Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van annyi egyedülálló...

Miért van annyi egyedülálló fiatal anya manapság?

Figyelt kérdés
A nővérem óvónő, és meséli, hogy a gyerekek közel felének az apja nem él együtt a gyerekkel, és ez a tendencia évről évre növekszik. Néha van mostohaapa, de jellemzően a nő egyedül, vagy az anyai nagymamával együtt neveli a gyereket. Miért jó ez? Bár én nem vagyok nő, de szerintem elég macerás lehet mindent egyedül csinálni. Nincs kire bízni a gyereket, pedig egy felnőtt nőnek van ám sok teendője mikor gyesen van. Nem lehet mindent plusz munkát a nagyszülők nyakába varrni.

2019. dec. 8. 22:55
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/141 A kérdező kommentje:
59-es, én csak magamból indulok ki. Saját magamat ismerem, és mindig hű maradtam az elveimhez, és azt, amit elterveztem, mindig véghez tudtam vinni. Minden célomat teljesítettem, amihez saját elhatározás, és saját erőbefektetés szükséges. Úgyhogy pozitív példák sora igazolta már, hogy amit meg akarok csinálni, azt meg fogom. Soha egyetlen célomat se hagytam még félbe. Csak egy ugyan ilyen gondolkodású, akaraterejű nőt szeretnék találni, aki hűségben és becsületben megrendíthetetlen. Már ha létezik.
2019. dec. 9. 14:02
 62/141 anonim ***** válasza:
86%
Na gyerekek! Én vagyok aki a 43 éves pasinak szült. A kérdező egy szociopata. Kicsi csillag, ha a fejed tetejére állsz és pattogsz, akkor sem tudod eltervezni az életet. 30 évesen igaz nekem nincs tehermentes házam, mert otthonról szó szerint szélnek eresztettek a szüleim. Na de szorgalommal eljutottam a PhD- ig. Kérdező, neked egy jó pszichiáterre lenne szükséged. Ok, hogy így gondolkodol, de hót ziher, hogy egy egészséges lelkű nő nem fog veled szóba állni. Most vagy trollkodni jársz ide , az mondjuk a jobbik eset. Ha valóban így képzeled el az életet, akkor végtelen ostoba vagy. Jobb, ha tőlem tudod, hiába élsz egészségesen, lehet holnap elcsap a kocsi.
2019. dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/141 anonim ***** válasza:
94%
Már megint előkerült a helyes-bunkó, ronda-normális ellentét. Olyan ostoba vagy.
2019. dec. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/141 A kérdező kommentje:
48-as, én ilyesmit soha nem állítottam. Hoztam ilyen-olyan példákat, de általánosságban azt nem mondtam, hogy az a férfi aki jól néz ki, hűtlen, aki meg ronda az hűséges. Csak annyit mondtam, hogy a jó küllemű, megnyerő férfiaknak olajozottan megy a megcsalás. A visszahúzódó férfiak meg ha akarnának se tudnának lelépni valami fiatal nővel. De karakterükből adódóan nem is akarnak.
2019. dec. 9. 14:06
 65/141 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező! Húzd le magad a klotyón. Komolyan mondom olyan unalmas vagy, hogy az fáj.
2019. dec. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/141 A kérdező kommentje:
62-es, ha figyelmetlenül kilépek a kocsi elé, akkor elcsap. Ha ésszel haladok az utcán, akkor túlélem. Ennyi az egész, akinek van gyűszűméretű agya, az rájön. Amúgy a szociopata nem azt jelenti, hogy az ember másokat kihasznál, mások érzelmeivel nem törődik, mindenkin keresztülgázol? Mert én ilyesmit nem műveltem soha. Talán más vagyok, mint a nagy átlag. De szerintem az embereket egyetlen dolog alapján kéne jónak vagy rossznak beskatulyázni: Árt e másoknak, vagy nem? Ha árt, akkor rossz ember. Ha nem árt, akkor semmilyen. Ha jót tesz, akkor jó ember. Majd ha késsel a kezemben kifutnék az utcára, és kergetném az embereket, akkor lehetne rám mondani, hogy pszichológus kell. De amíg a saját életemet élem a saját szabályrendszeremen belül, közben pedig a légynek sem ártok, addig senkinek semmi joga ezt megkérdőjelezni.
2019. dec. 9. 14:16
 67/141 A kérdező kommentje:
65-ös, mutass egy olyan WC-t ahol leférek.
2019. dec. 9. 14:17
 68/141 anonim ***** válasza:
98%

"33-as, azt gondolod hogy én mondjuk 60 évesen már meghalnék? Hát mondok valamit: egészségesen élek, minden nap sportolok valamit, tartok egy étrendet, mert tudom hogy nem lehet elég korán kezdeni. 90 év a MINIMUM amit tervezek leélni,"


Ohh álmodik a nyomor. 90-100??? év? Az már extrém ami nagyon keveseknek adatik meg, szállj már le a magas paciról.

