Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van annyi egyedülálló...

Miért van annyi egyedülálló fiatal anya manapság?

Figyelt kérdés
A nővérem óvónő, és meséli, hogy a gyerekek közel felének az apja nem él együtt a gyerekkel, és ez a tendencia évről évre növekszik. Néha van mostohaapa, de jellemzően a nő egyedül, vagy az anyai nagymamával együtt neveli a gyereket. Miért jó ez? Bár én nem vagyok nő, de szerintem elég macerás lehet mindent egyedül csinálni. Nincs kire bízni a gyereket, pedig egy felnőtt nőnek van ám sok teendője mikor gyesen van. Nem lehet mindent plusz munkát a nagyszülők nyakába varrni.

2019. dec. 8. 22:55
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/141 A kérdező kommentje:
77-es, nem tudom miről beszélsz, de ha én "jászom magammal", akkor az nagyon jó, ugyanis élvezem amit teszek.
2019. dec. 9. 15:18
 82/141 anonim ***** válasza:
98%
Jajj de cuki, tehát talán esetleg jöhet egy olyan nő, akit az a megtiszteltetés ér, hogy lehet szülőgép, két lábon járó inkubátor nálad, és feladod érte a magányodat ha elég kitartóan vár minimum 10 évet és átmegy a tesztjeiden? :)))) Sok sikert. De azért ne csodálkozz ha öregségedre max egy kutyulimutyuli lesz a társad. Bár az legalább végighallgatja a baromságaidat agyhalál nélkül :)
2019. dec. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/141 A kérdező kommentje:
78-as, az élethez hozzá tartozik hogy érdeklődve éld. Szeretném megismeri különböző emberek különböző látásmódját, az itt feltett kérdéseimmel pedig tökéletesen kielégíthetem ezt az igényemet. Nem mondok meg senkinek semmit, csak kérdezgetek. Felállítok bizonyos lehetőségeket. Csak beszélgetünk. Ha a nők élvezik egyedül nevelni a gyerekeiket, vagy élvezik hogy elválhatnak, szeretik a bizonytalanságot mert számukra ez az igazi pezsgés, akkor éljenek úgy. Én meg élek a magam módján. Nyugodtan vitázhatnánk erről, ha kulturáltan meg lehetne oldani.
2019. dec. 9. 15:24
 84/141 anonim ***** válasza:
100%

"...én csak magamból indulok ki. Saját magamat ismerem, és mindig hű maradtam az elveimhez, és azt, amit elterveztem, mindig véghez tudtam vinni. Minden célomat teljesítettem, amihez saját elhatározás, és saját erőbefektetés szükséges. Úgyhogy pozitív példák sora igazolta már, hogy amit meg akarok csinálni, azt meg fogom. Soha egyetlen célomat se hagytam még félbe. Csak egy ugyan ilyen gondolkodású, akaraterejű nőt szeretnék találni, aki hűségben és becsületben megrendíthetetlen. Már ha létezik."


Jelentem, itt vagyok. Pont, ahogy leírtad. Harminc évesen még én is ilyen nagy mellénnyel osztottam az észt, sziklaszilárd erkölcsi piedesztálról pásztáztam a felhozatalt, és nagyon tudatosan választottam párt. 100%-ig biztos voltam benne, hogy ezzel az emberrel fogok megöregedni, és kitartunk egymás mellett jóban-rosszban. Aztán 36 évesen megszületett az első gyerekünk. És akkor jött, ami nem volt belekalkulálva a tervezésbe:

- három hónapig tartó vészes hányás a terhesség elején (a férjem itt kezdett elfordulni tőlem)

- elképesztően kritikán aluli kórházi ellátás (olyan szinten kimerülten mentem haza a szülés után, hogy évekbe telt, mire regenerálódtam...)

- egy-másfél órányi alvások csaknem egy éven keresztül (amíg nem próbáltad, nem tudod, milyen fáradtnak lenni)

- apaságra és krízishelyzetben való együttműködésre alkalmatlan férj (nem tudod előre, ha még nem voltatok krízishelyzetben)

- érzelmi elhidegülés

- internetfüggőség (férj részéről)

- kapuzárási pánik.


41 évesen egyedül maradtam a gyerekemmel, mindezt úgy, hogy nagyon-nagyon nem így kalkuláltam, és SOHA nem vállaltam volna egyedül gyereket.

