Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van annyi egyedülálló...

Miért van annyi egyedülálló fiatal anya manapság?

Figyelt kérdés
A nővérem óvónő, és meséli, hogy a gyerekek közel felének az apja nem él együtt a gyerekkel, és ez a tendencia évről évre növekszik. Néha van mostohaapa, de jellemzően a nő egyedül, vagy az anyai nagymamával együtt neveli a gyereket. Miért jó ez? Bár én nem vagyok nő, de szerintem elég macerás lehet mindent egyedül csinálni. Nincs kire bízni a gyereket, pedig egy felnőtt nőnek van ám sok teendője mikor gyesen van. Nem lehet mindent plusz munkát a nagyszülők nyakába varrni.

2019. dec. 8. 22:55
 91/141 A kérdező kommentje:
89-es, abban igazad van, hogy amíg az ember nem bizonyítja a hűségét és elhivatottságát egy kapcsolatban, addig nem hiteles a mondandója. De vannak élethelyzetek a párkapcsolaton kívül is, amikor megismerszik az ember igazi jelleme. Például, ha a beteg édesapját mekkora odaadással gondozza, vagy a munkahelyén mennyire lehet rá számítani, stb. Ezért kell ezeket a dolgokat górcső alá venni, mikor partnert keres az ember. Már persze ha az emberség jelenti a prioritást.
2019. dec. 9. 17:06
 92/141 A kérdező kommentje:
90-es, szerintem olyan hogy folyamatos boldogság nem is létezik. Olyan van, hogy elégedettség, de a boldogság egy intenzív inger, ami nem tartható fent sokáig. Kell a boldogtalanság is a boldogság mellé, és ciklikusan kell hogy váltogassa egymást ez a két ellentétes érzelem. Ha az ember megtanulja a boldog pillanatokat örömmel átélni, a boldogtalan pillanatokat meg konok elszántsággal átvészelni, akkor mondhatja magát elégedettnek. Az én elégedettségemet jelen pillanatban az önbecsülés, és a felépített háttér gondolata táplálja. Táplálhatná egy feleség, egy gyerek is, de táplálhatja az egyedüli élmények keresése. Jól meg kell hát fontolni, melyik utat választja az ember.
2019. dec. 9. 17:11
 93/141 anonim ***** válasza:
95%

Igazábol nem tudom, hogy mit keresek itt 15 évesként de leírom a véleményem.


Egoista vagy. Mindig neked van igazad, mindenki aki ellent mond neked az idióta feminista, igaz?!


Attól még, hogy nem vagy áldott külső terén nem leszel sem roszabb sem jobb másoknál. Attól sem, hogy jársz-e bulizni vagy nem. Apám sem szórakozott sokat, voltak barátai és kész és ezek ellenére is otthagyta a 24 éves anyámat 2 babával/gyerekkel.


Az a terved, hogy 10 évig "teszteled" a párodat és ha esetleg kibírja 9 évig de akkor "elront" 1 dolgot akkor elhagyod és kész? Semmibe mennek az előtte eltöltött évek és megint mész az új csajhoz elrabolni az ő idejét is? Esetleg napra pontosan visszaszámolsz? Nem rosszból mondom de ha ezt tervezed akkor valami nincs rendben veled.


Lehet, hogy 100 évesen is fogsz tudni

nemzeni de akkor nem apa leszel, csupán spermadonor és nem hiszem, hogy a párod egyszerre kétméretű pelenkát szerettne majd vásárolni neked és a kicsinek.


Azt is eltervezted, hogy 100 évig fogsz élni és ez szép és jó képzeletben de akár a következő étkezésednél belefulladhatsz az ételbe. Van akinek kitünőnek tűnik az egészsége és egy agresszívabb rákfajta elviszi egy év alatt. Nincs időd 10 éveket vesztegettni emberek tesztelgetésére.


Nem kell lenézni az egyedülállókat, nem ők választottak, hogy tönkremennyjen a párkapcsolatuk, majd találnak jobbat a gyerek apjánál/anyjánál.

