Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nehéz a nőknek...

Miért olyan nehéz a nőknek elfogadni ha egy férfinek már van mástól gyereke?

Figyelt kérdés
Ahogy látom a legtöbb nő még ha eleinte pozitívan is áll a dologhoz idővel elkezd pikkelni a gyerekre, főleg ha neki még nincs. Valahogy azt látom a férfiak könnyebben elfogadják a gyerekes nőket. Ennek valami biológiai oka lehet?
2020. jan. 14. 15:22
 91/134 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes én imádom a férjem gyereket ,van közös gyerek is .Hozzáállás kérdése, normális ember felfogja ,h a a másik gyerek ugyanolyan fontos mint a saját.Mi 10 éve együtt megyí k nyaralni és mindig én akartam jobban, h testvérek és -szeressel egymast
2020. jan. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/134 anonim ***** válasza:
100%

64, a kérdés amire reagáltam, nem az volt, hogy egy gyerek nèlküli pár lehet-e család, nyilván igen, hanem hogy mért akarhat egy férfi gyereket. A válaszod erre tehát nem adekvát.


Az hogy a családnak magja szakad, nemcsak vérseget jelent. Sajnálom amúgy ha ezt magyarázni kell, ha direkt keresel az anyádra nem hasonlító nőt, akkor amúgy nem csoda. Egy család az egy kulturális közeg, egy közös mese- és mítoszkészlet, egy közösség. Nekem nagyon fontis szempont volt a gyerekvallalásban, hogy az anyám, nagyanyám egy kicsit megmaradjon, történeteik továbbéljenek. Tesómnak nincs gyereke, ha nekem se lenne, a mi águnk kihal. Így egy picit minden szebb és boldogabb, anyámon is látom, hogy ez ertelmet ad sok mindennek. Nem csak ezérz vállaltam babát és bőven van mas öröm, tartalom az életemben (karrier, hobbik, álmok), de igenis fontos, hogy menjen tovább a családunk.


Az utolsó gondolatodat nem értem, mire cèlzol, igen, tervezett volt a lányunk, nem becsúszott, de ennek mi a jelentősége vagy mit tudtál meg rólam vègül is ahogy állítod?


Amúgy meg semmi bajom a szűrőmódszereddel, szűrj akárhogy, hogy ha egyszer szembetalàlkozunk szingliként az életben akkor mielőbb menekülhessünk egymás közelèből 😂

2020. jan. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/134 anonim ***** válasza:
70%

Ja, a szex. Semmi bizarr nincs benne, csak nem vagy kisgyerekes, azért nem érted, hogy az első hónapokban - évben ez egy kardinális gond és nem egyszer válóok, es főleg ha rossz alvó a baba, akkor nagyon is meg kell dolgozni a nő részéről a libidóért, a férfinak meg kellő beleérzést kell tanusítania.


Masrészt azért írtam a szexet, mert ez az, ahol a baba meg a férj érdeke egyértelműen ütközik. Más programra ha van gyerekfelügyelet, akkor a nő is alig várja hogy menjenek. Nekünk nincs segítség, nem is voltunk kettesben el sehol.

Filmet szoktunk nézni altatás után, de itt sem tudok elképzelni érdekütközést. A gyerek közös, mindkét fél dolga elaltatni (nàlunk én altatok de sok helyütt az apa vagy váltva), utána vagy kidőlünk vsgy nézünk valamit. A film és a szex az amúfy is egy spektrum két lehetséges végpontja.

