Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van annyi egyedülálló...

Miért van annyi egyedülálló fiatal anya manapság?

Figyelt kérdés
A nővérem óvónő, és meséli, hogy a gyerekek közel felének az apja nem él együtt a gyerekkel, és ez a tendencia évről évre növekszik. Néha van mostohaapa, de jellemzően a nő egyedül, vagy az anyai nagymamával együtt neveli a gyereket. Miért jó ez? Bár én nem vagyok nő, de szerintem elég macerás lehet mindent egyedül csinálni. Nincs kire bízni a gyereket, pedig egy felnőtt nőnek van ám sok teendője mikor gyesen van. Nem lehet mindent plusz munkát a nagyszülők nyakába varrni.

2019. dec. 8. 22:55
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/141 A kérdező kommentje:
37-es, pofára esni semmiképp nem fogok. Soha nem hibáztam még az életemben, mert mindig mindent pontosan megterveztem. Kalkuláltam az összes lehetséges végkimenetellel, és eddig SOHA nem tévedtem. Amiatt lennék én buta, mert egy aknamezőn szépen, megfontoltan próbálok áthaladni, nem pedig átsprintelek rajta lesz ami lesz alapon? Ezt azért gondold még át. Ha meg egyedül maradok, akkor egyedül maradok. Arra is van rengeteg tervem, hogyan fogom elütni az időmet. Egyszerűen fogadjátok el, hogy vannak emberek akik ésszel élik le az életüket, logikusan. Aki erre azt mondja hogy buta, annak valami frusztráltsága van az életében, esetleg ő maga követett már el olyan hibákat, amit legszívesebben rákenne másokra is, hogy más is szenvedjen.
2019. dec. 9. 13:20
 52/141 A kérdező kommentje:
34-es, tehát az, hogy szeretném hogy a nő ugyan olyan hűséges, és hosszú távon tervező becsületes ember legyen, mint én, az már olyan hatalmas elvárás, amit nem lehet kívánni senkitől? Hát az agyam dobom el. Ez a MINIMUM! És én kizárólag erről akarok az évek alatt megbizonyosodni.
2019. dec. 9. 13:25
 53/141 A kérdező kommentje:
Azt, hogy 50-60 évesen is nemzőképesek lehetünk, csak PÉLDÁNAK írtam. De látom, itt összeverődött valami frusztrált feminista brancs, akik egyszerűen csak be akarnak szólni egy olyan embernek, akinek minden bűne annyi, hogy előre próbál tervezni. Eléggé keserves életetek lehet, hogy muszáj leszólnotok. Szóljátok azt le, aki lelép, aki megcsal titeket, aki kidob, aki nem segít be. Tessék, itt a válasz, miért nincs normális férfi rengeteg nőnek. Mert leszóljátok azt, aki próbálkozik felépíteni valamit logikusan. Nektek a vak érzelmek kellenek, meg szerelem, ami bizonyítottan kémiailag nem tart örökké, általában 2 év után vége van. Ami az után marad, az a szeretet, és a tisztelet. Én e kettőre szeretnék felhúzni egy családot. Ha emiatt ostobának tartotok engem, akkor nézzetek mélyen magatokba, és kérdezzétek meg miért. De ha még erre sincs eszetek, akkor éljetek úgy ahogy nektek kényelmes, és én is élek úgy ahogy nekem az. Majd meglátjuk ki nevet a végén.
2019. dec. 9. 13:33
 54/141 anonim ***** válasza:
97%
Szánalmas vagy. Burokban éled az életed. Találkoztál már egyáltalán az ÉLET nevű dologgal? Mert ha azt hiszed, hogy mindent meg tudsz tervezni, kalkulálni akkor te búra alatt élsz. A saját kis mikrovilágodban. Irányításmániás vagy. És igen, egy nő nem egy érzelemmentes, rideg, számító embernek fog gyereket szülni. És tudod miért? Mert vágyunk a figyelemre, törődésre, érzelmekre. Nem szülőgépek vagyunk, hogy a magadfajta terveibe pont belepasszoljunk. Majd ha lesz gyereked rájössz, hogy a gondosan felépített kis elméleteid, szabályaid szart sem érnek.Senkinek nem kell Mrtökély. Társat szeretnénk magunk mellett, akivel tudunk nevetni, megélni dolgokat. Te erre sosem leszel képes.