2019. dec. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/141 A kérdező kommentje:
93-as, 15 éves létedre elég jól fogalmazol és jó a szókincsed, ez dicséretes. Az, hogy 10 évnyi ismertség szükséges, nem azt jelenti, hogy valakit sarokba állítok 10 évig, és felügyelem. De ezt szerintem elég érthetően leírtam. Hanem, hogy azóta ismered. Például a baráti köröd tagja. Vagy a munkatársad, fodrászod, a család barátai, stb. A lényeg, hogy őszintén el tudj vele beszélgetni. Nem értem, miért olyan bonyolult valakiből őszinteséget kicsikarni. Én nyílt lapokkal játszottam egész életemben, pedig soha nem volt benne köszönet, de megtanultam elviselni a felszínes sértegetéseket. Mert az emberek nem engem szidnak, hanem egy illúziót amit rólam gondolnak. Egoistának tényleg egoista vagyok. De mi más is lehetnék, mikor mindig mindent véghez tudtam vinni, amit elterveztem? Az egó és az önbecsülés a sikerekből táplálkozik. Nem kéne hogy negatív fogalom legyen. Akkor van baj, mikor az ember egója olyan magasan van, hogy mindenkit elkezd szidni, meg parancsokat osztogat. Én ilyesmit nem tettem, az én egóm addig terjed, hogy saját magamat megbecsülöm, és a saját nézőpontomat ki merem nyilatkoztatni. És még egyszer mondom, én nem nézem le az egyedülállókat. Csupán megkérdeztem, miért lettek egyedülállóak. Mert hibáztak, vagy mert így boldogok? Meg kellett kérdeznem, mert magamtól nem jöttem rá. Mert ha magamból indulok ki, akkor ez a két opció létezik: vagy megválogatom alaposan kivel jövök össze, és kalkulálok minden lehetséges negatív következménnyel ami abból az együttlétből adódhat, vagy inkább választom a biztos egyedüllétet. Úgyhogy ha valakinek nem jött össze az együttélés, csak megkérdezem már, hogy a legelején mikor belevágott, miért nem kalkulált a negatívumokkal, vagy ha kalkulált, akkor miért boldogtalan? Tudnia kellett, mibe vág. Számolnia kellett mindennel. Mindenkinek van esze, hogy előre gondolkozzon.
2019. dec. 9. 17:50
 95/141 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem érted, hogy párkapcsolatban teljesen más az ember, mint baráti kapcsolatban. Pl. engem nem érdekel, ha a barátaim, barátnőim otthon disznóólban élnek, de a páromtól elvárom, hogy tartsa rendben a környezetét. A barátokkal megbeszéled, mikor találkoztok, és adott időt kell együtt töltenetek. Akármelyik barátoddal kéne most összeköltöznöd, lenne egy tucat dolog, ami meglepne vele kapcsolatban. Nem hiába mondják, hogy lakva ismerszik meg az ember. Teljesen más valakivel elrötyörészni, és 0-24-ben együtt lenni.


Azt meg végképp nem értem, hogy ha te felfogod azt, amit sokan nem, hogy lehet párban és egyedül is boldog az ember, akkor miért zavar, ha valaki egyedül van? Honnan veszed, hogy ő nem gondolkozott előre, mindig épp úgy, ahogy a változó helyzetek megkívánták tőle?


Azt meg írd már le, miket értél el.

2019. dec. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/141 anonim ***** válasza:
94%

Átolvastam az egészet. Egy nagyon csalódott embernek tűnsz.

Olyan embernek, aki nem érti a világot és ezért a világra haragszik.

Bizonygathatod az ellenkezőjét, de amikor egyedül vagy este a sötétben, érzed, hogy valami nincs rendben.


Mi lenne, ha elmennék egy pszichológushoz? Mit veszíthetsz vele?

2019. dec. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/141 A kérdező kommentje:

96-os, abban igazad van, hogy nem értem a világot, és sok mindenben csalódtam, de azokat a csalódásokat mondjuk 20 éves koromra letudtam. Rájöttem, milyenek az emberek, és hogy mennyire más vagyok én. A felszín és a boldogság hajhászása elsődleges, a becsület és az út kitartó végigjárása másodlagos. Egy átlagos emberrel nem biztos hogy jól kijönnék, ezért keresek olyat, aki hozzám hasonló. Ha meglesz, meglesz, ha nem, nem. Én más szemüvegen keresztül nézem az életet. Nem határolódom el a drámai eseményektől, hanem mindig belegondolok mélyen, mert csak így tudom megbecsülni mindazt, ami nekem megadatott. Például hogy látok, hogy mozgok, hogy van hol laknom, van mit egyek, egészséges vagyok, stb. Én minden egyes nap ezekért hálát adok úgymond a világmindenségnek, és ami ezek után jön, az már csak a hab a tortán. Ennél a példánál maradva, a legtöbb ember csak a habot látja, és azt próbálják meg mindenféle csokisziruppal, meg cukormorzsalékkal feldobni. Engem nem érdekel a hab, számomra a torta a lényeges. Már ha érthető ez a példa.


