Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van annyi egyedülálló...

Miért van annyi egyedülálló fiatal anya manapság?

Figyelt kérdés
A nővérem óvónő, és meséli, hogy a gyerekek közel felének az apja nem él együtt a gyerekkel, és ez a tendencia évről évre növekszik. Néha van mostohaapa, de jellemzően a nő egyedül, vagy az anyai nagymamával együtt neveli a gyereket. Miért jó ez? Bár én nem vagyok nő, de szerintem elég macerás lehet mindent egyedül csinálni. Nincs kire bízni a gyereket, pedig egy felnőtt nőnek van ám sok teendője mikor gyesen van. Nem lehet mindent plusz munkát a nagyszülők nyakába varrni.

2019. dec. 8. 22:55
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/141 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező!


Sokan írták már itt előttem, de csak ismételni tudom magam. Az életben nem lehet mindent előre megtervezni, kalkulálni. Te sok mindent elterveztél, megvalósítottál. De könyörgöm, a párválasztás nem ilyen. Ahogy ezt is leírták már, nekem a stílusodból is lejön, hogy borzalmasan idegesítő, vonalas ember vagy, aki nem tud spontán lenni, aki nem tudja elengedni magát, mindent tervezget. Te erre azt mondanád a tervezésből nem következik az, hogy vonalas meg unalmas vagy. Pedig kurvára. A párválasztás spontán dolog, valaki vagy tetszik, vagy nem tetszik. Ezt nem lehet racionálisan eldönteni ki a jó partner, ki nem. A nőknek, de a férfiaknak se egy gép kell, hanem az, akivel jól érzik magukat. Fogd már fel, hogy gáz, amit csinálsz. Az élet minden része nem megjósolható. Az, hogy esetleg betegen születik valakinek a gyereke, vagy nem esik teherbe, nem feltétlenül megelőzhető. Hiába az életmód. Jöhet gazdasági válság, most pl.túlvagyunk a covidon, háború van, infláció. Jöhet betegség, ha egészségesen élsz is, baleset, munkahely elvesztése? Soroljam? Lépj ki az életbe, és nézz néha ki a te tökéletes kis életedből. Ha felkészültél, hogy az élet néha hoz kiszámíthatatlan dolgokat, és a párkeresés lehet spontán is, talán még boldog is lehetsz. Mert szart se érsz a Japán utaddal, ha normális család nincs körülötted. De ilyen személyiséggel még igaz barátok se hiszem, hogy vannak, max haverok. Nézz szét a világban, és nagyon nézz magadba. A tervezgetés meg a mindent előre eltervezek helyett.

2022. dec. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!