Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A nevelt lányom a saját...

A nevelt lányom a saját tulajdonu házamba van bejelentve. Nagykorú lett fél éve. Nem akarom hogy továbbra is itt lakhasson. Ha kizárom és ő rendőrt hív mi történik velem? Bevisznek megbirságolnak?

Figyelt kérdés
Nem kérek lelki fröccsöt. Majd ha azon átmentek egy ilyen gyerek miatt amin én akkor "belémrughattok."
2020. febr. 17. 17:08
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/134 anonim ***** válasza:
92%

A mi családunkban testvérem csinált hasonlóakat, miután apánk meghalt balesetben.

Elbulizta a megtakarított pénzt, lopott, bulit rendezett pár nappal temetés után, ott röhögtek a haverjaival a szobájában miközben mi sokkban ültünk és még sorolhatnám. Annyiszor fel lett mentve, hogy szegénykének nehéz....

Mindig ő volt anyánk kedvence, és mindent elnézett neki.

De aztán egy ponton megijedt és ő is ezen rágódott, amin a kérdező.

Végül nem lépte meg.

Ha anyám is olyan tökös lett volna, mint te, nem megy rá az egészségünk, a pénzünk, hogy egy gyökér jól érezze magát ( ja persze testvéri szeretet...amikor szemrebbenés nélkül hazudozik és lop, és a beteg anyját ott hagyja amikor az rosszul lesz).


Elnézést az offért, ezt csak azért írtam le, mert látom, hogy itt páran nem értik meg, milyen egy ilyen ember miatt szívni.

Nekem teljesen rámentek az idegeim, anyám meg belebetegedett.

De a fő az, hogy egy élősködő a családi összetartás jegyében kibúvót kapjon minden felelősség alól.


És nem élvezek be attól, hogy ez történik, borzalmas, de az embernek egy ponton döntenie kell. Itt minden esély meg lett adva.

2020. febr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/134 anonim ***** válasza:
87%
Ja és a húgom emiatt nem beszél már anyával. Megérte.
2020. febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/134 anonim ***** válasza:
10%
Állíts neki csapdát, és vedd fel kamerával, ahogy meglop. Utána irány a rendőrség. Szükséged lesz bizonyítékokra, mert az ilyen mindenre képes.
2020. febr. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/134 anonim ***** válasza:
17%

Ha sikerül is kijelenteni, a kérdező még nem lesz sokkal jobb helyzetben. Zárat kell cserélni és kitenni egy zárt helyre a cuccát (pl pince) ahonnan elviheti anélkül, hogy bemenne a lakásba. A lány valószínűleg rendőrt fog hívni, a kérdezőnek harcolni kell a jogaiért, ami nem igazán megy neki. Legalább fél éve eltartja a lányt, nem jelentette fel, amikor meglopta. A lány nem fogja olyan könnyen hagyni, hogy elveszítse egy eltartót.

Kérdező vagy felveszed a kesztyűt, vagy még évekig rajtad fog élősködni

2020. febr. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/134 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, kérlek meséld el, hogy mi történt, nem vagyok híve annak, ha valakit kiraknak, de szerintem ennek a lánynak szüksége van 1-2 pofonra az élettől, hogy megtanuljon önállóan élni.
2020. febr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/134 anonim ***** válasza:
88%
Tényleg ez volt a jó döntés. Sajnálom.
2020. febr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/134 anonim ***** válasza:
100%
Utánanéztem, ő jelenleg szívességi lakáshasználo. A legfontosabb, hogy ezt felmondd írásban. Két tanú előtt add át neki a felmondást, szóban is erösitsd meg, a tanúkkal irass alá egy nyilatkozatot erről. A felmondás lehet határidős vagy azonnali hatályú. Ha azonnali, indokolni kell, de az indok megvan, kárt okoz, mert nem száll be a költségekbe, akadályozza a saját tulajdonod zavartalan használatát. Ha nem hajlandó azonnal kiköltözni, akkor az okmányirodában kényszer kijelentést kell kérni. Ezzel ő azonnal jogcím nélküli rosszhiszemű lakáshasználová válik, igy jogosan kilakoltathato. Legyél folyamatosan kapcsolatban egy ugyvéddel. Sok sikert. Irj, hogy mi lett.
2020. febr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/134 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, azóta történt állami változás?
2020. febr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/134 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Voltam az okmányirodában. szóval valóban van egy nyontatvány lakcím fiktivvé nyilvánitására. Kell hozzá két tanu és,azt mondta az ügyintező hogy legalább hat hónapnak elkell telnie ugy hogy nem lakik itt életvitelszerűen. Ezt kell igazolnia a két tanunak. De ő itt lakik!!!!! Ki fog valotlanságot igazolni? Senki ....nem is várom el senkitől. Teljesen kivagyok. A lány meg egyre szemtelenebb. Hogy lehet hogy az egyik válaszolónak simám ment ez? Ahány okmanyiroda annyi eljárási mód???
2020. febr. 21. 20:09
 80/134 A kérdező kommentje:
Hétfőn ügyvédhez van időpontom.Ezt a szivessegi lakashasznalatos dolgot beszeljük át amit ti irtatok.
2020. febr. 21. 20:11
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!