És ha nem halsz meg 5 év múlva szóval a gyereked 5 éves korában akkor mivan? Jó eséllyel meghalsz mikor még kiskamasz lesz tizen egypár, amikor is szüksége van még apára, családra, te meg majd ott fekszel legjobb esetben is felnőtt pelenkában aztán annyi lesz a nagy törődés, gyereknevelés.


"Tessék, itt a válasz, miért nincs normális férfi rengeteg nőnek"

Jajjj, hát nagy szavak ezek olyan szájából, aki 30 éves felnőttként valami matematikai egyenlettel óhajtja megtervezni az életét, de a láthatáron nincs neki senki, ha lenne is, azzal is max 10 év múlva alapítana családot, amit egy épkézláb nő sem várna ki.

Az ilyenek szoktak egyedül megpusztulni, csak mondom.

Hogy képzeled te, hogy olyan dologban osztod az észt, amihez távolról sincs még közöd? Stabil kapcsolat-házasság-család gyerekek? Mintha zongorát közelről nem látottként hadoválnál itt zongoraestekről, meg zeneművészetről.

Előbb próbálj meg egy nőt felszedni, majd megtartani aztán jöhetsz vissza vauvauzni, olyan embereknek akiknek már családjuk van

Ez az örökös feministázsás meg egy értelmi szintről azért árulkodik. Ha egy nő nem úgy táncol ahogy fütyülnél, az feminista. Jól van bogárka, majd alkalomadtán egy értelmező kéziszótárt kotorj elő.

2019. dec. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/141 anonim ***** válasza:
100%

"A visszahúzódó férfiak meg ha akarnának se tudnának lelépni valami fiatal nővel. De karakterükből adódóan nem is akarnak."


Honnan tudod, rajtad kívül bárki más mit akar? Nincs olyan, hogy valakiben alapból nincs meg a dughatnék, csak mert ronda.

2019. dec. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/141 A kérdező kommentje:

68-as, szoktál merengeni az élet dolgain? Filozofálni, meg hasonlók? Attól még hogy valaki másként látja a dolgokat, még lehet jó ember. A feministázást arra írtam, hogy sok nő itt ki van akadva azon, hogy nekem micsoda "elvárásaim" vannak (igen, a stabilitás), miközben pont ők kezdik el pontról pontra taglalni, hogy egy kapcsolaton belül milyen igényeik vannak. Minek nevezzem azt, amikor egy nő fanyalog arra hogy valakinek egy igénye merészel lenni, miközben neki még sokkal de sokkal nagyobb igényei vannak?


Mint mondtam, én ésszel élő ember vagyok, és kalkulálok az életemben az összes végkimenetellel. Ha úgy adódik, hogy egyedül maradok, akkor leélem azt az egyedüli életet. Már megalapoztam magamnak a biztos hátteret, gyakorlatilag mindenem megvan amiről valaha álmodoztam, azt a pénzt amit ezen felül keresek, bátran költhetem a hobbijaimra. Szeretem a hangszereket, szeretek motorozni, egyszerűen a világ egy széles tárház, rengeteg mindent lehet csinálni. Most például gyerekkori álmomat, a Japán utazást is meg tudom valósítani. De egy egyszerű séta is le tud kötni, mert szeretem a természetet. Eléggé érdeklődő vagyok a világ dolgai iránt, és megtanultam élvezni a magányt is, mert ugyebár kalkuláltam vele hogy ez is előfordul. És a kalkulálás azt jelenti, hogy az utolsó napig előrenéztem. Látom magam öregen is, egyedül, ahogy főzögetek, járok boltba, az orvoshoz, érdeklődök az egészségemről, és ha mondjuk valami bajt észlelnek az egészségemmel kapcsolatban, akkor eladom a házamat, félrerakok annyit, hogy az öregotthont legalább egy 95 éves koromig fedezni tudjam, a maradék pénzemet pedig éltes korom ellenére elszórakozom majd. Elmegyek olyan tájaira a nagyvilágnak, amiket mindig is látni akartam. Elszórom az örökséget, mert nem lesz kire hagyni. Az utolsó tallérig ki fogom élvezni. Elmegyek majd 75 évesen a piroslámpás negyedbe, és újra megpezsdül majd a vérem. Aztán az öregek otthonában majd jókat fogok kártyázgatni a vén papperekkel. Úgyhogy ha egyedül maradok, akkor is elleszek. Ezt jelenti az előre kalkulálás. Más meg egyszerűen bele se mer gondolni, milyen lesz megöregedni. A legtöbb ember struccként homokba dugja a fejét, mikor ez szóba kerül. Én nem félek a jövőtől. Állok elébe.

2019. dec. 9. 14:39
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!