Nyilván elvárná, hogy tanuljak majd dolgozzak, segítsek a házimunkában meg ilyenek, de a főzés vagy a lakhatás miatt a saját gyerekétől nem kérne pénzt.

A kérdező esetében semmi rossz vagy felesleges dolgot nem látok, tanul, egyetemista (Ingyenes képzésre jársz?), mellette dolgozik is. Diákmunkával nappali tagozatos egyetemistaként tényleg nem lehet annyit keresni, hogy teljesen eltartsa magát, ahogy levettem az írásodból, csak arra kérnél pénzt, ami nem jön ki ebből.

A nyelvtanulás, főleg ha angolról van szó és a nyelvvizsga is, hasznos dolog, kelleni fog ugye a diplomához is, meg úgy általában kell a jó angoltudás, főleg ha külföldre akar valaki menni.

Az edzés sem felesleges, fontos a mozgás. Én anyukám örülne, ha sportolnék...

Ha anyagilag megtehetném, én támogatnám a gyerekemet az ilyenekben.

2019. szept. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
22%
Az a helyzet, hogy mindenki arra költi a pénzét amire akarja. Ha anyukád úgy gondolja hogy nem akarja megműttetni a gyereke lábát, el kell tőle venni a gyereket, mert ez veszélyeztetésnek minősül! A gyereket meg kötelessége eltartani.
2019. szept. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!