Igaza van anyanak?

Figyelt kérdés
Eleg sokat veszekszunk, ugyanolyan termeszetuek vagyunk es igazabol se o se en nem engedunk. 22 eves vagyok, most allamvizsgazok osszel. Nagyon sokat tanultam, emellett dolgoztam es edzeni jartam. Egy napom korulbelul ugy nez ki, hogy 5 kor felkelek, elmegyek edzeni 7 ig utana dolgozni megyek, 2 kor jovok haza es tanulok 8-9 ig. Utana mar hulla vagyok. Sot kulon fozok magamnak. Otthon lakok, semmibe se kell belefizetnem, viszont mindent magamnak veszek. Leginkabb a penzen szoktunk osszeveszni, o ugy van vele, hogy felnott vagyok, segitett nekem eppen eleget eddig es oldjam meg a dolgaim. Utoljara annyit kertem tole, hogy segitsen egy keves penzzel az angol oraim mert nem gyozom, viszont kell a diplomahoz a nyelvvizsga. O nem segit, mert en se segitek neki. Es igen borzaszto csunya de volt hogy vettem ki tole 1-2 ezer forintot, az oraimra. Termeszetesen ezek utan kaptam, hogy tolvaj stb, es csak olaj volt a tuzre. Hozzateszem, nappali tagozatra jartam, mellette dolgoztam, naponta pedig 2-3 orakat buszoztam a suli es a munka miatt. En segitenek neki, es fogok is, viszont nem abba, hogy fuvet nyirok, a foldbe kimegyek dolgozni. Ezert tanulok, ezert szeretnek kimenni kulfoldre, hogy jobb legyen, es a kesobbiekben en is tudjam segiteni oket es a tesomat. Apukam azert nem emlitem mert meghalt. Igy azt mondta, a tegnapi osszeveszesnel, soha tobbet nem fog segiteni, oldjam meg minden problemam egyedul, nem koteles eltartani, es a baratjat is ellenem forditotta. Mivel be kell fejeznem az egyetemet, gondoltam felvennek hitelt, szerintetek jo otlet? Max 300 ezerrol lenne szo..
2019. szept. 15. 07:01
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
47%
#49: külföldi egyetemen szerintem szóba sem állnának vele nyelvvizsga nélkül. De ha mégis... Akkor meg ragadt volna rá annyi nyelvtudás, hogy nem kellene magántanár...
2019. szept. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
49%

Van feztesed es ebbol haza semmit sem kell adni? Szerintem ez alapbol nagy segitseg!

Meg mi az, hogy finnyaskodsz, hogy ezt meg azt nem akarod otthon csinalni? Ki tudja, lehet, hogy nem kulfoldre mesz, hanem a Mekibe! Nekem ket diplomam van,az angol vizsgara egyedul keszultem fel. Otthon ha kellett fuvet nyirtam, szedtem a gyumolcsot,minden kerti munkat elvegeztem. Haza nem kellett adnom.

Nagyon el vagy ajulva magadtol. A lopkodas pedig tenyleg indorito. Mukorom es kondi helyett inkabb orakra adtad volna a penzt lopkodas helyett!

2019. szept. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
38%

51!


Angolul nem tud a draga. Lehet hogy mondjuk Romániában jár egyetemre. Vagy Japánban 😆

2019. szept. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
49%
#53: és oda is B2 nyelvvizsga kell a diplomához? :P 🤔😂
2019. szept. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
49%
Na meg akkor nem gondolkodna a diákhitelen forintban...
2019. szept. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
95%
A privi se jött még meg.... 😭😭😭
2019. szept. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig a googlét bújja, elég sok időbe kerül olyan sulit találni, ahol októberben van a záróvizsga. 😂
2019. szept. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 Coffelia ***** válasza:

Én is anya vagyok, és a pofám leszakadna, ha 2019-ben a gyerekem nappali egyetem mellett keresett, havi 40-50 ezres kis semmicske fizetéséből akármit is kérnék. Az szinte semmi, egy tejfehérje allergiásnak pedig, aki még a kenyérből sem veheti meg bármelyiket, még a szinte semminél is kevesebb.

Amíg megtehetem, hogy segítsem a gyerekem, segíteni fogom, hogy a diplomájával elérje az önfenntartást. Nem egy nagy élet az egyetem alatt már megszakadni, és aki anyagilag megteheti, de mégse kíméli meg a gyerekét, sőt, még szándékosan akadályokat gördít elé, az a szememben féreg, nem szülő.

Kérdező, az anyád sajnos ilyen. Menekülj tőle, mert ennél csak rosszabb lesz. A lopás nagyon hülye ötet volt, még hosszútávon is ellened fordíthatja.

2019. szept. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
81%

58!


Lehet szidni a kérdező anyját, csak épp értelmetlen. A kereeezo ugyanis kamuzik. A történetnek van valami -picike alapja, de felturbozta rendesen hazugságokkal. Látod, eltűnt. A privi se jött még, mondjuk nem is számítottam ra

2019. szept. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
75%

Kíváncsi lennék a végére :D

Én azt néztem, hogy az angol alsó hangon 30 havonta.

Plusz a kondibérlet 6000, tehát a 40-50 keresetből kb 4000-14000 marad spéci kajára, márpedig tejfehérje kb. minden mezei kajában van, a gluténmentes sem olcsó, plusz gyógyszerek? Miből? Ehhez nem csak 2000-et kell lopni.

2019. szept. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!