2020. jan. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/134 A kérdező kommentje:
Oké, de most azért elkalandoztatok egy másik irányba. Mikor egy párnak van egy közös gyereke, olyankor közösen vállaták, kösös érdek a gyerek java és közös érdek hogy neki a legjobb legyen. De ezekben a mai divatos mozaik családokban a gyerek csak az egyik félhez köthető, a másik nem akarta, nem közös döntés volt, nem is kötődik jobban hozzá mint egy bármilyen idegen gyerekhez, mégis sok dololgról le kell mondania miatta, pl hétvégi programok vagy pl az említett szex amikor ott van a gyerek. De sztem ezt csak az érzi át aki volt már ilyen helyzetben. Aki még nem volt hiába mondja hogy tudja úgy szeretni a másik gyerekét mintha a sajátja lenne, nem, nem tudja.
2020. jan. 15. 21:57
 95/134 anonim ***** válasza:
100%
Hát ok, de azért jobban kötődik hozzá, mint egy idegen gyerekhez. Sajátként azért nem lehet szeretni, mert van anyja, akinek a helyére ő se akarja, hogy lépjek. Meg azért a hétvégi láthatás a szokott rohanással nem igazán elég mélyebb ismeretség kialakítására. Egy örökbefogadott gyerek vagy egy elárvult, aki keres vkit az anyja helyére, egész más.
2020. jan. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/134 anonim ***** válasza:
59%

#92 "Az utolsó gondolatodat nem értem, mire cèlzol, igen, tervezett volt a lányunk"


Felvetettél előzőleg egy problémát: "Mintha a férfi tenne szívességet a nőnek, hogy elviseli a gyereket, akár a közöst is, miközben én hordtam ki, küszködtem, éjszakázom vele, szoptatom. Nem értem."

Én meg választ próbáltam rá adni, miszerint, ha nem lett volna tervezett, közösen vállalt, majd rögvest értenéd. Képzelj el egy valamiféle védekezés mellett becsúszott, és a nő által a férfi tiltakozása ellenére megtartott gyereket. És megkapod eredményül a "Mintha a férfi tenne szívességet a nőnek, hogy elviseli a gyereket, akár a közöst is, miközben én hordtam ki, küszködtem, éjszakázom vele, szoptatom." helyzetet, amit kérdeztél.

Most már érted? :)


"Sajnálom amúgy ha ezt magyarázni kell, ha direkt keresel az anyádra nem hasonlító nőt, akkor amúgy nem csoda." - van az úgy pedig, hogy az emberek természete (és ebből eredően a gondolkodása, értékrendje) 100%-ban különbözik, nem egy nagy ritkaság. A konkrét esetben egy kispolgári csökevény meg egy anarchista nemigen tud egymással mit kezdeni:)

"szűrj akárhogy, hogy ha egyszer szembetalàlkozunk szingliként az életben akkor mielőbb menekülhessünk egymás közelèből 😂" - őszintén erre nem túl nagy az esély, lévén az átlag magyar házasságot meghaladó

ideje élek boldog NEMházasságban:)

2020. jan. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/134 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy az általad írt helyzetben jobb nem együttmaradni. Ha a véletlenúl fogant gyerekünket a párom elvetetni akarná, aztàn nem tudná elfogadni, hogy megtartjuk és úgy állna hozzá, hogy az tulajdonképp az én gyerekem, ő csak eltűri - ez nem párkapcsolat és nem család.
2020. jan. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/134 anonim ***** válasza:
100%
De javaslom lezárni az offolást, visszatérve a kérdésre (mely bár nőkhöz szólt), Te ha jól làtom, azért nem fogadnád el a gyerekét, mert semmiképp nem akarsz gyereket nevelni. Ez teljesen érthetò szempont szerintem.
2020. jan. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/134 anonim ***** válasza:
58%

#97, "ez nem párkapcsolat és nem család." - így van. És megkaptad eredményül a kisgyerekes elvált férfit, aki lehetőleg gyermektelen nőt keres, akikről a kérdés szól, szóval szó sincs offolásról:)

(#98, én a gyerekekkel elvagyok, az anyákkal sokkal kevésbé - de ez tényleg off)

2020. jan. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/134 anonim ***** válasza:
87%
A kérdés arról szólt hogy ki keresi a kisgyerekes elvált férfiakat. Vagy mért nem keresik őket.
2020. jan. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!