2019. dec. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/141 A kérdező kommentje:
44-es, ha pontosan végigolvastad amit írtam, akkor észrevehetted, hogy nem állítottam, hogy a szerelem, meg hogy valaki ilyen vagy olyan tökéletes férfi legyen, az kizárja, hogy létrejöhessen hosszú távú kapcsolat. Én annyit mondtam, hogy nagyobb a kockázata, ha olyan férfit választotok, aki pontenciálisan hajlamos lehet a kinézete és a megnyerősége miatt arra, hogy kalandorként is aratni tudjon a megcsalás világában. Ha nektek belefér ez a kockázat, akkor vágjatok csak bele. De akkor ne sírjatok, ha egyedül maradtok a gyerekkel. Ti vállaltátok, a következményeket is vállaljátok csendben. Ha nektek nem kellett a biztos pont, akkor egyetlen szó nélkül viseljétek el a kudarcot. A másik dolog... Engem azért szapul itt sok mindenki, hogy micsoda elvárásaim vannak... Hatalmas elvárásaim, egy hűséges becsületes társat szeretnék. Mialatt ti meg itt írogatjátok a kis extra igényeiteket. AKKOR MOST KI IS ITT A TELHETETLEN? Komolyan mondom, olvassátok vissza ezt a beszélgetést. Egy esettanulmány.
2019. dec. 9. 13:43
 56/141 A kérdező kommentje:
54-es, az hogy precízen megtervezek mindent, miért zárná ki, hogy közben legyenek érzelmek? Sőt, pont hogy túlzottan is vannak érzelmek. Pontosan azért akarok normális társat találni, hogy ne fussak vele vakvágányra. Nem felszínes kapcsolatot akarok, hanem egy hihetetlenül masszív valamit. De ezt úgyse tudjátok felfogni. Ti kialakítottatok rólam egy afféle ellenségképet, amibe már nem fér bele hogy normálisan lássátok a dolgokat. Úgy hogy nem is ismertek.
2019. dec. 9. 13:47
 57/141 anonim ***** válasza:
96%
Jaj hagyjátok már a kérdezőt, csaja sincs, nemhogy komoly kapcsolata. Jön a karácsony amit idén is egyedül tölt. Valami ideológiát muszáj gyártani, hogy ne érezze magát csődnek.
2019. dec. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/141 A kérdező kommentje:
47-es, már megint milyen rigolyáról beszéltek? Ha az rigolya, hogy normális, becsületes, hűséges társat szeretnék, akkor vagy én nem vagyok ember, vagy az nem, aki ezt állítja.
2019. dec. 9. 13:50
 59/141 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, te rettenetesen naiv vagy. Úgy gondolod, hogy az emberek egy előre meghatározott és kiszámítható forgatókönyv szerint élik az életüket? Egyáltalán nem!


Bármi történhet, ami felboríthatja az addig rózsaszínnek tűnő kis mesevilágot. Akár egy betegség, munkanélküliség, valamilyen trauma, de akármi lehet, amitől megváltozik valakinek a személyisége. Lehet belőle elviselhetetlen alak, de lehet a nehézségek hatására egy sokkal bölcsebb, szinte teljesen más ember, aki úgy száguld el az addig tökéletesnek hitt párja mellett gondolkodásban, életmódban, mentalitásban, mint a rakéta és onnantól már egy gondolatuk sem passzol össze és csak kínszenvedés az együttélés. És ugyebár az embernek csak egy élete van.


Tudod, ember tervez, Isten végez, és ezt még te sem tudod megváltoztatni, bármilyen precízen is tervezgetsz.


Szívesen beszélgetnék erről veled mondjuk 20-25 év múlva.

2019. dec. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/141 A kérdező kommentje:
57-es, örülök hogy aggódsz értem, de megnyugtatlak hogy jól elleszek. Majd küldök képeslapot Japánból ;)
2019. dec. 9. 13:53
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!