Ennyit a megrendíthetetlen hűségről és becsületről. Nem ezen múlt... Legalábbis nem az enyémen. Egy másik emberrel kapcsolatban pedig semmire nincs garancia, hiába sugallja minden az ellenkezőjét. Ezt egy életre megtanultam, kár, hogy nagyon súlyos árat fizettem érte...

2019. dec. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/141 A kérdező kommentje:
82-es, az hogy én logikusan gondolkozok és előre tervezek, miért zárná ki, hogy legyenek érzelmeim is? Ennyire egy dimenziósan tudod csak elképzelni az emberi gondolkodást? Vagy ez, vagy az? Valaki vagy ésszel él, vagy érzelmekkel? Ez a kettő nagyon szorosan kapcsolódik egymáshoz. Sokkal jobban, mint azt egy egyszerű naiv ember hinné.
2019. dec. 9. 15:29
 86/141 anonim ***** válasza:
96%
Egyedül fogsz megdögleni.
2019. dec. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/141 A kérdező kommentje:
85-ös, nem tudom milyen tulajdonságok alapján választottál párt, de amit leírtál, számomra egyáltalán nem lenne krízishelyzet. Ha mondjuk a nő lebénulna, és három gyereket hagyna hátra akikről még a nő mellett is nekem kéne gondoskodnom kell, na az már krízishelyzet. Én ilyen szituációkba szoktam beleképzelni magam. És nem egy röpke perc erejéig, hanem szépen végigpörgetem az agyamban, milyen lenne onnantól az életem. Milyen lenne a tolókocsit meg a babakocsit tologatni egy életen át, milyen lenne nyaralni, bálba menni, stb. Hogyan oldanám meg? Tehát én ilyen szinteken nézek előre. És hihetetlenül makacs ember lévén, konokul kitartanék. Akkor is ha beledöglök. Számomra a becsület felülírja a boldogságot. Most nem akarok erre példákat hozni, de a lényeg hogy tudom magamról. Ismerem magam annyira. Volt rá időm...
2019. dec. 9. 15:39
 88/141 A kérdező kommentje:
86-os, a legnagyobb magabiztossággal állok elébe, ha így lesz.
2019. dec. 9. 15:40
 89/141 anonim ***** válasza:
100%

Most olvastam végig. Egész jó topic (lenne, ha nem lenne benne sértegetés).

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy még sajnos az sem jön be sokszor az életben, ha a másik fél (mondjuk leendő párunk) már volt egy adott élethelyzetben és ott bizonyított. Legjobb barátom szerelmes lett egy kétgyerekes elvált nőbe (már régi ismeretség volt, egy utcában nőttek fel, egy általános suliba jártak. Aztán egy rendezvényen találkoztak, és jött a szerelem. Nő gyerekei alsósok voltak). Utolsó mondatot azért írtam, hogy a barátom ebből (is) indult ki: Mármint hogy ő szereti ezt a nőt, elfogadja a gyerekeit, és mindenképpen szeretne saját gyermeket is. Ez a nő pedig már bizonyított, 1 és 3 éves gyerekekkel hagyta ott a férje. Ő pedig teljesen egyedül csinált mindent, még nagyszülői segítség sem volt a távolság miatt. És mégis dolgozott is, és nagyszerű anya is, klassz gyerekeket nevelt tök egyedül.

Együtt éltek 2 évig, aztán esküvő, és jött a tervezett közös baba. Nő részéről ennyi volt. Pár hónapig szoptatta, amikortól már nem, onnantól a kicsi aludt a férjével egy szobában, egy ágyban. A nő átköltözött a másik szobába, mert neki már elege volt, nyugalmat akar, babázzon a pasi, keljen fel éjszaka a pasi. (És ez így is folytatódott, most 5 éves, nevelve nemigen van. Pasi dolgozik (IT), eltartja a családot. Nő 4 órásban, gyerek neveletlen. Tehát nem jött be az, hogy "aki már bizonyított, hogy milyen anya, milyen ember".

Még erre sem szabad építeni. (És nem egy hasonló példát ismerek, csak más témákban, csak már hosszú lenne.)

2019. dec. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/141 anonim ***** válasza:
75%

"Számomra a becsület felülírja a boldogságot."


Ezt akartam kérdezni, de megválaszoltad. Igen, a boldogságot bátorság kell. Ahhoz, hogy végigfuttass egy programot (az életedet), ahhoz csak ülni kell a fenekeden. A kényelmes megoldást választod, a semmittevést. Wow, tök különleges.

2019. dec. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!