Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A nevelt lányom a saját...

A nevelt lányom a saját tulajdonu házamba van bejelentve. Nagykorú lett fél éve. Nem akarom hogy továbbra is itt lakhasson. Ha kizárom és ő rendőrt hív mi történik velem? Bevisznek megbirságolnak?

Figyelt kérdés
Nem kérek lelki fröccsöt. Majd ha azon átmentek egy ilyen gyerek miatt amin én akkor "belémrughattok."
2020. febr. 17. 17:08
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/134 anonim ***** válasza:
43%
Ahhoz, h kitedd a sajat hazadbol, meg ki sem kell jelentened, sot, igazabol a helyedben lehet nem is tennem ki, mert igy legalabb nem bukja az osszes okmanyat, eletet, mond meg neki kerek perec h x napja van, szedje ossze minden cuccat, persze felugyelet mellett, es utana mehet amerre lat. A cuccait viszont nem dobhatod ki, rongalhatod meg, erre figyelj, ha rendort hiv, hat tegye, a rendor is csak keresztbe rohogi. Attol, h be van jelentve, csak akkor lakhat ott, h engeded, hivatalps felszolotast addj at neki, h van 15 napja, h pucoljon, kulonben te hivsz rendort.
2020. febr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/134 anonim ***** válasza:
68%

Itt most én is a kérdező el adok igazat. Bárhogy nézem,egy 18 éves lánynak már kellene lennie céljának az életben. Függetlenül,hogy milyen családi háttérrel rendelkezik. Csak két dologra gondolok. Az egyik,hogy már 14 évesen szakmát kell választani szinte,ha tovább tanul a gyerek. A másik pedig,hogy egy intézetben nevelkedett árva gyerekből is lehet valaki,ha akarja. Na most adott egy 18 éves lány,akinek semmi célja a leírtak alapján,csak élvezi,hogy van hol melegíteni e a seggét.

Én először lehet csak ráijesztenék. Kijelenteném,és kipakolnám a cuccait. Megnézném a reakcióját. Azért valahol bennem az is megfordult,hogy ő azt hiszi,neki mindent szabad. De lehet,ha lépsz valamit,visszaveszi magából.

Még egy kérdés.az apjának van bármi köze a lakáshoz? Vagy az csak a tiéd?

2020. febr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/134 anonim ***** válasza:
84%
Te vagy a lakás tulajdonosa, így kijelentheted a lakásból, nem kiskorú szóval semmit nem tehet hiába fenyegetőzik.
2020. febr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/134 anonim ***** válasza:
33%
Javasolnám, hogy jelentsd ki hivatalosan azzal,hogy mennie kell x időn belül, viszont adnék egy kis pénzt az elinduláshoz. Jgy senki nem vádolhatna szívtelenséggel.
2020. febr. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/134 anonim ***** válasza:
78%

"A fanyalgóknak: Ők igazi szent emberek lehetnek, hogy eltartanák két majdnem idegen ember gyerekét mikor az se tanulni, se dolgozni nem hajlandó nagykorú létére."


Igen. Közben itt a többség a sajátját is kiba...szarintja, amint betölti a 18-at.

2020. febr. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/134 anonim ***** válasza:
83%

Az apjának meg van a külföldi címe?

Én lehet becsomagolnám egy bőröndbe a cuccait. Kipakolnám a szobáját, ahogy fentebb leírták és zárcsere.

Kapna egy kis pénzt, intéznék neki buszt/fuvart/akár repülőt is.

És mehet az apjához. Se suli, se munka nincs ami ide köti.

Majd az apja kínlódik vele.

2020. febr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/134 anonim ***** válasza:
91%
Igazából az is elég indok lenne, ha a kérdező szimplán nem akarna a lánnyal egy lakásban élni. Semmilyen olyan indok nincs ami miatt akár 1 napot is olyan emberrel kell együtt élnie akivel nem akar. Mivel övé a lakás nyilván a lánynak kell ellenőriznie
2020. febr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/134 anonim ***** válasza:
100%
Már válaszoltam, kedves Kérdező, és abszolút neked adok igazat. Egy kérdésem lenne, ami téged nem visz előre, de nagyon kíváncsi vagyok rá: mikor apuka, azaz a volt párod szólt neked, hogy ennyi volt, nem jön haza, mit mondott a lányról? Hogy nevelgesd tovább? Te rákérdeztél, hogy mit tervez a lánnyal?
2020. febr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/134 anonim ***** válasza:
81%

40-es: amikor a kérdezö együtt volt az apával, akkor az apa is meg a lány is ott éltek vele.

Nem hiszem, hogy akérdezö a jövöbe tudott volna látni, hogy az apja X év múlva egyszerüen ott hagyja nála a gyereket.

Emellett a kérdezö megpróbált kezdeni valamit a lánnyal, az, hogy nem kapott viszajelzész, nem az ö hibája, hanem a lányé.

2020. febr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/134 anonim ***** válasza:
94%

Én kényszer kijelentettem az előző lakás tulajdonos fiát, mert papíron ott maradt. Be kell menni az önkormányzathoz vagy mihez, viszed a tulajdoni lapot, vagy bármit ami igazolja, hogy te vagy a tulaj (meg tudják nézni de így gyorsabb, én adás vételit vittem) kérsz egy kényszer kijelentést, elvileg kérhetnek tanút is, ez lehet két szomszéd, de én csak elmondtam, hogy én vagyok az új tulaj és nem lakik már ott, és ezt simán elfogadták. Akkor necces, ha közművek vannak a nevére iratva (gondolom nem), bankos vagy mobilos értesítési cím nem számít.


De ez csak a kényszer kijelentés, mellyel elveszti a lakcim kártyáját, körülbelül 2 hónap, ha nem jelenik meg az önkormányzaton elfogadni ezt, ők akkor is kijelentik, kérdeztem, egyébként be kéne mennie aláírni és Leadni a lakcim kártyát.


Ahhoz viszont nincs jogod, hogy kidobod a cuccait, mert ehhez hozzáférést kell adnod (alberlo kényszer eltávolítása során tudtam meg), de azt megteheted, hogy pincébe elzarod a dolgait, ahhoz adsz egy kulcsot neki, és a lakás ajtaján zárat cserelsz. Így ha akarja, pincéből elviheti a dolgait, de a lakásba nem kell beengedni.

2020. febr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!