Felsorolok pár dolgot, amiket elértem azokon kívül (ház, kocsi, motor, cuccok) amiket már leírtam.


- 22 éves koromig nem igen törődtem a testemmel, de utána jött egy sugallat. Elhatároztam, hogy edzeni fogok. Bevezettem egy étrendet, és egy edzéstervet. Egyetlen napot se hagytam ki több mint 7 év alatt lustaság miatt, maximum munka vagy betegség miatt. 90 kilóról 76-ra lefogytam, tökéletes formában vagyok, tökéletes a vérképem, járok boxolni, futni, úszni, és konditerembe. A tükörbe nézve minden nap megbizonyosodok róla, hogy megérte ez a küzdelem. Ezt nem akartam eddig elmondani, szerettem volna ha azt hiszik az emberek hogy valami nyüzüge görbe hátú alak vagyok. De a "csúf" igazság hogy életem formájában tüdöklök épp, erre büszke vagyok, nem érdekel ha emiatt egoistának tartanak, mert becsülettel megdolgoztam ezért az alakért.


- Eddigi életem során 6 különböző hangszeren tanultam már meg játszani középszinten, írtam 3 regényt, kb 200 novellát, megtanultam grafitceruzával a fotorealisztikus rajzolást (bár van még hova fejlődnöm) és egyéb területeken is folyamatosan próbára teszem magam, és ennek semmi köze a munkámhoz, mert amúgy technikus vagyok.


- Tavaly elhatároztam, hogy kitakarítom a városunk melletti erdőt EGYEDÜL. Bementem a hivatalba, előadtam a tervemet, kérvényeztem egy konténert ahova vihetem a szemetet, (szerencsére ingyen megkaptam) majd EGYMAGAM néhány kukás zsákkal felszerelve jártam GYALOG az erdőt, ahova mindenki csak kiszórta a szemetét, és vittem a zsákot. Egy deka forintot nem kaptam érte, csak önbecsülést. És a városban a hivatalon kívül senki nem is tudott róla, ez egy kis underground misszió volt. Most is csak azért említem meg, mert a kilétem ismeretlen, és jót tenni csak úgy van értelme ha a jótevő a háttérben marad.


Sorolhatnék még rengeteg dolgot, de úgysincs értelme. Itt most én vagyok sokak szerint a közellenség, és teljesen mindegy mit írok. De nem az a lényeg, hogy ki mit ért el, nem az a lényeg hogy mennyire tudok jól zongorázni, vagy rajzolni, hanem, hogy tettem e minden nap azért, hogy jó legyek? Megdolgoztam e a céljaimért? Mikor fáradtan otthon feküdtem az ágyban, és semmi kedvem nem volt felkelni, edzeni, én akkor is megtettem. Mert az önbecsülésemet így tudtam etetni. Nem lehet annál szörnyűbb földi érzés, mint mikor az ember csalódik magában. Ha valamit elhatároz, de feladja. Ez az, amit én soha nem akarok megtapasztalni.

2019. dec. 9. 20:13
 98/141 A kérdező kommentje:
És még egyszer mondom, nekem nem fáj az, ha valaki ilyen vagy olyan. Csupán érdekel, hogy neki fáj e hogy ő maga ilyen vagy olyan. Mert ahogy elnézem, az sokaknak bizony fáj, amilyen én vagyok.
2019. dec. 9. 20:20
 99/141 anonim ***** válasza:
96%
Sportolsz, hobbid van, és építed az egod. Ez mindenki.
2019. dec. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/141 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan, egy GYEREK mellett akarsz te mindent eltervezni? Láttál te már gyereket? Sz*rt se fog érni a megtervezett kis eletkéd. Mintha az emberi reakciók valami megírt programok lennének. Megnézlek hogy fogod mantrazni a hülyesegeidet a sokadik ebrenröltött ejszakázás után.
2019. dec. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!